Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15

  • 17 673
  • 306
  •   1
Отговори
# 60
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 901



Честит първи рожден ден на Мая и Ивона!

Да са ви живи и здрави, весело и безгрижно детство им желая!


Сигурна съм, че сте си изкарали добре. Чакаме снимки! Grinning

# 61
  • Мнения: 417
Честит Рожден Ден на Мая и Ивона!
Да бъдат много здравички, жизнерадостни и слънчеви деца!
На техните родители много весели моменти!


 newsm59

# 62
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ех че затишие е в нашата темичка .... и все изпадаме някъде на 2-3-та страница добре, че има рожденници да повдигат темата.
Да се докладвам, че от една седмица та и малко отгоре сме преместени в новата къща. Още се ориентираме в новия квартал и се адаптираме, ама то какво да се адаптирам като след няма и 2 седмици летя за БГ. Та разопаковам единия багаж и опаковам другия - но нали съм си хитърко-петърко още като събирахме багажа поотделих тоя за БГ. Днес сложих и част от пердетата та къщичката доби вид. Малкото човече се беше пощурясало покрай местенето и сега нещо не ще да спинка нощем като хората.
Пчеличка, Дензълче как сте вие с бебчетата?
Бременелките ни как са?
Всъщност някой знае ли кое е следващото бебче на ход (или поне кое трябва да е)?
Калида как сте с Дана? Впечатлена съм колко време се кърмите - съвсем наскоро го прочетох в кърмаческия - поздравления!
Та пак в кърмаческия засякох и Гаргамелчо ... много подозрителни питания имаше ...  Heart Eyes
Я да питам кой какво по-специфично ще си купува от БГ - тази година нещо ми куца списъка та да преписвам и да не пропусна нещо специфично. Питам най-вече за дребното - какво купувате от там за децата, което да си струва? Като пропуснем книжки и дискове с музика и приказки - тях съм ги писала в списъка. За съжаление бабите и дядовците не влизат в куфарите та и тях ще ги оставим за сега в БГ колкото и да не ни се иска.

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 03:19 от shemet_neveroiaten

# 63
  • Мнения: 636
Момичета, много благодаря на всички за красивите пожелания за моето съкровище! Много сте мили!
Изкарахме рождения ден страхотно! Благодарности за хубавите подаръци и най-вече за присъствието. Хубавите празници стават с хора. Имахме много гости. Съжалявам, че доста от вас не успяха да дойдат. Бързо оздравяване на боледуващите, пък пак ще се съберем, само здраве да е!

Днес ми беше първият работен ден. Както повечето от вас знаят, аз съм от тези - лудите, които имат мерак да се върнат на работа  Crazy Сигурно след някой и друг ден ще запея друга песен  Mr. Green Хубавото е, че си имаме баба на разположение за 3 месеца. След това ще му мислим. Малката калпазанка спеше сутринта и точно като тръгвах, се събуди и разплака. Толкова ми беше трудно да я оставя  Cry Поне съм доволна, че я оставям в сигурни ръце. Иначе през деня се държала добре, а като се прибрах, ах, как ми се радваше! Стопли ми сърцето!

# 64
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Здравейте момичета!
Бих искала да ви попитам дали знаете някакъв тукашен еквивалент на Но-шпа?

От както съм бременна почнах да чета този сайт и се почуствах супер неподготвена откъм лекарства. А вие знаете как работи системата тук... Имам една неуспешна бременност в Канада, та за това сега ме гони параноя, но се надявам всичко да е ОК този път.
Мерси предварително и много здраве и усмивки за вас и дечицата ви!

# 65
  • Мнения: 636
Май няма еквивалент на това лекарство. Но аз имам в къщи някоя и друга опаковка. Ако си наблизо мога да ти я дам. Ако трябва ще я пратя по пощата.

# 66
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Благодаря ти Gery R.!!!  Heart Eyes Писах ти ЛС.

# 67
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз също незнам да има еквивалент - даже съм ходила да питам в аптеките и да търсиме с фармацевта ама йок. Обаче и аз имам 1-2 опаковки останали ако искаш мога да ти ги пратя поне на първо време ще имаш. Не знам от кой град си, но в Монреал има една руска аптека, която зарежда - или поне по руските вестници пишеше, че зарежда с но-шпа, ако искаш ще потърся адреса.

# 68
  • Мнения: 2 959
СуйтиП,
Честит Рожден Ден, Близначке!


Бъди здрава и щастлива! Нека съдбата Те изненадва само с хубави неща. Успех в професионалната реализация на канадска земя, все така упорито напред продължавай! Имай приятен празник!

Кафяво мече, лека и безпроблемна бременост Ти желая и се чуствай добре дошла сред нас!
Шеметна Мамо, добре сме, но и времето е страхотно и сме предимно навън. Скоро пускат и басейните при нас! А за кърменето, съвсем не е толкоз много има много преди мен. А как върви при Теб с малчугана? Направи ли списъка за неща от БГ? А Вие за колко време всъщност заминавате?
Гери, честито Ти завръщане на работа. Как Ти се отрази, натоварва ли Те, Майчето или Маминка е при Теб?

# 69
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
А Вие за колко време всъщност заминавате?
За почти 4 месеца - началото на октомври ще се прибираме. Не смея да им се зарадвам, че предния път всичко ми се обърка като си отидох до БГ. По програма трябва и на море да идем - не ни се е случвало от 6 години и смятам, че ни е ред и ни се пада ама дано не ни мине котка път ...  Иначе сигурно ни мъчат зъби - по цяла нощ е будене, мрънкане, ядене и на сутринта заспива от изтощение дребното. Аз последните три-четири нощи почти не съм спала. В чуденка съм дали да го мъча да влиза в някакъв режим или да се нагаждам по него за сега и чак в БГ да се опитвам да му оправям нощите и дните - че там и часовата разлика ще се натрупа.

# 70
  • Мнения: 2 959
...За почти 4 месеца - началото на октомври ще се прибираме...
Ей, Шеметно Невероятна Щастливке, да се изкъпеш и заради нас в морето. А 1/2 тук ли го оставяте или сте пълен комплект? Според мен, ако имаш още малко търпение да го използваш и да оставиш бебока сам да си настрой режима, а за часовата разлика не се притеснявай, на повечето бебоци им се отразява перфектно.
Дензълче, Пчелице, как са вашите бебоци, как върви кърменето?

# 71
  • Торонто
  • Мнения: 837
Shemet,
Аз си набавям бебешки буики от БГ - струват само 15 лв а са страхотни (поне според мен). Тук не можах да харесам нищо за прохождане. Даже сам поръчала и следващите номера нищо че вече няма да е прохождаща, удобни са, да си ходи с тях навсякъде.

# 72
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Kalida половинката ще си дойде за около месец приблизително посредата на нашия престой та да не се забравят с дребното междувременно - та тогава е планирано и морето де.
Sofi пиша ги в списъка веднага. Я кажи какъв номер отговаря на 1 годинка?
Честит Рожден Ден SweetyP, да си усмихната, обичана и щастлива.

# 73
  • Мнения: 319
Ние с Фло сме добре. Вчера изпратихме баба и дядо към Бг и сега ни е малко мъчно Sad В общи линии сега оставаме за първи път двете сами за цял ден, досега сме стояли сами само по няколко часа ooooh! Ама с добра организация ще се справим, страшно няма  Peace Чета редовно темата, но нямам време да пиша Tired Кърменето върви добре, май кърмата ми на моменти намалява, ама бързо се нормализира, в рамките на 2-3 дни.
Поздрави на всички Hug

# 74
  • Мнения: 37
shemet_neveroiaten , буйките от БГ наистина си заслужават. Маги има едни, които са 20-21 номер. още са и малко големи, но с тях си проходи и изглеждаха да са и удобни нищо че прастите и се губеха. ползваме си ги за домашни пантовки и бих си купила още едни, ако има по-голям номер от този. Весело изкарване ви желая и лек полет, ако не се включа докато тръгнете

Общи условия

Активация на акаунт