Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

New York, USA

Мъжът ми заминава след 3 дена за Ню Йорк, а ние с Алекс през юни. Молбата ми е за съвет има ли нещо, което трябва да направим веднага за детето след като пристигнем - педиатър, личен лекар, някакви застраховки за Александра? Question Нeщо, което може да се направи докато ние пристигнем?Имаме виза за 1 год., а до тогава ще получим Зелената карта. И още какви лекарства за Алекс мога да взема или изобщо не са нужни? Моля, помагайте със съвети относно багажа - моя и на детето #Shocked че хич незнам какво да помъквам #Puppy dog макар че има 4 месеца! Нужно ли ни е нещо от БГ?Като гледам чантите и куфара на мъжа и лошо ми става, че ние сме 2 броя Very Happy  Shocked Хубавото е, че ще пътуваме с девер ми и ще мога да взема 1-2 чанти повече към неговия позволен багаж. Много се надявам на съвети на родителите от САЩ, Канада и Ню Йорк!!!
Цитирай
Ами лошото тук е че децата нямат безплатно здравно осигуряване като в БГ. Един преглед струва около $60. Можете обаче да направите застраховка към някоя програма, която ще ви е безплатна. Но ще трябва някоя мама от Ню Йорк да се включи. Мисля че Madicare е валидна навсякъде. Ако имате ниски доходи разбира се. Трябва да си направите застраховка и вие (ако фирмата кадето ще работите не ви осигурява). Разходите са много големи - напр едно идване на линейка при нас е около $5000. В различните щати е различно. Нещата са доста сложни и комплексни, за това съпругът ще трябва да се ориентира като дойде.
ПС зелените ви карти ще дойдат бързо - от 2 седмици докъм два месеца:)
ССН трябва да си направите веднага щом пристигнете, за да направите застраховки.
Питай ако има още нещо.
Ето и в този форум има много инфо:
http://forum.all.bg/postlist.php?Board=emigusa
Цитирай

Chicago,USA

Трябва да видиш наистина каква застраховка отговаря за щата,в който си.Например в Чикаго децата до 18год. и бременните имат право на Кидкер,която покрива прегледите и лекарствата,а за бременните и раждането.Имат значение и доходите,разбира се,но в началото със сигурност няма да надскачате максимума.
Колкото до въпроса с багажа,моят съвет е да си вземеш антибиотици,защото тук можеш да си купиш само срещу рецепта,затова по-добре си носи от България.Посъветвай се с личната си лекарка какво да вземеш и така.Аз лично се бях запасила с всякакви лекарства.Ами питай ако има още нещо Smile
Цитирай

New York, USA

Благодаря ви мами!Вие май сте със зелени карти или не? Наистина това със застраховките ще го проучат мъжа и девера, който живее в Ню Йорк и е в САЩ повече от 10 г. Той не е женен и изобщо не е наясно с тези неща, но сега ще разучат нещата докато ние пристигнем.За сега ще се установим в NY и мъжът ми  ще търси квартира и работа. Та като дойдем да сме по на готово Flutter ако може така да се каже въобще....Просто си блъскам главата дали ще изкараме няколко месеца с една заплата, а през това време да дам детето на ясла или на жена(българка), която гледа няколко няколко деца-това го разбрах от позната в NY. Всичко зависи от това, каква работа ще намерим, наем и така.....Вие работите ли? Или сте си в къщи?Сигурно ще изникне още нещо, но пак ще ви питам. Wink
Цитирай

Chicago,USA

Ами ние сме със зелена карта.По принцип и само единият да работи,можеш да си покриеш текущите разходи-наем,храна,сметки,а ако сте по-пестеливи могат и да ви останат:)Не се притеснявай-на място ще се ориентирате най-добре.Успех!
Цитирай

city that never sleeps

Ние живеем в Бруклин, не знам вие в кои квартал ще бъдете, но мога та ти пратя тел. си номер на лични, ако искаш /за всеки случаи/...
Цитирай

New York, USA

Цитат на: planar
Ние живеем в Бруклин, не знам вие в кои квартал ще бъдете, но мога та ти пратя тел. си номер на лични, ако искаш /за всеки случаи/...

Много е рано за нашата квартира, но до 2 месеца може би ще имаме нещо и ще пиша. Иначе телефон ще запиша с удоволствие за всеки случай, че наистина незнам...друго е да се видиш със сънародници.
Мъж ми днес го изпратихме и съм наистина съкрушена...4 месеца ми се струват безкрайно много време....Добре, че имам Алекс. За първи път се разделяме за повече от месец за 8 години.Много ми е мъчно-даже още не се е обадил дали е пристигнал...но само да е жив и здрав и всичко ще преживеем. Има много по-гадни неща.
Цитирай

Да, непременно потърси някаква застраховка или Кидкаре кадето ще си.
Моя мъж беше в спешно отделение миналата седмица и трябваше да влезе в спешна операция, но се мотаха 1-2 часа за да се убедят че застраховката му ще плати за операцията, а човека си умираше от болки. Представям си как щяха да го третират ако нямаше застраховка, при условие че той има една от най-добрите застраховки в САЩ (ако изобщо има такова нещо като добра застраховка тук) ...

Аз съм отчаяна от таз здравна система тук ....
Цитирай

Ottawa, Canada

Цитат на: maneto
Да, непременно потърси някаква застраховка или Кидкаре кадето ще си.
Моя мъж беше в спешно отделение миналата седмица и трябваше да влезе в спешна операция, но се мотаха 1-2 часа за да се убедят че застраховката му ще плати за операцията, а човека си умираше от болки. Представям си как щяха да го третират ако нямаше застраховка, при условие че той има една от най-добрите застраховки в САЩ (ако изобщо има такова нещо като добра застраховка тук) ...

Аз съм отчаяна от таз здравна система тук ....

Laughing Ми хайде обратно в Канада тогава!
Цитирай
ZDRAVEI I OT MEN. NAISTINA V CHICAGO SASHTESTVUVA TAZI BEZPLATNA ZASTRAHOVKA KIDCARE,NO ZA SAJALENIE NIAMAM INFO ZA NEWYORK.NAISTINA TEZI CHETIRI MESETSA SHTE TI SE STORIAT MNOGO DALGI NO BADI SPOKOINA I MISLI POZITIVNO.... TEZI MESETSI SHTE SA MNOGO NEOBHODIMI NA MAJA TI DA SE ORIENTIRA V OBSTANOVKATA I PODGOTVI NESHTATA ZA VASHETO PRESTIGANE. OPREDELENO TAKA SHTE E PO LESNO ZA VSICHKI VI. NAISTINA E DOBRA IDEIA AKO TOI USPEE DA SI NAMERI RABOTA KOIATO DA MU PREDLAGA MEDITSINSKA ZASTARAHOVKA. POSAVETVAI SE S TVOITO JP V BALGARIA KAKVI LEKARSTVA DA VZEMESH ZA VAS I DETETO PONE DOKATO SE ORIENTIRASH TUK. OT TOVA KAKVO SHTE NOSISH V KUFARITE ZAVISI OT FINANSOVOTO VI SASTOIANE.NO MISLIA CHE SKORO TATETO SHTE ZAPOCHNE DA TI DAVA NAI TOCHNATA INORMATSIA ZATOVA. NE SE PRITESNIAVAI. VSICHKO SHTE E NARED. DORI I DA SE NALOJ MISLIA CHE IMA I BEZPLATNI BOLNITSI....ZA DETEGLEDACHKITE NEZNAIA MISLIA CHE E RANO DA MISLISH. V NACHALOTO NE MOJESH DA RAZCHITASH NA KOI ZNAE KAKVA ZAPLATA  I MOJE DA SE OKAJE CHE DETSKATA GRADINA SHTE TI STRUVA POVECHE OT TOVA KOETO PECHELISH. AKO PAK E BALGARKA DETEGLEDACHKA(BABA) E VAPRS NA SHANS, DALI SHTE NAMERITE TAKAVA JENA NAOKOLO..... SAJALIAVAM CHE NE SE USTANOVIAVATE V CHICAGO NO VIARVAM SHTE SE VKLIUCHAT I DOSTA MAIKI OT NEWYORK. HAIDE JELAIA KASMET I SPOKOINO. NASLAJDAVAITE SE NA LIATOTO I PROLETTA I IMATE DOSTA VREME DA PODGOTVITE KUFARITE....
Цитирай
DO MAMITE V CHICAGO:BRIDGITE,JEANNE.....
 DANO NE VI PRITESNIAVAM Rolling Eyes  A KADE JEVEETE?
Цитирай

Chicago,USA

Не ме притесняваш изобщо Wink Изпратих ти лична бележка ,за да не разводняваме излишно темата Smile Поздрави!
Цитирай
Пиши ми бележка като пристигнете, ще ти дам тел. на позната, която е педиатър и е българка. Спомням си, че преди време споменаваше за някакви застраховки за много ниски цени, но понеже не ми трябваше не съм се заслушала или разпитала.
Тя практикува в Куинс, мисля че някъде около Бродуей (Куинс) й е клиниката.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.