Отоци в глезените

  • 2 213
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 412
Здравейте на всички,

с първите горещи дни започнаха и проблемите, които досега не съм имала. Едва в края на 4ти месец съм и краката ми започнаха да се подуват, и по-точно глезените. Пръстите на ръцете все още са добре, пръстените ми стават.
Почти напълно изключих солта от храната, пия доста вода и въпреки всичко няма особен ефект.
Много ще се радвам ако някой сподели средство или метод за отърваване от тези отоци. Освен общоизвестните - почивка с вдигнати крака и т.н.

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей миличка,ммммда и аз бях така цяла бременност и за съжаление нищо не ми помогна ,такива отоци имах по глезените,че нищо не ми ставаше и ходех само с джапанки,нищо не ми помагаше ,постоянно се наливах с вода и спрях солта,изследванията ми бяха добри,но въпреки това отоците си ги носих чак до края,и в момента когато родих всичко моментално изчезна  Wink

# 2
  • Мнения: 2 047
  1. Възможно е  да качваш килограми.
  2. Носи по-ниски и отворени обувки, не стой дълго права ...

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Няма такъв метод за отърваване от тях.Отоците ми спаднаха чак като родих.Трябва по цял ден да си легнала,което за мен беше невъзможно.

# 4
  • Мнения: 22 412
Здравей миличка,ммммда и аз бях така цяла бременност и за съжаление нищо не ми помогна ,такива отоци имах по глезените,че нищо не ми ставаше и ходех само с джапанки,нищо не ми помагаше ,постоянно се наливах с вода и спрях солта,изследванията ми бяха добри,но въпреки това отоците си ги носих чак до края,и в момента когато родих всичко моментално изчезна  Wink

Охх, хич не се обнадеждавам вече.) А тези жеги са направо смазващи, а тепърва започва лятото.

# 5
  • Мнения: 22 412
  1. Възможно е  да качваш килограми.
  2. Носи по-ниски и отворени обувки, не стой дълго права ...

Килограмите ми са едни и същи от месец насам. .
Обувките ми са почти равни, но от равни обувки пък ме заболяват краката.
Уж спазвам всички предписания, но...ще видим как ще е по-нататък.

# 6
  • Мнения: 22 412
Няма такъв метод за отърваване от тях.Отоците ми спаднаха чак като родих.Трябва по цял ден да си легнала,което за мен беше невъзможно.

Е, абсурд е по цял ден да стоя легнала.))) Едва ли някой би издържал.)

# 7
  • Мнения: 950
И аз миналата година бях така. Като се позатопли почнаха да ми се подуват краката, а изследванията ми бяха добри. През деня оттичаха, а вечерно време спадаха. Като дойде юли вече бях 24 часа с оттекли крака. Почти не ядях сол, дигах си краката, по обяд си стоях в къщи, мазах ги, докито ми каза да пия по-малко вода и да ям повече кисело мляко, но нищо не ми помогна. Родих и се оправих.
Съветвам те да спреш да носиш пръстени, докато още можеш да ги сваляш. Аз също бях с пръстени и след като след една разходка си държах ръцете цял час под студена вода, за да ги сваля и повече не ги сложих.

# 8
  • Мнения: 603
Консултирай се с гинеколога си.
Понякога тези на пръв поглед безобидни отоци могат да станат сериозен проблем.

Леко бременеене.

# 9
  • Мнения: 2 047
.....
Килограмите ми са едни и същи от месец насам. .
Обувките ми са почти равни, но от равни обувки пък ме заболяват краката.
Уж спазвам всички предписания, но...ще видим как ще е по-нататък.

    Така е, облекчението е минимално.
   За съжаление моето състояние беше по-добро само в по-хладните дни. Confused

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 15:08 от У н и

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
В такъв случай не трябва да се наливаш с много вода  Naughty Колкото повече вода пиеш, толкова повече ще задържаш.
Недей и да се ограничаваш, разбира се - пий, колкото ти се пие.
И за твое успокоение си пусни една урина - да се види всичко наред ли е.

# 11
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Спасение няма. Аз гледам при всеки удобен случай да си повдигам краката на по-високо (на работа си слагам още един стол до мен и сравнително ми помага).

# 12
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И аз бях с отоци , когато започнаха жегите. Сподели на гинеколога си , за да си направиш необходимите изследвания. Иначе мойте отоци минаха след като родих. Peace

# 13
  • Мнения: 105
И аз имах отоци..започнаха от 8мия месец докато родих...не ми ставаха никакви обувки...и понеже родих февруари в болницата отидох по чехли, тъй като не можех да си сложа кракато в нищо

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И друг път съм го казвала тук:

Запарка от липа в индустриални количества, вместо води и сокове.

Помага при отоци!

Общи условия

Активация на акаунт