С чужди драг, в къщи враг

  • 2 093
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
На такова ми прилича напоследък поведението на моите двама малчугана.
Забелязвам, че децата ми си играят изключително добре, в мир и сговор, отстъпчиво и без напрежение с други деца, а помежду си не търпят компромис.
Как да си го обясня? Само въпрос на ревност ли е това или някъде ние (родителите) грешим? Какво мислите?

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите деца създават впечатление на много сговорчиви и задружни. Лесно общуват и се сприятеляват. Нямаме познати, които да не са възкликнали "Ама страхотни деца имате, как една дума напряко не си казаха!". А у нас се карат, ревнуват се и си крещят.
Понякога се чудя не са ли твърде малки, за да са лицемерни? Или това не е лицемерие? Не мисля, че с нещо ги подстрекавам да се карат, напротив - винаги гледам да изгладя спора още в зародиш. Това у нас. Навън не ми се е налагало да им споменавам имената.

# 2
  • Мнения: 8 769
ДЕ ВАня,интересно поведение.
Моите не са съвсем така. Когато са заедно и с други деца, често Кейти има покровителствено поведение над брат си, но до някое време. След това започва да защитава повече другите деца, особено ако са по-малки, дори това да е в ущърб на брат й.
А когато са поотделно, и играят с други деца-цари пълно разбирателство. Т.е. синът ми сега е при баба си на село и там си играе с разни деца. Изключително безпроблемно! Едно от децата е на възрастта на сестра му.
Кейти е тук с нас-играе си с другите деца без никакъв проблем, без неразбирателства и викове и крясъци.
Не, не бих го нарекла лицемерие, със сигурност поне не е осъзнато....не знам какво е.   Rolling Eyes

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Туф, така растят децата с малка разлика помежду си. С брат ми само се биехме  box  и то жестоко понякога  bash... сега гледам съседчетата на твоята адашка са същите  fight. И тя като теб е бая притеснена  Tired Face, пак накрая каза: което оцелее, него ще гледам  hahaha Joy

Малки са все още... дайте им малко време да пораснат и ще почнат дружните игри.  dancing

# 4
  • Мнения: 8 769
О,Шани, за малката разлика като причина не бях се сетила, наистина... ooooh! Обаче брат ми и сестра ми са с година и 20 дни разлика...трябва да питам майка ми какви спомени има за тяхното съвместно съжителство. Там обаче съм била и аз фактор-каката  Tired

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз мисля, че е твърде рано да са лицемерни, затова и не се впрягам много на това им поведение. Не, че не ми е чудно защо се получава. Помъчих се да говоря веднъж с каката на тази тема, а тя ми каза, че не било вярно - не ревнувала сестра си, напротив, тя била по-малка и имала нужда от мен повече /тук виждам намесата на баба им, много обича да тълкува чувства/.

# 6
  • Мнения: 7 821
Хайде и аз в кюпа с моите момчета  Wink.
Обичат се, играят прекрасно, но до време. Аз го отдавам все още на това, че малкия е малък и понякога не успява да удържа на темпото на брат си. На Виктор му става скучно и от там тръгва мелето. Или Вики иска да си се занимава с нещо свое да рисува, пише, чете, а малкия иска да си играят и пак ... крясъци и писъци. А с чуждите деца си играят прекрасно и са склонни на повече отстъпки. Виктор се занимава много хубаво и сам, но Дани така и не се научи да играе сам, все иска някой да го занимава.
Ние със сестра ми сме с 4 г. разлика и като малки много се карахме и биехме, но много хубаво си играехме. Сега сме в прекрасни отношения, дано и с нашите така стане.

# 7
  • Мнения: 705
az си го обяснявам с това че им омръзва един с друг. с чуждите деца за колко се виждат - час, два сутрин и още толкова следобед, например. а те са по цяла вечер са заедно, почивните дни също, делят една територия, знаят си кътните зъби и майчиното мляко даже.  абе омръзват си.

аз защо се карам само с моя си мъж макар че го обичам повече от всички други, с които общувам  Mr. Green

виж сега като са разделени и после като се съберат дали няма да си се радват много първите няколко часа newsm78 после сподели, че и ние на там сме се запътили  Hug

# 8
  • Мнения: 8 769
виж сега като са разделени и после като се съберат дали няма да си се радват много първите няколко часа newsm78 после сподели, че и ние на там сме се запътили  Hug
О, радват се, спор няма, и друг път сме ги разделяли, макар и за кратко (това им е първото по-сериозно разделяне и се надявам последното). Много си се радват един на друг, но пак им омръзва. Например на 06.05 бяхме на излет всички заедно и не се бяха виждали 1 седмица. Играха, що играха, Кейти започна да се държи покровителствено и с подчертано внимание към други 2 деца (помалки от нея-братовчед си и друго момиченце на 1г), отколкото с брат си... Sad

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, Туфчо...
Аз като знам, че Кейти е колкото моя син, а той за мен си е бебе... не знам какво очакваш от нея....


В неделята и ние бяхме на излет. По-скоро ние седяхме на масата под дървото, децата ни си играха. В един миг щъкнаха напред назад и аз нали имам и по-голяма щерка й поверих малчо. След 20 мин. ми го води едно дете... малчо се загубил и ревял, ревял та се скъсал.
А какво станало...
Щерката заедно със съседчето (на 9г. и 1/2 и на 9г.) си вървели и малчо се спрял да види нещо. Те го подканили да тръгва и си продължили... Той не тръгнал, те не се обърнали да видят той следвали ги и така... За тях 2-те това не беше нищо. Тази случка не беше нищо важно.  Shocked И всяка една избяга от отговорност, а аз на кое небе бях и колко цвята смених...  Tired

Та затова не знам, как я "разглеждаш" Кейтичка. За мен те са си бебета  Laughing не изисквай прекалено много от нея. Пък аз се опитвам да не изисквам прекалено много от моята щерка. Само да взиам брат си от ДГ в17.30ч.  Grinning

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите живеят общо взето в мир, разбирателство и любов и това се дължи само и единствено на синът ми. Наталия е капризна, претенциозна, покровителствена, много... специална някак. Той е безкрайно отстъпчив по отношение на нея. Гледа да не я огорчава и се отнася с едно много мило снизхождение и разбиране. Сякаш с поведението си казва "ох, хайде, нека е на твоето". Много е сладък тогава. Иначе не знам как биха се погаждали като я знам сестра му каква е чудесия. Той с другите деца не е такъв. Към нея, обаче, има специално отношение. Лошото е, че не знам тя доколоко го усеща. Имам чувството, че живее с мисълта, че той е длъжен да й играе по свирката и аз често се опитвам да я "охлаждам", защото тя верно понякога прекалява.

Иначе, никак не обичат да се разделят. Когато тя е във ваканции, задължително го спирам от ДГ, и то по нейно настояване. Не съм ги делила никога. Винаги са били заедно. Никой от тях не знае какво е другия да го няма и са много привързани един към друг. С останалите деца се сближават без проблем. Обикновено в група Наталия се държи като "кака" без това да се налага. Той пак я оставя да се чувства голяма. Нали не му пречи...  Laughing

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според моята свекърва общата собственост скарва децата ...ако всеки си има стая, собствени играчки и лично пространство, няма да се карат  newsm78

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не е вярно това. Стаята им е една, но всяка си има кът. Играчките им са различни, даже цветните моливи им са в различни чаши. И аз съм живяла със сестра, всичко ни е било общо, но не сме се карали. Не е от собствеността.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ами моите са разнополови и играчките им са различни. Но имат обща стая и доста общи неща. Не ми е минало през ум, че собствеността развращава. Не и на такъв ранен етап. Даже мисля, че точно на този етап общото по-скоро облагородява.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Малко хора могат да си позволят лукса на отделните стаи за децата си

 ...  пак не живеят по 12 в стая

... но пък и всеки иска да е единствен и специален и да прави каквото си е решил ..

...  може би отделени децата стават егоисти

Общи условия

Активация на акаунт