Как научихте децата ви - чаша с накрайник

  • 1 073
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Моята дъщеря има от 2-3 седмици чаша с накрайник (пластмасов) със стоп-клапа. Дадох й я да си поиграе с нея (имаше вода в чашата) и й сложих накрайника в устата, за да разбере, че трябва да прави нещо с него. Резултата досега е, че когато я вземе, само я размахва и дори не я доближава до устата си. Не знам какво бих могла да направя. Вие как научихте децата си да пият от такава чаша и колко време ви отне?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Моят син така и не научи да пие от таква чаша. Ползваше една с мек накрайник - прилича на биберон, но е спо-големи дупки. Свикна по-късно направо с обикновена чаша.

# 2
  • Мнения: 752
И двете ми дъщери неискаха да пият с накрайник. Научиха се направо със сламка и обикновена чашка  след това.

# 3
  • Мнения: 4 965
И двете ми дъщери неискаха да пият с накрайник. Научиха се направо със сламка и обикновена чашка  след това.

Същото нещо.
А в началото и с биберона не се справяха много успешно и първите месеци се мъчехме с биберон и с лъжичка. После минаха директно на сламка и на обикновена чаша.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 804
Дани,също не искаше да пие от чашата,когато клапата беше на нея,защото водата трудно преминаваше през клапата.
След като я махнахме се научи много бързо.

# 5
  • Мнения: 4 668
Моят син не искаше нито накрайник , нито сламка ... Научи се сам да пие първо от шишетата с минерална вода , после от чаша  Grinning

# 6
  • по света
  • Мнения: 1 587
При нас стана съвсем естетствено,незнам как но се научи от преди 2 месеца купих първота
чаша понякога като е жадна се дави но аз не се отказвам.

# 7
  • Мнения: 330
Малката започна да се учи да пие от чаша с твърд накрайник точно на вашата възраст. И тя в началото си играеше с чашата, но по-късно започна да пие от нея. В началото аз и давах да пие от чашата, като по този начин естествено и показвах за какво служи самата чаша.
По-късно мисля че след годинката започна да пие и от сламка без да я уча.
Ако има някакво значение - първата ни чаша беше на Нуби-неразливаща се, с клапа която от двете страни има различни отвори за по-бърза и по-бавна струя, те. за по-лесно или по-трудно изтичане на течността.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Още не сме се научили нито от накрайник, нито от сламка...  Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 950
Много лесно. но беше по-голяма, към годинка. Сложих й шишето в кошарата, тя го гледа, игра си, подхвърля и накрая взе да го гризе. така видя, че пуска вкусен сок  hahaha Обаче да уточня, че не беше пластмасов, а от тези гумените, на Авент, които са уж за по-малки бебета, но тя си кара до края с него. После в яслата я научиха да пие от нормална чаша и не стигнахме до по-твърдия накрайник.

# 10
  • Мнения: 3 804
даяна започна да пие от накрайник когато беше на 10 мес.,но по голямата част от водата изпръскваше по себе си и и го махнах след 2 мес,се научи с сламка,а сега пие от абсолютно всичко дори от голямо шише

# 11
  • Мнения: 5 362
Калина много бързо се научи.На 6-7 мес. беше,когато започна да пие от такава чаша.
И аз като теб й я давах да си играе първо,показвах й.Един път случайно дръпна и усети,че пуска нещо и от тогава не е спирала да пие от нея Laughing.

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не беше очарован от чашата, но бързо се научи от сламка  Grinning

# 13
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
имаме такава чаша със силиконов накрайник и понеже е шарена тя много обича да си играе
с нея,преди няколко дена забелязах,че си чеше венците с накрайника,сложих в нея малко вода
и когато я захапа видя,че чашата пуска нещо,в началото се изненада,но сега си пие от нея Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 723
На рожденния му ден имаше гости, едното детенце пиеше от такава чаша, нашия се втренчи в него, дадох му неговата си чаша с накрайник, от която категорично отказваше да пие и от тогава си я ползва

Общи условия

Активация на акаунт