Gentamycin в 8 пъти завишена доза за бебе на 6 месеца!

  • 9 920
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
След лечение на бронхо пневмония дъщеря ми я хвана сега върлуващия вирус - разстройство и Т. Днес ни предписаха Гентамицин от 10 mg 2 дни по 2 ампули, отидох аз .. купих ги от аптеката, прилежно сложих едната в устичката на дерящото се от рев бебе. След което реших да погледна кога трябва да получи 2рата си ампула и обърнах внимание на милиграмите .. оказа се, че тъпата аптекарка ми е продала ампули по 80 mg.  #Cussing out Обадих се веднага на докторката, тя ме успокои, че няма страшно, просто повече да не й давам изобщо. Аз обаче на едно мнение не се доверявам, тъй като след лечение от месец и половина, пак сме болни.
Та .. ако може някое мед. лица или човек, който повече разбира от медикаменти, да каже .. опасна ли е тази 8 кратна завишена доза и да водя ли детето в болницата за промивка?  Sad
Благодаря предварително!

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Гентамицин не се предписва на малки деца, има толкова странични ефекти. Въобще не го давай и се консултирай с друг педиатър.

# 2
  • Мнения: 4 150
Гентамицин се толерира до 24 пьти zавиШена доzа.
За страничен ефект от това леко предоzиране е рано да се каже.Иzчакайте.
И..вируси с АБ ли лекувате...Неzнам ве4е...какви са теzи лекари... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 393
Нашите премеждия започнаха преди месец и половина. До ден днешен детето е болно. Първо беше бронхит, който лекувахме с Виброцил, Цек - 1 седмица, детето явно не се излекува, защото продължаваше с кашлицата и секрета от носа. Давахме Коларгол и Еуреспал, пак никакво подобрение. Последва Фенистил - ефект нулев. На 4ти май посред нощите ни приеха в болница с бронхопневмония. Там я лекуваха с Цефазолин, Урбазон, инхалации с физиологичен серум и Ципротол. Изписаха ни на 5тия ден, като дори не завършихме пълен 5 дневен цикъл на лечение с венозния АБ. В домашни условия приемахме Зинат и Ципротол на сироп. На 2рия ден след прибирането удома детето вдигн температура 38, 3, която свалих с Панадол, но не напълно. Два дена си поддържаше ниска Т, придружена с разстройство. Обадих се на педиатърката ни, препоръча ни Ентерол, Лечебно мляко и посещение при заместничката й, защото тя е в отпуск. Детето отказа да приема Зинат-а .. такава горчилка и аз не бих пила. Заменихме го отново с Цек, който свали трайно температурата, сироп АЦЦ и капки за уши Отипакс. Днес отидохме при завеждащата неонатологичното отделение в Бургас, тя ни предписа Гентамицин от 10 мг 2 пъти дневно за два дена и Хидра сек 2 пъти дневно за 3 дена, без да спираме Цек-а и Ципротол-а. В момента сме само на лечебна Милупа.
На всичкото отгоре сега и тази грешка от страна на аптекарката ..
Отрових си детето, но резултат няма. Вече се замислям дали да не отидем в София ...

Christian, какви са симптомите от предозиране с Гентамицин?

# 4
  • Мнения: 4 150
Доста сте го понатьпкали горкото с химия... Cry

Предоzиране  се явява веднага с поврьЩане,световьртеж,може диария,слюнкоотделяне над нормалното.Това е zа моментална интоксикация.
Ина4е е иzвестен с наруШаване на слуха,поврежда бьбреците,отделя се белтьк и крьв и има нервномускулно странично действие(напр.паралиzа),покачва тревожно 4ернодробните енzими,променя крьвната картина(левкопения,тромбоцитопения).

Това всичкото не оzна4ава,4е при детето се е случило.
Може да го е толерирало и да го иzхвьрли.

Но не го давайте пове4е.И неzнам zаЩо днес с такава лека рька се предписва Гентамицин на бебе zа неЩо,което може да се лекува с по лек антибиотик.

# 5
Доста сте го понатьпкали горкото с химия... Cry

Предоzиране  се явява веднага с поврьЩане,световьртеж,може диария,слюнкоотделяне над нормалното.Това е zа моментална интоксикация.
Ина4е е иzвестен с наруШаване на слуха,поврежда бьбреците,отделя се белтьк и крьв и има нервномускулно странично действие(напр.паралиzа),покачва тревожно 4ернодробните енzими,променя крьвната картина(левкопения,тромбоцитопения).

Това всичкото не оzна4ава,4е при детето се е случило.
Може да го е толерирало и да го иzхвьрли.

Но не го давайте пове4е.И неzнам zаЩо днес с такава лека рька се предписва Гентамицин на бебе zа неЩо,което може да се лекува с по лек антибиотик.




Helloooooo, Kolega!!!!! Gentamycin NE SE REZORBIRA OT GIT!!!!! Dali sa go za LOKALNO lechenie na infekciata v GIT. Drug e vaprosat, che tova NE E POKAZANIE za prilojenie na gentamycin, no da se tvardi, che njakoj ste oglushee ot oralno prilojen aminoglikoziden antibiotik e smeshno!

# 6
  • Мнения: 4 150
Ами аz сьм го написал.
Това всичкото не оzна4ава,4е при детето се е случило.
Смейте се,само че на ваШ грьб.ОК?
Лека ноЩ.

# 7
  • Мнения: 1 080
Helloooooo, Kolega!!!!! Gentamycin NE SE REZORBIRA OT GIT!!!!! Dali sa go za LOKALNO lechenie na infekciata v GIT. Drug e vaprosat, che tova NE E POKAZANIE za prilojenie na gentamycin, no da se tvardi, che njakoj ste oglushee ot oralno prilojen aminoglikoziden antibiotik e smeshno!
Нагло ! А темата е за резултатите от бляскавите ви умове. Sick

# 8
  • Мнения: 393
Боже, ако нещо от това се случи на детето ми, ще умра!  Cry Cry Cry Cry Cry

# 9
  • Мнения: 2 249
може ли все пак някой да обясни на разтревожената майка все пак какво реално може да се направи по въпроса и след като детето за сега няма признаци на интоксикация-тоест повръщане и т.н.-трябва ли да се взима нещо превантивно за изчистване на организма или не е нужно-и ако може това да стане без плашещи картини какво е "можело да стане вероятно понякога"
нали се сещате ,че все пак тва го чете майката на детето,кото и без това ходи по мъките от месец и половина ooooh!

# 10
  • Мнения: 393
Първо се успокой!
Второ - Не се притеснявай за предозирания гентамицин. Не знам, какви съображения е имала лекарката за да предпише на бебока.
Трето -  За да ти предпишат отипакс, значи има възпалени уши. При бебета това е нормално следствие на възпалено гърло и хрема.
(Температурата може да е от неизлекувана инфекция на ушите, а разтройството от купищата химия с които са натъкали сладураната).
Четвърто - АБ не сваля температура.
Спирам с номерацията.
Доста често страничната реакция на АБ е разстройство.
Това, което са изписвали на малката (урбазон, ципротол, а сега и гентамицин) ми прилича по-скоро на на някаква съпътстваща алергия  newsm78.
Зинат е доста тежък антибиотик, цефалексин е "слаба ракия"
При температура 38 не е смятам, че трябва да даваш антипиретик, следиш детето. Над 38.5-да, но пак с мярка (изключая при херп-ангина, където темп. "скача"  на всеки два часа и риска от хипертермичен гърч е висок). Имай предвид, че прекалената употреба на антипиретици, антибиотици и всякакви други медикаменти може да доведе до разтройство.

Моя съвет-заведи я на "уши-нос гърло"-специалист.
Още веднъж- УСПОКОЙ СЕ!

# 11
  • Мнения: 6 029
абе какви са тия лекари бе.... аптекари и т.н. възмутена съм.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 302
Миличка, много съжалявам за вашите преживявания. Пиши ми на лични коя е тази аптека, където са ти объркали лекарствата, аз имам голям поглед върху аптеките в Б-с и региона. Ако искаш ще ти дам координати на нашите лекарки, въпреки че и ние тези дни имахме проблеми, но да се надявам, че вече се оправяме.

# 13
  • Мнения: 4 150
Не сьм описал ефектите на АБ zа да плаШа майката,моля.Или искате иzобЩо да не zнае zа тях?
Следи се детето,не е нужно да се правят промивки и тн...Отдавна е реzорбиран и иzхвьрлен предполагам.
Друг пьт когато ви иzписват Гентамицин питайте zаЩо и дали няма друг АБ.
Гентамицин се полzва при строга индикация zа сьвсем други zаболявания. Peace

При таzи ситуация е добре детето да бьде оставено да си почине от лекарства,докато не сте му сринали всичките zаЩитни функции и полеzни бактерии в червата.
Дори да има интоксикация,тя Ще премине или пьк може да бьде овладяна.Така,4е спокойно. Peace

А на аптекарката трябва да й дойде приzовка zа сьд.

# 14
  • Мнения: 65
Всички страшни неща за гентамицина важат при инжекционно приложение-тогава лекарството се резорбира от организма.Чрез изпиване действа само локално върху червата,ако има някакви бактерии ,които предизвикват разстройство ,да ги убие.В стомаха и червата е в неусвояема форма за организма-НЕ може да доведе до предозиране ,така ,че няма нужда да му даваш нищо за това.Но ,че детето е недолекувано е факт,от много антибиотици може да има разстройство ,но не и температура .Отново потърси добър педиатър или УНГ

Общи условия

Активация на акаунт