Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15

  • 17 677
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 215
Здравейте момичета!
Бих искала да ви попитам дали знаете някакъв тукашен еквивалент на Но-шпа?

От както съм бременна почнах да чета този сайт и се почуствах супер неподготвена откъм лекарства. А вие знаете как работи системата тук... Имам една неуспешна бременност в Канада, та за това сега ме гони параноя, но се надявам всичко да е ОК този път.
Мерси предварително и много здраве и усмивки за вас и дечицата ви!
Моят съвет е да споделиш симптомите и опасенията си със своя лекуващ лекар преди да вземеш каквото и да е лекарство. Никое лекарство не е съвсем безобидно и ако не е належащо, е добре да се въздържаш, дори и да става въпрос за но-шпа.
Когато аз забременях, отидох в walking clinic. Там лекарят, който беше французин и беше страшно любезен, ми каза, че 25% от жените имат поне един мисед. Ако това се случи с мен да не се виня, а да знам, че е част от природата човешка. Ако имам 2- пак така, чак на третия ще ме пратят направо в специализирана женска болница. Тогава ми се стори малко странно да занимава с това обстойно, но от сегашна гледна го оценявам.
Стискам ти палци всичко с теб да е наред.
Имай повече доверие на лекаря си и на системата тук и избягвай сравнения с България, така, те уверявам, ще имаш по- спокойна и щастлива бременност, а това е много важно.

# 76
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
shemet_neveroiaten , благодаря ти! Предполагам, че Gery R.  ще ми прати за на първо време. Аз всъщност се чувствам ОК, но човек никога не знае кога какво може да му потрябва, пък и няма как да се подготви с всичко. А и всичко е Божа работа. За руската аптека - не знаех, че има такава. Аз съм в едно село в Онтарио, но имам познати В Монреал и ако се наложи мога тях да ангажирам да отидат до там. Помислих си, че ако има руска аптека в Монреал би трябвало да има такава и в Торонто (което определено ми е по-близо), но не успях да намеря нищо в интернет. Може би ще попитам някой руснак, щото идеята за руска аптека наблизо е супер.
Kalida, мерси за посрещането! Grinning
Приятно изкарване на отиващите си в БГ.  Леко им завиждам. А на оставащите тук - дано имаме по-малко влага.
p4eli4ka, хубаво бебче! Да ти е живо и здраво! Със сигурност ще се справиш и без помощниците Simple Smile.

# 77
  • Мнения: 636
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СУИТИ !!! Много щастие, късмет и професионални успехи ти желая!

Моят съвет е да споделиш симптомите и опасенията си със своя лекуващ лекар преди да вземеш каквото и да е лекарство. Никое лекарство не е съвсем безобидно и ако не е належащо, е добре да се въздържаш, дори и да става въпрос за но-шпа.
Когато аз забременях, отидох в walking clinic. Там лекарят, който беше французин и беше страшно любезен, ми каза, че 25% от жените имат поне един мисед. Ако това се случи с мен да не се виня, а да знам, че е част от природата човешка. Ако имам 2- пак така, чак на третия ще ме пратят направо в специализирана женска болница. Тогава ми се стори малко странно да занимава с това обстойно, но от сегашна гледна го оценявам.
Стискам ти палци всичко с теб да е наред.
Имай повече доверие на лекаря си и на системата тук и избягвай сравнения с България, така, те уверявам, ще имаш по- спокойна и щастлива бременност, а това е много важно.

Напълно подкрепям това, Броненоске! Но през моите бременности (първата завърши неуспешно в 10г.с.) се хващах и за сламките (в случая но-шпа). Смятам, че притежанието на но-шпа психически ми даде спокойствие. Пращам го утре, пък дано не се налага да го ползва.

# 78
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Г-жа Броненосец, съгласна съм с теб и никога не бих взела лекарство (аз и не вземам), ако не е крайно наложително. Но преди три години кога забременях за първи път и съвсем леко прокървих точно на датата на която трябваше да ми дойде за втори път след двете чертички и след изчитане на един тон информация, че това било нормално, но да се потърси лекар реших да потърся лекар. И тогава се започна - първи сблъсък с канадското здравеопазване... Може би имах нужда от една спокойна дума, че нищо не трябва да се прави, а просто да се почива, но не - почна се ходене от клиника в клиника и молене за среща с доктор. След много нерви, сълзи, мъки 2-3 дни, необратимият процес започна и т. н.
Трябваше ми много време за да се реша на втори опит и много чудене дали изобщо да оставам в Канада. Е, реших се. Знам, че всичко е Божа работа. Но едно лекарство, за което пишат почти всички момичета в темата за януарските бебета определено ще ме накара да се почуствам малко по-сигурна. Щото ако сега нещо стане едно е сигурно - по болници и клиники няма да се затичам, а ще пазя леглото вкъщи. Извинявам се за многословието...
Моят съвет е да споделиш симптомите и опасенията си със своя лекуващ лекар преди да вземеш каквото и да е лекарство.
...
Стискам ти палци всичко с теб да е наред.
Имай повече доверие на лекаря си и на системата тук и избягвай сравнения с България, така, те уверявам, ще имаш по- спокойна и щастлива бременност, а това е много важно.
Личен лекар нямам. В наше село за такъв се чака с години. А за доверието в тукашната система... много трудно ще го проимам. Благодаря ти все пак. Извинявам се, че съм малко нервна, но сигурно е от хормоните. По-принцип съм спокоен човек  Simple Smile
Поздрави от мен за всички.

# 79
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Gery R., БЕЗКРАЙНО ТИ БЛАГОДАРЯ!!! И аз се надявам да не се наложи да го ползвам.

# 80
  • Мнения: 274
здравейте,

Shemet_neveroiaten, и аз подкрепям мамите които са предложили обувките за прохождане на 'КОлев и Колев", наистина са много удобни и много качествено направени . размерите в които се предлагат са 16/17 , 18/19 , 20/21. малко е нестандартна тази номерация ,но аз например бях взела 18/19 и ги носихме доста след като проходихме (до към 1г.и 5месеца). Те могат дори да се използват и за домашни обувки.Честно казано те май не само буйките ,а и всички обувки на Колев и Колев са качествени и си струват.Друго което аз тук в Канада все още не мога да намеря за малкият е хубав хавлиен халат за баня. Може би и аз незнам къде точно да търся,но определено съжалявам че не взех от БГ,защото след годинката ,вече бебешката хавлийка ни стана малка.

поздрави на всички мами от нас

# 81
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 667
Племенника ми обувките ги купих от тук, от Walmart, страхотни са. Мисля че като качество са като  на Колев и Колев, но цената им е между 10 и 15 cad. Така са направени, че са пригодени и за пълзене/подметката продълвава и на носа на обувката/. Ама че го обясних и аз, но една канадка ми го обясни така в магазина. Онзи ден като михах видях, че ги има, бяха някаква тяхна/ на веригата/ собственна марка.

# 82
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Кафява мечка надявам се да не ти се наложи да ползваш хапчетата, но и аз обичам да се презастраховам - със сигурност ми е по-спокойно така. Лека и безпроблемна бременност ти желая.  
Аз май съм се сдобила с най-ценните неща от БГ - имаме си подарък и хавлийка и най-малките буйки на Колев и Колев - просто на сайта им четох, че тези буйки са за от 3-ти месец, а аз и сега виждам, че са ни още големи - та затова исках да се ориентирам кой номер за каква възраст е. След написаното от вас със сигурност ще взема и по-големите размери. А ще потърся и по-голяма хавлийка защото тази е за възраст до към годинка.
Пчеличка на мен най-трудно ми беше, че по цял ден имах с кого да си говоря, а като останах сама и малкото заспеше ми беше някак тихо наоколо - липсваше ми най-вече компанията. Ама то дребното не пазеше страшно много тишина - пък и времето е по-топло сега та ще излизате на разходки. А и форума е насреща Simple Smile

За руската аптека - не мога да намеря точния адрес - демек номера на улицата - иначе улицата е ch Bates - това е уличка успоредна на Жан Талон и пресичаща Уилдъртън за живеещите в Кот де неж може би ще стане по-ясно. Само за нея знам да зарежда с такива лекарства - иначе има доста руски аптеки, но те май са по-традиционни. Ако издиря номера ще го напиша - сега покрай преместването нищо не мога да намеря май Sad  По руските вестници често се рекламират, но точно в тези, които намирам в къщи я няма обявата.

# 83
  • Мнения: 327
Zdraveite devoiki,
Az niamam kirilica, i zatova pisha na latinica, za koeto molia da me izvinite.
Purvo iskam da blagodaria za pojelaniata za moeto sukrovishte Maya. Mnogo drago mi stana .  Hug   bouquet  Heart Eyes
I da chestitia den den na Sweety-to! Da si mnogo obichana mama i supruga i vkushti mnogo da te slushat.

Momicheta, vkushti sled partito namerih edno detsko tumno sinio yakence. Na koito mu lipsva, molia da kaje.

# 84
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 901



Честит рожден ден, Светле!

Много здраве, късмет и успешна професионална реализация ти желаем!

ВЕСЕЛ ПРАЗНИК!

# 85
  • Мнения: 163
Благодаря на всички за хубавите пожелания!
Беше много хубав ден наистина.
Кроки, това е нашето яке, аз го търсих къде ли не newsm78, ха,ха!
Приятен ден от мен!

# 86
  • Мнения: 2 959
Ниара, честит Ти пораснал син!
Алексче,


Желая Ти една здраво, весело, палаво и усмихнато детство, мило дете!

# 87
  • Мнения: 327
Наде,
специално за теб пускам ето тази снимка от рождения ден на Мая.

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/croco1977/detail?.dir=bb08re2&a … 2.jpg&.src=ph

Това беше малката торта, а преди това имаше и по-голяма, ама не мога да ти я покажа самостоятелно, защото нашите снимки пострадаха. Добре, че Писанка и Dany  Heart Eyes снимаха и ми пратиха снимки, иначе щяхме да останем само със спомените.

# 88
  • Canada
  • Мнения: 272
Честит рожден ден на Алекс!

Да расте весело и здраво дете и да радва мама и тате!
SweetyP - Честит рожден ден и на теб!

Много обичана и щастлива да бъдеш!
Честит първи рожден ден на Мая и Ивона!
( на патерици, за което се извинявам Embarassed)

 Много весели игри и усмивки!
croco1 - страхотна торта newsm22. Сигурно сте имали чудесен празник! Peace

# 89
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 901
Наде,
специално за теб пускам ето тази снимка от рождения ден на Мая.

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/croco1977/detail?.dir=bb08re2&a … 2.jpg&.src=ph


Трогната съм. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт