Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15

  • 17 674
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 563
Здравейте и от мен момичета Hug
Пепи, добре дошла, къде по-точно сте в Торонто?
Крокче, мерси че си се сетила за нас Hug какво планирате за рожденият ден? Парти вкъщи?
На момичетата в Бг приятно изкарване, на Снежи да се отървават от болестите и бързо оздравяване!
Дензъл, дано минат проблемите с кърменето скоро!
Нищо ново няма при нас. Не се свъртаме вкъщи сега при това хубаво време, а дългият уикенд бяхме по гости и паркове, сега за пръв път от миналият петък пипам компютър Grinning Очаквам с нетърпение да изляза в майчинство и не ми се работи грам Simple Smile Също от 26 юни нататък ще имаме гости от Бг, чакаме с нетърпение. От другият уикенд тръгваме редовно на Wonderland, купихме season passes и сега ще се ходи често - дребният е започнал да пита от април месец още кога ще може да се ходи  Laughing. Ако има други ентусиасти, да се организираме и да отидем заедно някой път?
Писанке, къде изчезна? Дано в работата всичко да е наред Hug

# 31
  • Мнения: 671
Здравейте момичета
Днес съм в почивка и реших да се разпиша
Kalida Ален е много добре чувства се страхотна в градината, станал е голям франкофон постоянно ме поправя как не били *обувки* ами били *chaussure*
Аз имам много неприятно работно време все се прибирам по нощите  Sad ама няма как
Сега останахме без кола а на всичко отгоре от транспорта стачкуват и ще видим как ще я караме. Но като цяло нещата са ок Simple Smile
Millena мисля че и нашите астматични проблеми отминават с времето надявам се да е така. Радвам се че при вас всичко е отминало.
Дензъл надявам се нещата с кърменето да се оправят. Зная колко е неприятно аз имах същите проблеми за съжаление при мен се стигна до прекъсване на кърменето просто кърмата ми спря много бързо може би защото докато бях на антибиотик спрях изобщо да го кърмя
На всички мами в Бг весело изкарване на родна земя  Grinning

До мамите във Ванкувър -Момичета как стои въпроса с детските градини там , че нещо ни се върти в главата да се преместваме натам

Желая Ви прекрасен ден момичета  bouquet

# 32
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Честит Рожден Ден, Писанке!
Бъди много обичана и ценена от хората около теб!

# 33
  • Canada
  • Мнения: 1 773
А ти познаваш ли хората от ДБМ? Няколко пъти им предлагам да изпратим пари - мога да организирам до 1000 - 2000 долара, предлагам играчки, но не отговарят. Та почвам да се чудя  newsm78
В тази връзка Титина, твоя човек в БГ свърши страхотна работа за играчки. Обясни ми всичко, предложи си услугите за освобождаване на стоките без пари, но... както виждаш няма интерес. Сори.
Лично познавам само 2 от момичетата, а с още 3 поддържам интернет връзка, ще ги видя лично след месец.
Нямам представа защо не са ти отговорили, може би не сте се доразбрали или  Thinking Аз до сега такъв проблем не съм имала - винаги са ми отговаряли или на лични или в темите им.
В момента всички са много заети с какво ли не, да не забравяме, че имат деца и мъже. Това е част от постинг на едно от момичетата от ДБМ от днес:
В момента всички момичета са заети до изнемога с неотложни дейности - няколко проекта, единият за промяна на законодателството, имаме "наши" дечица в болница в София и ги обгрижваме, имаме си абитуриенти, реформираме един доста неглижиран дом, посещаваме още много други ....
Век, де, за сумата, която споменаваш - доста е внушителна. Не мисля, че биха я отказали. Най-малкото в момента събират пари за осъществяване на  проект “ЗАЩИТЕНО ЖИЛИЩЕ – ЗАЕДНО”. От тук повече за него - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134805.0
Или пък щом въпросът с изпращането на играчки е вече изяснен, може и натам да се насочиш. Има толкова много домове в страната. И толкова много мами-ентусиастки. Аз например се възхищавам от момичетата във Видин и Пазарджик и редовно им следя темите.
Или пък нещо още по-добро - домът в Белоградчик има проблем с отоплението. Парното се пуска за по час сутрин и вечер, през останалото време - кучи студ. Момичетата от ДБМ Видин организираха благотворителен концерт, на който събраха 3000лв., но те не стигат за нов котел. Ето това е Век, де, може ли тези пари, които споменаваш, да отидат за нов котел и през следващата зима децата да са на топло? Ако приемаш идеята, можеш да се свържеш с Лорис (това й е профила - http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=17105) и ще получиш повече информация. Толкова ще бъде хубаво, ако стане Praynig
А за парите, които са при мен, имам нещо в предвид, но ще пиша повече след 2-3 дни, с вече готови предложения.
Peppy, добре дошла сред нас. Не сме страшни, заразни сме Grinning Давай смело с писането. Като за начало можеш да ни кажеш повече за дечицата ти Hug

# 34
  • Мнения: 163
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,  Писанке!
Бъди жива, здрава, мноооого щастлива и нека твоите мечти се сбъднат
  bouquet

# 35
  • Мнения: 210
             Писанка 4естит Рожден ден и от мен!
             
            Бьди  винаги усмихната  и   оби4ана  жена




                 

# 36
  • Мнения: 2 093
Ех Писанке-Мьрморанке хайде да си жива и здрава
Много щастие и любов да те спохождат и каквото си заплануваш тази година, три пьти по успешно да се сбьдне. Страхотно настроение и весело изкарване на празника


Век ти голяма фьндрейзерка се оказа. Ти да не си организирала този дамски клуб, за който беше споменала. Браво на теб и на Снежето за ентусиазьма и усилията. Найстина времето е страхотно тези дни за разходки и сме все навьн. За сьжеление Крисундера ми се разболя, за сега е само с температура и ще видим как ще е утре. Какво става с ягодобера, аз още се облизвам.


# 37
  • Canada
  • Мнения: 272
Честит Рожден Ден, Писанка!

Бъди винаги заобиколена с много любов и внимание, късмет и здраве!
Весел празник!

# 38
  • Canada
  • Мнения: 272
Росист, къде бяхте из на екскурзия. То и ние имаме планирани разни нещица, та събирам инфо. Нещо ме е хванала треската за пътешестване,то с това време... Whistling

Век, де - бяхме в щата Ню Джърси на гости при приятели. За почивка заставам с две ръце зад Titina за Мексико Peace

# 39
  • Мнения: 2 959
Писанче,
Честит Рожден Ден и от мен!


Бъди здрава и много усмихната и щастлива. Весел празник Ти желая и дано Ти остане малко свободно време покрай работата и Ивето да надзърнеш и при нас!


Надюшко,
Честит Рожден Ден и на Теб в далечна БГ!


Да Си здрава, все така амбициозна, усмихната и късметлива! Весел празник Ти желая!

...но все не се престрашавам да пиша...
Пепи, добре дошла сред нас и поздравления за смелостта. И да си спазиш обещанията за редовно включване!
Крисимам, бързо оздравяване на Криси Ти желая!

# 40
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!
Благодаря ви за милото посрещане! Hug
Първо да честитя на рожденичките:   bouquet   bouquet бъдете живи и здрави Писанка и Надя!
За срещи съм готова винаги, единствения проблем е, че все още не шофирам(вчера започнах курсовете, дано да взема книжка до една година Wink ), но ако е на близо или на удобно за ТТС място няма проблем.
Живеем в North York. Аз съм в къщи с децата, в смисъл не работя на вън Grinning . Баткото е с температура, на малката май зъбите и пробиват и днес направо  Crazy. Отивам да си лягам, дано изкараме спокойно нощта.
Целувки   bouquet

# 41
  • Мнения: 37
Пепи, каде си в Nort York? Мамите от Nort York много ще ти се зарадват много, а и аз също, че това на мен ми е най-близко. То не вярвам някой да се появи тук в Markham. Успешно завършване на курса!
Гаргамелчо, да те успокоя че не сте сами в мазането с кремове. Маги се е научила от 2 дена да докопва крема ми за лице и толкова старателно се маже, че нямам думи  Laughing. голяма кокона ще стане.
Приетен и сланчев ден ви желая момичета!  bouquet

# 42
Здравейте на всички момичета!
Честит Рожден Ден на Писанка и на Надя!Пожелавам ви да бъдете здрави, щастливи и много обичани!  newsm51
Здравей и добре дошла Пепи ! Ние също сме в Норд Йорк.
 Желая приятна ваканция на всички които са или се стягат за България.
Весел и успешен ден на всички !

# 43
  • Мнения: 417
Честит Рожден Ден на Писанка!   newsm67
Пожелавам ти да си много здрава, обичана и непрестанни поводи за усмивки и много положителни емоции!
Писанке, майка много ти хареса аватара и искрено се забавлява на мацата като я види  Laughing

Добре дошла ма Пепи!  Hug

Момичета, много ви благодаря за пожеланията и подкрепата. Ние се развижаме много добре .... пу-пу ...
Вчера го мериха и се оказа, че не само сме си върнали родилните килограми, а и сме наддали доста отгоре  newsm44
Но това не ми пречи да си страдам с кърменето ... много боли, а и той си иска да си яде на 1 час, което допълнително ме травматизира. Опитвам се да необръщам внимание, но на моменти чак на рев ме избива от болка ( раждането не ме травмира толкова  Confused). Отделно, че давам АМ на едно от храненията.... немога да му дам достатъчно кърма и той се къса от рев. Ох, дано е момент само ....  Crazy
Дали ви се е случвало .... Виктор започва да реве към 6 до към 9 вечерта ...  ooooh! .... дали са колики?! ... всеки ден по едно и също време.
Но встрани от това е едно много сладко, малко бебе  Grinning

rradost, относно детските градини. Незнам 100% как стоят нещата .... тепърва ще се интересувам задълбочено, защото работното ми място ме зове след година.
Доколкото знам, цената зависи от възрастта ... бебето е най-скъпо. Водят се лицензирани и нелицензирани. Листа на чакащи е най-големият проблем, тъйкато може да отнеме много време ( понякога 1-2 години ... поне аз така съм чувала). Аз се свързах с YMCA, които ми пратиха материали по емайла относно градините. 
Засега немога да помогна с повече   Weary

Лек ден на всички и много слънчев също  newsm51


# 44
  • Canada
  • Мнения: 272
denzul- спомням си че при нас беше в същия интервал от време плачът на малкия. Ако това са колики (което беше при нас), то си късметлия, че е по такова време, а не през нощта. Колкото до гърдите, искренно ти пожелавам да ти минат болките - аз такъв проблем не съм имала, но ползвах кремa на Lanshion още от началото и мисля, че и това ми помогна. Със сигурност е труден момент и ще мине - скоро ще се почувстваш по-добре. Peace
Целувка за красивото ти синче Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт