Детските ни вярвания, трикове и обичаи...

  • 27 258
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Да се върнем години назад....
Понеже не знам как да ги конкретизирам тези вярвания, ще дам пример за какво е темичката:

Като малки си криехме ключовете под блузите, когато минаваше в небето самолет, поради вярването, че ще ни снимат ключа от самолета и после ще дойдат да ни оберат  Twisted Evil

Не минавахме под лампа, за да не ни изпитват в училище....

И други има, но за после  Hug

# 1
  • Мнения: 1 021
Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!

# 2
  • Мнения: 2 631
Като видиш умряла жаба трябва да видиш 7 отворени прозореца и 3 живи врабчета, иначе няма да ти върви  Crazy

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ключа под блузата, да.

Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Не - кръгла настъпваш, ако си нечетен месец, квадратна - ако си родена в четен месец. Ако настъпиш грешна шахта - носи нещастие, и обратно.
Ако видиш умряла птица - или друго умряло животно - се хващаш за косата и се държиш, докато видиш, как беше... 3 отворени прозореца и някакви живи птици май...

# 4
  • Мнения: 3 268
Това с ключа не го бях чувала.Вярвахме,че ако видим номер на кола с повтарящи се цифри с броя на буквите от името ти,голямо щастие ще имаш.Ако цифрите са с 2 по-малко-нещастие.Детска работа.Например 6666 за мен означаваше щастие,4444-нещастие.Името ми е от 6 букви.Бременна жена ако видиш-щастие.

# 5
  • Мнения: 1 021
Ключа под блузата, да.

Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Ако видиш умряла птица - или друго умряло животно - се хващаш за косата и се държиш, докато видиш, как беше... 3 отворени прозореца и някакви живи птици май...
Е, изпревари ме! Само, че аз го знам без продължението. Само се хващаш за косата и се държиш докато отминеш!

# 6
  • Мнения: 2 792
  Винаги спях завита през глава, да не ме тегли дявола за ушите.
  Тъй като знаех, че Бог ни гледа изкарах една част от детството си като в постоянен ББ, непрестанно бях сигурна, че някой ме наблюдава  Laughing

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
...да целуваш циферблата на часовника, ако показва 2:22, 3:33 и т.н. Братовчедка ми веднъж в желанието си да ме сполети щастие след изпълнение на горната процедура почти ми разби устата с големия си Суоч...

# 8
  • Мнения: 143
Когато черна котка ти пресече пътя, трябва три пъти да се завъртиш около собствената си ос и мн. важно - посоката трябва да е обратна на часовниковата стрелка, защото същото, но по посока на часовниковата стрелка се прави, когато ти се наложи да се върнеш за нещо.

# 9
  • Мнения: 1 299
Ключа под блузата, да.

Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Ако видиш умряла птица - или друго умряло животно - се хващаш за косата и се държиш, докато видиш, как беше... 3 отворени прозореца и някакви живи птици май...
Е, изпревари ме! Само, че аз го знам без продължението. Само се хващаш за косата и се държиш докато отминеш!
Аз го знам - хващаш се за косата и броиш до 10
Ако стъпиш на кръгъл канал - въртиш се 3 пъти

# 10
  • Мнения: 1 021
Като видиш нещо гадно и казваш бързо  " Пу, да не е в мойта манджа" и който остане последен нещо си ..., но не си спомням какво  ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 631
Това с ключа не го бях чувала.Вярвахме,че ако видим номер на кола с повтарящи се цифри с броя на буквите от името ти,голямо щастие ще имаш.Ако цифрите са с 2 по-малко-нещастие.Детска работа.Например 6666 за мен означаваше щастие,4444-нещастие.Името ми е от 6 букви.Бременна жена ако видиш-щастие.

Бременна жена ако видиш - първият мъж, който те заговори те харесва  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 299
Пу за мене  Peace

# 13
  • Мнения: 4 546
ако видиш бременна жена трябва да се ощипеш  newsm78

 

# 14
  • Мнения: 2 631
Когато черна котка ти пресече пътя, трябва три пъти да се завъртиш около собствената си ос и мн. важно - посоката трябва да е обратна на часовниковата стрелка, защото същото, но по посока на часовниковата стрелка се прави, когато ти се наложи да се върнеш за нещо.

И трябва след въртенето да се изплюеш зад гърба си  отдясно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт