Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
Здравейте на всички,

с първите горещи дни започнаха и проблемите, които досега не съм имала. Едва в края на 4ти месец съм и краката ми започнаха да се подуват, и по-точно глезените. Пръстите на ръцете все още са добре, пръстените ми стават.
Почти напълно изключих солта от храната, пия доста вода и въпреки всичко няма особен ефект.
Много ще се радвам ако някой сподели средство или метод за отърваване от тези отоци. Освен общоизвестните - почивка с вдигнати крака и т.н.
Цитирай

Здравей миличка,ммммда и аз бях така цяла бременност и за съжаление нищо не ми помогна ,такива отоци имах по глезените,че нищо не ми ставаше и ходех само с джапанки,нищо не ми помагаше ,постоянно се наливах с вода и спрях солта,изследванията ми бяха добри,но въпреки това отоците си ги носих чак до края,и в момента когато родих всичко моментално изчезна  Wink
Цитирай

1. Възможно е  да качваш килограми.
  2. Носи по-ниски и отворени обувки, не стой дълго права ...
Цитирай

Няма такъв метод за отърваване от тях.Отоците ми спаднаха чак като родих.Трябва по цял ден да си легнала,което за мен беше невъзможно.
Цитирай

Здравей миличка,ммммда и аз бях така цяла бременност и за съжаление нищо не ми помогна ,такива отоци имах по глезените,че нищо не ми ставаше и ходех само с джапанки,нищо не ми помагаше ,постоянно се наливах с вода и спрях солта,изследванията ми бяха добри,но въпреки това отоците си ги носих чак до края,и в момента когато родих всичко моментално изчезна  Wink

Охх, хич не се обнадеждавам вече.) А тези жеги са направо смазващи, а тепърва започва лятото.
Цитирай

1. Възможно е  да качваш килограми.
  2. Носи по-ниски и отворени обувки, не стой дълго права ...

Килограмите ми са едни и същи от месец насам. .
Обувките ми са почти равни, но от равни обувки пък ме заболяват краката.
Уж спазвам всички предписания, но...ще видим как ще е по-нататък.
Цитирай

Няма такъв метод за отърваване от тях.Отоците ми спаднаха чак като родих.Трябва по цял ден да си легнала,което за мен беше невъзможно.

Е, абсурд е по цял ден да стоя легнала.))) Едва ли някой би издържал.)
Цитирай

И аз миналата година бях така. Като се позатопли почнаха да ми се подуват краката, а изследванията ми бяха добри. През деня оттичаха, а вечерно време спадаха. Като дойде юли вече бях 24 часа с оттекли крака. Почти не ядях сол, дигах си краката, по обяд си стоях в къщи, мазах ги, докито ми каза да пия по-малко вода и да ям повече кисело мляко, но нищо не ми помогна. Родих и се оправих.
Съветвам те да спреш да носиш пръстени, докато още можеш да ги сваляш. Аз също бях с пръстени и след като след една разходка си държах ръцете цял час под студена вода, за да ги сваля и повече не ги сложих.
Цитирай

Консултирай се с гинеколога си.
Понякога тези на пръв поглед безобидни отоци могат да станат сериозен проблем.

Леко бременеене.
Цитирай

.....
Килограмите ми са едни и същи от месец насам. .
Обувките ми са почти равни, но от равни обувки пък ме заболяват краката.
Уж спазвам всички предписания, но...ще видим как ще е по-нататък.

Така е, облекчението е минимално.
   За съжаление моето състояние беше по-добро само в по-хладните дни. Confused
« Последна редакция: Вт., 15 Май 2007, 15:08 от У н и »
Цитирай

В такъв случай не трябва да се наливаш с много вода  Naughty Колкото повече вода пиеш, толкова повече ще задържаш.
Недей и да се ограничаваш, разбира се - пий, колкото ти се пие.
И за твое успокоение си пусни една урина - да се види всичко наред ли е.
Цитирай

Спасение няма. Аз гледам при всеки удобен случай да си повдигам краката на по-високо (на работа си слагам още един стол до мен и сравнително ми помага).
Цитирай

И аз бях с отоци , когато започнаха жегите. Сподели на гинеколога си , за да си направиш необходимите изследвания. Иначе мойте отоци минаха след като родих. Peace
Цитирай

И аз имах отоци..започнаха от 8мия месец докато родих...не ми ставаха никакви обувки...и понеже родих февруари в болницата отидох по чехли, тъй като не можех да си сложа кракато в нищо
Цитирай

И друг път съм го казвала тук:

Запарка от липа в индустриални количества, вместо води и сокове.

Помага при отоци!
Цитирай

1-14 от 22 отговора