проблем с даването на вода

  • 1 004
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мили мами...отдавна не съм се разписвала...искам да споделя че все още държи ме фронта и сме само на кърма но имам голям проблем с водата...когато и давам да пие вода я боли коремчето и не иска да яде...какви ли не техники не съм опитвала но не става почвам да се плаша да не вземе да и стане нещо от тез ужасни жеги да не вземе да се обезводни...моля ви се дайте съвет какво да правя...само искам да отбележа че не ми се иска да започна да я захранвам с сокчета макар че май това е другия варят да започне да поема някакви течности в тези жеги...педиатърката ми ме съветва да я уча да пие вода ама след като я боли коремчето се отказвам...
предварително благодаря за съветите и се извинявам че съм писала така объркано Embarassed

# 1
  • Мнения: 180
моето момиченце е родено на 27 юли,т.е. в най-големите жеги.И аз се бях шашнала,защото не искаше да пие вода.Отгоре на всичко педито ми каза,че ТРЯБВА да пие.Сега,като се замисля,бебето си знае най-добре.Аз я кърмех на поискване и това беше достатъчно,за да си осигури нужното количество течности.Споделих опит.Бъдете здрави  bouquet

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
На 4 месеца не е проблем, ако не пие вода, тя си взема нужното от кърмата. Няма как да се обезводни, ако се кърмите на поискване.

# 3
  • София
  • Мнения: 958
Вече сме почти на 7 и едва вчера изпи 40 мл. и то след игра с шишето половин час. Кърмата е много водна, особено тази, която тече първите минути. Не  се притеснявай, кърми на поискване по честичко в жегите. Няма обезводнено кърмено бебе!!!! Водата е важна когато бебето е захранено и има заместени хранения. Успех!  Simple Smile

# 4
  • на село
  • Мнения: 1 028
Момичетата май са ти отговорили изчерпателно  Wink Кърми си спокойно детенцето на поискване и не се притеснявай. Миналата година дъщеря ми през големите жеги също не пиеше вода. Започна да пие тази година, когато мина на твърда храна.

# 5
  • Мнения: 1 341
Не се шашкай,няма за какво.Моята сладурка е на 10 месеца,вода все още не пие,но и аз не се притеснявам,суче когато и колкото си пожелае.Мисля,че това й е достатъчно.

# 6
  • Мнения: 4 447
На 4 месеца не е проблем, ако не пие вода, тя си взема нужното от кърмата. Няма как да се обезводни, ако се кърмите на поискване.

 newsm10

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
Миналото лято температурите минаваха и 40градуса и родата бяха пощуряли на тема вода, но така и не дадох. Свекърът ми е лекар и за него ужасът бе най-голям. Аз си кърмих бебето на поискване и проблем не съм имала. Господ го е измислил отдавна. Ако трябваше да пие вода бебето от гърдите ти щеше да тече вода или сок вместо мляко. Кърми на поискване и не се притеснявай за бебето. Синът ми след годинката започна да пие вода, макар и в много малки количества. Но все още го кърмя по няколко пъти през деня и нощта.

# 8
  • София
  • Мнения: 849

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0
Виж тази статия, много е хубава

# 9
  • Мнения: 5 026
Моят син отказваше вода, докато не започнаха жегите.После сам си пиеше.

# 10
  • Мнения: 214
Благодаря ви момичета да отговорите,който сте ми дали. HugНо сега почвам да се чудя дали е нормално да не се поти ме дали това не е признак за недостиг на течности в организма на малката ми принцеска...Вече не знам какво да си мисля и какво да правя.В къщи всички настояват да почна да давам вода и ми казват,че не е възможно от водата да я боли коремчето,но това е факт не си го измислям... Embarassed

# 11
  • Мнения: 3 205
Иво започна да пие вода след годинка. Миналото лято в горещините карахме само на кърмене на поискване.
Потенето не е задължително. Моят син е склонен към претопляне, ходи най-леко облечен от всички ни (сега през деня е гол, само по памперс, а нощем спи по потник без завивка). Въпреки това започна да се поти съвсем от скоро - може от преди месец някъде. Преди това се опъпчваше или ставаше на петна по гънките, когато му е било по-топло, но никога не се е потил преди годинката.
Потните жлези при децата се развиват различно, при някои по-рано, при други - по-късно. Ако детето ти е склонно към претопляне и не се поти, трябва много да внимаваш да не прегрява - само на сянка, излизайте по хладничко, дръж го голичко колкото е възможно повече.
Вода не й е необходима, още повече, щом я боли коремче от нея.

# 12
  • Мнения: 1 559
Ако кърмиш при всяко промрънкване, нямаш поводи за притеснение.
Моят дребос пропи вода доста след годинката. И сега количеството, което изпива, е по-скоро символично. Wink
Миналото лято (той стана на годинка края на август) я караше само на кърма (и "твърда" храна за опитване и запознаване с нови вкусове, но основното си беше кърмата).  След като захраних (на 6,5 месеца) започнах да предлагам вода. Дори и в ужасните летни жеги (миналото лято беше много горещо) я недолюбваше и оказваше съпротива при опитите ми да му я излея в устата. Rolling Eyes
Ти предлагай вода, ако така ще си по-спокойна. Но ситуацията при вас си е съвършено нормална - бебчето няма нужда стомахчето му да се пълни с ненужни течности, млекцето на мама е достатъчно и да задоволи глада и да утоли жаждата му (стига да има достъп до гърдата непрекъснато - винаги, когато пожелае). Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 432
Моето звер4е не е кусжало вода и ен знае 6то е то  Mr. Green.Кърмата му е достатъ4на явно.Не се притеснявай,06те пове4е 4е казжа6 4е я боли корем4ето принцесата.   bouquet

# 14
  • Мнения: 46
Всички мами до тук са ти дали чудесни съвети. И моето слънчице е на 7.5 месеца и не иска да пие вода, но за сега нямаме проблем (пу-пу). Искам да ти обърна внимание на нещо, което ми разказа моя приятелка. Предварително те съветвам все пак да провериш тази информация. Реших да я споделя, защото е някаква насока. Та нейното детенце също имало силни болки в коремчето след даване на вода. Консултирали се с педиатър и тя им обяснила, че има много редки случай на непоносимост към чешмяната вода (вероятно поради веществата, използвани за пречистването й) и ги посъветвала да използват подходяща минерална - трапезна или изоврна! Не знам ти каква водичка даваш на дъщеричката ти, но поне не пречи да опиташ и това. Предполагам, че поне не би навредило.

Общи условия

Активация на акаунт