Почитатели на руската кухня

  • 29 429
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 906
Предлагам да си направим и тема за руската кухня.
Вече има испанска и италиянска, защо да не направим и руска? Аз съм голям нейн почитател и имам над 150 готварски книги на руски.

# 1
  • Мнения: 1 951
Аз не съм много добре запозната с руската кухня, но ще съм ти благодарна ако можеш да ми препоръчаш хубава рецепта за пелмени.

# 2
  • Мнения: X
Съпругът ми е от Москва и обичам неговите гозби. Ще се радвам да науча нещо с което да го изненадам пък аз   bouquet

Макарони с яйца
Сваряваме макароните (още по- добре става със спиралки) в подсолена вода с малко чубрица ( и без нея може), след което леко запържваме в тефлонов тиган. Щом придобият лека коричка чукваме няколко яйца ( с 3 става много хубаво) и бъркаме както когато правим бъркани яйца за около минута-две.
Сервираме в чиния, поръсени с настърган кашкавал.
Много вкусно става ако добавим и доматен сос.

# 3
  • Мнения: 784
.............имам над 150 готварски книги на руски..........

  #Crazy

# 4
  • Мнения: 27
Предлагам да си направим и тема за руската кухня.
Вече има испанска и италиянска, защо да не направим и руска? Аз съм голям нейн почитател и имам над 150 готварски книги на руски.


Много обичам руска кухня,само че в къщи руската кухня не на особен почит #2gunfire

# 5
# 6
  • Мнения: 3 268
От руската кухня любими са ми пелмените.Тъй като не мога да ги приготвям сама,купувам си ги готови замразени от Билла.Има няколко вида и винаги стават страхотни.Правя им сос по желание,или със сметана или доматен .Тях ги сварявам според указанието,отцеждам,заливам с разтопено масло и поливам със соса.Много по-вкусни са от равиолите.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Пелмени

Тесото за пелмени се прави от 1 яйце, чаша вода, сол и брашно до твърдо тесто. Остава се да почине 1/2 час. Важна е плънката,която за хубавите пелмени е смес от телешко, свинско и агнешко, сол , черен пипе и повечко лук. Пропорции не мога да кажа, правя на око.


Вареники

Приготвят се като пелмените, но плънката е от извара със захар или от пресни вишни със захар

Салата от репички със сметана

Репичките се режат на тънки кръгчета,посоляват се и се разбъркват със сметана.  Вчера правих такава, ама нямам снимка.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 17:08 от Джемма

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Пресносолни краставички

НА дъното на 3 литров буркан се слага 2 скилидки чесън, 2-3 дафинови листа,копът и магданоз. Слагат се краставички до средата на буркана, повтаря се отново подправки и се запълва догоре с краставички. Сварява се 1 литър и 150 мл вода, 2 с.л сол, заливат се краставичките и се оставят за 2-3 дни на слънце. Ядат се веднага, не са трайни, но с амного вкусни за салата.

Манная каша ( грис)

1 литър мляко се сварява, на тънка струйка се сипва 1 каф.чаша грис, вари се 10-ина минути. Подслажда се и се слага бучка масло.

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Борщ

В 2 литра вода се сварява 1/2 кг св. месо, изважда се месото, слага се настъргано на едро ренде 1/4 глава червено цвекло, след известно време- 5-6 картофа,нарязани, 1/4 глава нарязано зеле. Като се свари се сваля от огъня.Прави се запръжка от 2-3 с л олио, 1 глава лук , 1 морков, 1 пипер, домати -1/3 буркан, 1 с.л брашно. Прибавя се към борща и се кипва за 5 минути, докато ври се слага сол, дафинов лист, запържена до златисто дребно нарязана сланина  и копър.
Това е рецептата на баба ми, облизваме чиниите направо.

Бонбони "Вкусная тянучка"

0,5 кг сметана (не заквасена !), 400 гр захар, 50 гр масло, 1 ч.л нишесте

Всичко се разбърква и се вари на умерен огън като непрекъснато се бърка с дървена лужица, докато капка капната в чаша със студена вода застине нако мекото на хляба (така твърдост да добие). Сместта се изсипва по възможност в дървено сандъче или тава в краен случай. Като изстине се реже на бонбонки. 

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 17:37 от Джемма

# 10
  • Мнения: 7 474
 Laughing Супер, голяма част ми рецепти са от руската кухня или поне майка ми и баба ми са ми ги правили като дете , някои малко изменени, но все пак с руски привкус.  Wink

Златните картофки са руска рецепта

Сладки кюфтета с извара- там ги правят със сметана , аз с кисело мляко

Сладките охлювчета от бутер тесто също    Crazy

Варениките ги обожавам с вишни, зеле и яйца и с варени картофи с лук и пирожки с пълнеж   Crazy Crazy


Като се сетя още, ще добавя   newsm78

Борща съм го побългарила леко  Laughing




400 гр. свинско  месо , може и пушено ребърце да добавите за аромат
половин не много голяма  зелка
1 малка глава червено цвекло
1 морков
1 червена чушка
2 картофа
50 гр.дом. пюре (или домати от буркан)
2 бульона или сол, дафинов лист
1 шепа сварен бял боб (по желание)

Червеното цвекло и моркова се рендосват на едрото ренде и се задушават в тенджерата, добавят се доматите и чушките. Нарязвате зелката на тънки ивички и картофите на кубчета, добавяте и месото също нарязано на не много едри кубчета+ вода+ бульоните. Аз го варя в тенджера под налягане 45 мин. , в обикновена ще е повечко. Поднася се с лъжица заквасена сметана или кисело мляко. Бон Апети!!

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 17:50 от L е о

# 11
  • Мнения: 22 867
Страшно добър почитател съм и - всичко омитам и все ми е вкусно. Embarassed Та в тая връзка, ако може изпитана рецепта за беляши.

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Я да се позапиша тук аз....  Hug

# 13
  • Мнения: 1 951
Свекърва ми е рускиня и почти всички рецепти, които Джемма е дала съм ги яла. Тя ни прави пелмени в големи количества и ги слагам в пликове в камерата на хладилника.Има обаче една формичка, с която се изрязват топченцата направо с пълнежа.
Джемма, карставичките са най-вкусните кисели краставички, които съм яла   bouquet

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Беляши

500 гр брашно, 250 мл мляко,15 гр. захар и 15 гр. прясна мая

За плънката :
800 гр телешко, 150 гр лук, 100 гр вода или мляко, сол, черен пипер
олио за пържене

Замесва се тесто, разделя се на топки по 40-50 гр.
Месото се смила, омесва се с подправките и лука.
Топките тесто се разточват, в средатас е слага от плънката и краищата се защипват,като по средата остава каймата непокрита.Придава им се кръгла форма. Изпържват се в сгорещено олио или масло, като първо се слага с месото надолу, а после се обръща от другата страна.


Чебуреки

1 кг брашно,1и 1/2 чаши вода, 2 яйца, 1 ч.л сол
Плънка: 700 гр кайма, 500 гр лук, сол, черен пипер, 2 с.л мляко прясно

Замесва се тесто, оставя се да почине за половин час. Каймата се омесва с останалите продукти. Правят се топчета от тестото, разточват се,слага  се от каймата , прегъва се на две и се защипват краищата. Формата е като полумесец.Пържат се в маслена баня.

Общи условия

Активация на акаунт