Моля за съвет (след спонтанен аборт)

  • 3 546
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета,

моля ви за съвет или по-точно да ми кажете дали на някой му се е случвало подобно нещо.

Установих бременност с няколко теста. Въпреки че тестовата линия беше бледа, все пак я имаше. Около 12 дни след закъснението и след прекарана нощ с болки в кръста и корема отидох до 1АГ Света София. На ехографа плоден сак не се видя, само леко увеличена матка и набъбнала лигавица на матката (12мм). Накараха ме да направя кръвен тест за бременност. Резултатите от Бета ХЧГ беше 15.81 (твърде нисък за 6 гестационна седмица както разбрах). Прибрах се вкъщи след теста и започнах да кървя. Така продължи 6 дни (червена кръв, като цикъл, но по-кратък и по-слаб от обикновенния). Вчера кървенето свърши и днес отидох на гинеколог. Прегледа ме на ехограф и каза че вижда малко количество кръв в матката. Каза, че той не би направил кюртаж, че най-вероятно кръвта ще се резорбира сама. Каза ми да пия и Витамин C. При температура, кървене или болки да го търся веднага да ми направи кюртаж. Каза също че най-вероятно другият цикъл ще ми е по-обилен.

Не че ми се прави кюртаж, даже не искам да си го помисля, но дали да не потърся 2-ро лекарско мнение. Не е ли опасно да се седи с кръв в матката ?

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 315
според мен потърси второ лекарско мнение.Тези неща не са шега работа.
Преди време и на мен един лекар ми каза подобни неща и си изпатих.Моя случай беше по различен от твоя, но и аз го изживях тежко.Поразпитай за добър гинеколог в твоя град и отивай-никога още едно мнение не е излишно.

# 2
  • Мнения: 3 116
Паола, благодаря   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 324
И аз съм на същото мнение, потърси втори лекар!

При мен лично имаше съмнения за недобреизчистена матка след кюретаж и вероятност за втори такъв Sad Но всичко се оправи с хапчета, Слава Богу.

Успех.

# 4
  • Мнения: 3 116
Момичета, а задължително ли след спонтанен аборт да се направи кюртаж ?

Ох, при мен случая е сложен защото за 3 прегледа не се видя плоден сак, но пък имаше положителни тестове за бременност, кръвния също Sad Имах си и някои признаци  newsm78

# 5
  • Мнения: 313
на мен ми се случи нещо подобно...3-4 положителни теста за бременност още 1 ден преди датата, бледи 1 седмица закъснение, и други симптоми и после ми дойде...на ехографа също не се видя бременност...явно става въпрос за ранен аборт....но при теб както и при мен реално бременност не е установена!!!!! Моя лекар обясни, че ЧГХ-то в кръвта остава повишено още 7-10 дни, така че тестовете могат да подведат....има вероятност да се е захванал плода съвсем за малко, но неуспешно!!!!! Моят съвет е, да потърсиш задължително 2-ро мнение и по възможност да не правиш кюртаж...в такива случаи изписват хапчета, които помагат да се изхвърли нещо АКО Е ОСТАНАЛО...кюртажа може да ти нарани шийката на матката и обикновено след него препоръчват поне 2-3 месеца да не се забременява, а ако ползваш хапчетата може веднагаот следващия месец да правите бебета

# 6
  • Мнения: 3 116
Илиянке и аз затова се боря, искам веднага да започнем пак бебеправене  Cry

Проблема е че съм с един бъбрек и предполагам че днес затова гинеколога не изписа хапчета. Каза че за такова количество кръв не би изписал нито хапчето, нито би направил кюртаж  Thinking

# 7
  • Мнения: 547
Ритка,ако се съмняваш,че може би все още има бременност направи още един кръвен тест.Ако в теб се развива живот нивото на ЧХГ трябва осезателно да се е увеличило.Но при всички положения чуй поне още едно лекарско мнение.

# 8
  • Мнения: 4 700
ритка, потърси второ мнение, но не се притеснявай. при мен седмица след абраzиото има6е о6те кръв в матката и лекарката ми каzа, че е нормално. Това естествено не ме успокои и след 10 дни отидох пак на лекар и всичко бе6е наред. Дано и при теб всичко е наред.   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 116
В понеделник ще отида при друг лекар, вчера говорих с нея и тя каза че наличието на малко кръв в матката не е проблем и е нормално. После след празниците пак ще ме видят.

Момичета, благодаря ви Simple Smile

Пожелавам на всички ви, скоро да се сдобиете с така чаканите рожбички   Heart Eyes  bouquet Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 630
Миналата година, точно на този ден направих спонтанен аборт в 6 г.с. Също преди това не бяха видели сакче, а в деня на аборта - видяха , но много малко. Според едната гинеколожка беше задължителен кюртаж, но според друга - трябваше да изчакам. Отидох след седмица при нея и нещата се бяха изчистили - нямаше нужда от намеса. Всеки случай обаче е индивидуален - така че гаранции за съжаление няма.
Късмет ти желая  
  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 116
Амадис, леко бременеене ти желая миличка и здраво бебче след няколко месеца  Hug Heart Eyes Hug

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   При мен след направен кюртаж и продължително кървене след него видяха, че цялата матка е пълна с кръв. Още си спомням снимката.  Sick Говореше се за втори кюртаж, ако до няколко дни не се опраи положението. Изписаха ми МЕТАРГИН /хапчета/ и ДЕЦИНОН /инжекции/. Според мен витамин ц-то ще намали кървенето и така матката няма да може да се изчисти от кръвта.
   Потърси друго мнение, дано всичко е наред и ако желаеш второ детенце, най-искрено ти пожелавам съвсем скоро да го гушкаш.

# 13
  • Мнения: 3 116
Ами то кървенето спря, само по 1 капка на ден кафява кръв  newsm78

В понеделник ще ходя на лекар пак  newsm78

Много искам второ детенце момичета  Hug

Благодаря ви   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета Simple Smile

Вчера ходих на преглед, вагинален и ехографски, и всичко е наред  Hug Даже ми казаха че съм в овулация и казаха да започваме да работим пак  Hug

Благодаря на всички ви за съветите и ви пожелавам скоро да се сдобиете със сладки рожбички  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт