Почитатели на руската кухня

  • 29 496
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Винегрета се прави с грах разбира се. Но някои хора си умират да префасонват класически рецепти.

Защо така си мислиш ? Това е като раличните български гозби, приготвяни в различни краища на България. В цяла Донецка и Мариуполска област, където съм ходила на гости го правят с боб. Peace

http://www.kuking.net/1_119.htm

http://www.good-cook.ru/salat/salat_021.shtml

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 17:26 от Джемма

# 61
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пирожки с ябълки

За тестото:
30 гр. мая се разбрърква с 1 с.л сол и 1/4 чаша вода. Като втаса се прибавят 70 гр. маргарин, 1 яйже и 1 жълтък,1/2 чаша пр. мляко, щипка сол, 1/2 чаша захар и 3 чаши брашно. Меси се меко, еластично тесто. Оставя се да втаса. След това се разделя на 10-12 топки. Всяка се разточва на кръг, слага се плънка, защипват се краищата хубаво и се обръща със защипаното на долу. КАто втасат пирожките се мажат с белтъка и се пекат на умерена фурна.

Плънка:
2 ябълки се настъргват на едро ренде , прибавя се 1/2 чаша захар. Разбърква се и веднага се използва без да престоява.

# 62
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
За сега само се записвам, после ще напиша рецепти.

# 63
  • Мнения: 294
Много се зарадвах, като видях, че има толкова много почитатели на руската кухня Grinning. Аз също харесвам някои от рецептите, които си спомням от детството и ги правя. За съжаление, някои продукти просто ги няма в България и съответно няма как да си ги приготви човек... Sad. Видях, че повечето обичате цвекло и ще напиша следващата рецепта за салата, която ми е любима:
Салата с цвекло:

Продукти (за съжаление, не мога да дам грамажи, слагам на око):
Цвекло, чесън, майонеза (или сметана) и сол.

Цвеклото се сварява и се настъргва на едро ренде. Смесва се със солта, майонезата и пресования чесън. Всички подправки слагайте на вкус. Получава се ефектна и вкусна салата.

Това е. Приятен апетит.  chef

Майка ми прави един много вкусен вид Разсолник с перловая крупа (която я няма в България), кисели краставички и маслини, за съжаление не знам рецептата, но е много вкусна.

# 64
  • Мнения: 24
момичета и аз да се запиша!
перловая крупа има я тук, мисля че е булгур, но ще проверя и ще ви напиша момичета!

# 65
  • Мнения: 6 015
И аз имам доста рецепти за руската, както и за много дреги кухни, но специално за руската ще кача утре малко рецепти...обещавам, но сега нямам никакво време.  Joy

# 66
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Перловая крупа
(Ячмень)
Перловая крупа - это очищенное, отполированное зернышко перловки без наружной оболочки, чтобы она быстрее варилась. Растет в более разнообразных климатических условиях, чем другие крупы. Перловку хорошо добавлять в супы и гуляши, так как она не только добавляет блюдам аромат и текстуру, но и сгущает их. Можно готовить самостоятельно (одна часть зерна к трем частям воды - варить 45-60 минут) как альтернатива рису, макаронам или картофелям. Солодовый ячменный экстракт делают из проросших зерен перловки.

# 67
  • Мнения: 2 381
извинете ме за глупавия въпрос, но как варите цвекло? Във вряща вода, студена вода, подсолена??? Искам да си направя една салатка по украински, но последният ми опит за сваряване на цвеклото се оказа безуспешен - с две думи стана каша.

# 68
  • Мнения: 22 867
извинете ме за глупавия въпрос, но как варите цвекло? Във вряща вода, студена вода, подсолена??? Искам да си направя една салатка по украински, но последният ми опит за сваряване на цвеклото се оказа безуспешен - с две думи стана каша.


Зависи дали е цяла глава или нарязана на парчета. Заливаш със студена вода, слагаш на огъня, вариш 10-15-20 мин /зависи от големината/  и пробваш с виличка. Като започне да омеква е готово. Ако е голяма глава, може и до 40 мин да се вари. Най-добре е нарязана на парчета.

# 69
  • Мнения: 2 381
labrex, благодаря. Ами малки са главите - колкото голям картоф. Май съм ги предОбрила Simple Smile

# 70
  • Мнения: 22 867
labrex, благодаря. Ами малки са главите - колкото голям картоф. Май съм ги предОбрила Simple Smile

Ами може да ги срежеш по на две - по-бързо ще се сварят.

# 71
  • Мнения: 7 106
Еййй, как съм я изпуснала тази тема до сега?!
Голям фен съм на руската кухня, особено на супите им и пирогите   chef!
С огромно удоволствие следя руските форуми и съм изпробвала доста неща.

Относно червеното цвекло - аз го варя винаги цяло (когато е за салати, за борша си го режа  Simple Smile) после се бели много лесно и бързо. Проверявам го дали е готово, като го боцкам с вилица.

# 72
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Спомням си, че като ходех на гости при баба ми в Русия, много обичах "песочное пирожное". Бяха пастички някакви, но беше някаква абсолютна разкошотия, хем не съм много-много по сладкишите. Някой случайно да е чувал или ял? Или пък рецептичка?

# 73
  • Мнения: 22 867
Спомням си, че като ходех на гости при баба ми в Русия, много обичах "песочное пирожное". Бяха пастички някакви, но беше някаква абсолютна разкошотия, хем не съм много-много по сладкишите. Някой случайно да е чувал или ял? Или пък рецептичка?

Записала съм си тези два линка:

http://kuking.net/4_2689.htm

http://www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=3370
Пробвала съм тези от втория, много са вкусни и ефектни.

Ето и още една съвсем лесна и проста рецепта. И бърза.

Песочное пирожное

250 г сливочного масла, 2 яйца, 2 столовые ложки сахара, 25 столовых ложек муки, 400 г конфитюра из вишни или абрикосов.

Смешать компоненты для теста, отделить от него примерно 1/3. Выложить тесто на противень тонким пластом, наколоть вилкой. Сверху намазать конфитюром и посыпать остатком теста, натертого на крупной терке. Запекать в предварительно нагретой духовке около 25 минут. Пирожные нарезать квадратиками и подать к столу.

Не знам дали някоя от рецептите ще прилича на тази на баба ти. Обикновено бабините неща са неповторими.............

# 74
  • Мнения: 1 818
Записвам се ,защото обожавам руската кухня  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт