Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 май 2007, 10:57 ч.

въпрос за овулация?

• 1 334
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
може ли овулация да настъпи по късно?правя си тестове за овулация и все ми показва 1 черта, сега ми е 15ти ден

# 1
  • на едно прекрасно местенце
О, да, напълно е възможно. Друг вариант е да е ановулаторен месец.

Пожелавам ти да е първото. Продължавай с тестовете и търпение!   bouquet

# 2
  • софия
о, разбира се. при мен е доста късно, на 17-18 ден, понякога и по-късно. Един път лентичките показа че имам ову, а доктора ми каза, че нямам. Така че е много относително.
Късмет ти желая.

# 3
и моята е късна, 19-20 ден се пукат фоликулите. индивидуалност. успех.  bouquet

# 4
  • София
благодаря ви! Grinning

# 5
  • София
Възможно е да е по късно а и също така зависи и колко ти е дълъг цикъла.Успех ти пожелавам Simple Smile

# 6
Правя си тестове за овулация от 5 месеца, и винаги е когато си пожелае!!!!!Цикълът ми е много редовен. Вече имам едно дете, затова много не съм притеснена. Поразрових се из литературата и открих любопитни неща, просто ми е чудно защо така се получава. Оказва се, че понякога стените на яйцеклетката са по-тънки и при силни контракции/оргазъм/може да овулира по-рано или по-късно. Това е гадно, защото изразходвам повече тестове.Но дано да има успех!!!!!

# 7
  • E-CLM & CH-VD
може ли овулация да настъпи по късно?правя си тестове за овулация и все ми показва 1 черта, сега ми е 15ти ден

Зависи от дължината на цикъла ти; зависи дали ги правиш правилно. Може самия тест да не те хваща.

О, да, напълно е възможно. Друг вариант е да е ановулаторен месец.

Дори да е ановулаторен цикъл, пак ще отчете. Тестовете отчитат повишение на ЛХ, който се повишава и без да е имало овулация  Peace

Най-сигурния метод е фоликулометрията. Друг е меренето на базална Т, но тя ти показва вече след като е минала овулацията.

# 8
  • Бургас
Момичета, я да ви питам нещо за овулацията, че чета оттук-оттам и нещо не мога да схвана цялата картинка  newsm78. Дължината на М ми варира около 28 дни. Е, не винаги е толкова, но се върти горе-долу там. Та интерсно ми е, ако овуто е било към десетия ден, това означава ли, че М трябва да ми дойде на 24-ия ден или просто ЛФ е по-дълга  newsm78
Питам, защото преди 2-3 месеца засичах овуто с тестове и беше на 13-14 ден, но този месец реших да пропусна, но пък мисля, че си го усетих сама / дано съм била права  Peace/ и беше на 10-ия ден. Иначе и температури не меря, изобщо разчитам на спокойствие и секс  Grinning

# 9
  • E-CLM & CH-VD
Дължината на ЛФ е винаги еднаква  Peace
Ако наистина овуто ти е било на 10 ден, и ако лф ти е 14 дни, би трябвало да ти дойде на 25. Но друг е въпроса дали наистина това, което си усетила е било ову  newsm78

# 10
  • Бургас
Благодаря, Вес   bouquet Ами и аз не съм убедена, но и миналия и този месец забелязвам ден-два, в които съм направо мокра на моменти  smile3506 и с леки пробождания в яйчниците и си мисля, че това трябва да е, но то теста с две чертички ще покаже дали съм била права  Praynig дай боже. За всеки случай поработихме здравата тогава...Ако не стане този месец, мисля да пробвам и с тестове и с усещането, пък да видим дали ще съвпаднат двете.

# 11
  • E-CLM & CH-VD
Дано да стане още този месец  Hug  Praynig

Ела в седмичната темичка, там обсъждаме всякакви въпроси, свързани с бебетата и правенето им  Laughing Mr. Green, че ако се разбърборим тук, мода ще мине с метлата  Mr. Green

# 12
  • София
Щастлива съм че на 15тия ден(вчера) усетих болки в яйчниците,имах странно течение и на теста за овулация се появиха 2 чертички, веднага направихме опит, когато видях чертичките.Предишния ден също.Сега е въпрос дали и тази вечер да правим или да направим 1 вечер почивка.Милия направо взе да каталясва и незнам дали ще изкара 3 вечери подред, Но в името на бебенцето ще направим каквото трябва.
а и къде е тази седмична темичка?

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 09:59 от edno_momiche

# 13
  • Пловдив
Щом вчера си усетила болка,вероятно тогава е била овулацията за това действайте и днес.Дано се похвалиш с две чертички и на другия тест baby_neutral

# 14
  • Варна
Щастлива съм че на 15тия ден(вчера) усетих болки в яйчниците,имах странно течение и на теста за овулация се появиха 2 чертички, веднага направихме опит, когато видях чертичките.Предишния ден също.Сега е въпрос дали и тази вечер да правим или да направим 1 вечер почивка.Милия направо взе да каталясва и незнам дали ще изкара 3 вечери подред, Но в името на бебенцето ще направим каквото трябва.
а и къде е тази седмична темичка?

newsm78 newsm78 newsm78
чак пък толкова ли....3 дни, не 3, 333 не биха ме отказали, ако имам такава цел....
успех

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт