Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

Ettlingen, DE

Вчера ни слагаха тази ваксина в крака.
Но понеже имам яко тъпа педка, просто речника ми е беден да опиша колко я мразя, но хубавото е че остана още 1 месец само.
Та тя държеше до последно че се прави в гърба и когато накрая успях да я убедя я направи толкова повърхностно че вкара само половината игличка и сега имаме бучка на мястото.
Дали някой е имал такива проблеми и какво да очаквам?
Освен това ако някой знае колко време може да се държи навън тази ваксина, че тя я държа половин час сигурно  #2gunfire
Цитирай

Джакарта

Не се шашкай, но аз знам, че се слага в крачето, на моя син там му я биха и не сме имали проблеми. Даже мисля, че в листовката на ваксината си пишеше. Погледни ако я пазиш.
А иначе за половин час мисля, че няма какво толкова да й стане, естествено надявам се не я е държала на слънце.
Цитирай

Около половин час трябва да се държи на стайна температура, преди да се сложи. Хубаво, че си я накарала в крачето да я бие. Как в гръбчето? Явно си решила да ясменяш, и по-добре...
Цитирай

София

На нас ни я сложиха в ръчичката. Става буца и се зачервява. Сложи компресче с реванол. Ние също я държахме около половин час навън--нямаше никакви проблеми  Peace
Цитирай

Ettlingen, DE

Ох, благодаря ви, че се шашнах много.
 Hug
А пък и малката днес почти не е спала и само се дере, не че и друг път не го прави, но вече глава ме боли да я мисля  Sad
Цитирай

София

Не се притеснявай - ваксината винаги трябва да е на стайна температура преди поставянето й!
иначе важно е да се постави мускулно - в ръката или крачето не е от голямо значение. обикновено в крачето се слага при бебетата, а в ръчичката при деца (2 год +), защото на тази възраст вече имат повече месенце на крака и малката игла по-трудно стига до мускула. Hug
Цитирай

София

Нормално е да има бучка на мястото, можело дори месец да остане, не се притеснявай  Peace Вчера беше вторият прием на щерката и нямаше никакви странични реакции, не съм правила компреси или нещо друго.
Цитирай

София

На нас ни ги сложиха в крачето.Буци не е имало а само леко посиняване.Всичко мина без компреси.
Май наистина трябва да я смениш педката.
Цитирай

Велико Търново

Не се притеснявай за бучката, на крачето на моето бебе също имаше такава от Инфанрикса. Наистина ваксината трябва да стои половин час при стайна температура преди да се постави.
Що се отнася до плача на бебето, мисля, че вече е време да се успокоиш, определено не реве от ваксината, а от твоите притеснения, които се пренасят върху него. Peace
Цитирай
На нас ни я сложиха в гърба!Какво да правя сега?!!
Цитирай

Хасково

обикновено ваксината, която се отпуска от здравната каса се слага в гърба, а инфанрикса в кречето.
Цитирай

В.Търново

И аз купих Инфанрикс-педито я сложи в крачето на София-не е имало никакви странични ефекти,и 3-те пъти Thinking
Цитирай

Варна

обикновено ваксината, която се отпуска от здравната каса се слага в гърба, а инфанрикса в кречето.

Ваксината, която се отпуска по здравна каса си е стандартната дтк и НЕ се слага в гърба  Naughty
Цитирай

Хасково

Ваксината, която се отпуска по здравна каса си е стандартната дтк и НЕ се слага в гърба  Naughty
в Хасково я слагат в гърба
Цитирай

Всички ДТК ваксини се поставят мускулно. Дали в крачето или в ръката няма значение. Може и в гърба, но там по принцип е по-болезнено.
Въпросът е, че бучки се образуват, когато ваксината се слага подкожно. Когато се сложи мукулно може да има подутинка, но бучка...

Аз лично те съветвам, да се консултираш и с друг педиатър, за да си каже мнението.
На нас ни поставиха точно тази ваксина и не е имало нито бучки, нито нищо. Една малка червенина имаше, която до следващия ден беше изчезнала и изобщо не си личеше къде е поставяна.

Освен това Инфанрикса в опаковката си е с доста голяма игла. Нашата педиатърка поставяше върху нея една по-малка игличка, по-подходяща за бебе.
И смени тази педиатърка.

Иначе половин час не е проблемен. До 2 часа могат да се държат ваксините на стайна температура, стига да не са на пряка слънчева светлина.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора