Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15

  • 17 681
  • 306
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449




ALBERTA

Kalida – Edmonton
HOLY – Calgary
mamamia – Calgary
Titina – Calgary
Бетко – Calgary


BRITISH COLUMBIA

dani – Vancouver
denzul – Vancouver
mamamasha – Vancouver
Г-жа Броненосец – Vancouver


MANITOBA

Kikito – Winnipeg


QUEBEC

biberon – Montreal
canadianmom – Montreal
cho4o – Montreal
dimple – Montreal
Eli= = = – Montreal
Фейчето – Montreal
heureuse – Montreal
kristie – Montreal
Mimcheto – Montreal
mama n – Montreal
mama Desislava – Montreal
МИНЕрВАта – Montreal
Мегито – около Montreal
nelson – Montreal
p4eli4ka – Montreal
petitepeste – Montreal
Rosemontia – Montreal
rosist – Montreal
shemet neveroiaten – Montreal
Сиси Боата – Montreal
thesara – Montreal
Тути Фрути – Montreal
Yoni bonboni – Montreal
dalаla – Quebec


ONTARIO

Rayan’s mom – Brampton
nevenska – Markham
croco1 – Mississauga
dany_ip – Mississauga
desie111 – Mississauga
Dot – Mississauga
Gery. R. – Mississauga
kivito – Mississauga
Sneji – Mississauga
SweetyP – Mississauga
Гаргамелчо – Newmarket
Emi w Ottawa – Ottawa
Poupon – Ottawa
Yanadark – Ottawa
Chrisimommy – Toronto
doreto – Toronto
Dunn – Toronto
Eli_c – Toronto
Kаролина – Toronto
nadi_n – Toronto
Pisanka – Toronto
rayaivanova – Toronto
sanja_2 – Toronto
silvia_alexis – Toronto
Sofi – Toronto
sylvi – Toronto
sunnyflower – Toronto
vanesamom – Toronto
Век, де – Toronto
niara – Waterloo


Очакваме ви в Канада:
a_tita, Diviana, ДИдка БГ БанДИТКа, lili, Millena, Mama Veni, mimi2004, msbilt, grisha_81, merellin


Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 23:06 от Каролина

# 1
  • Мнения: 444
Привет!
И аз съм във Ванкувър от година и половина. Моля да ме добавите в списъка.

# 2
  • Мнения: 417
Хайде и аз да се запиша в поредната прекрасно оформена темичка.

Ние сме добре. Малкият господин папка доста добре, но това не ми попречи да се изстрелям до болницата. Развих мастит и с голямо трескане и температура. Уж дори се доизпомпвах за всеки случай. От 1 ден съм на антибиотик и престанах да го храня от въпросната гърда и само цедя... следователно има подобрение. Казват, че нямало проблем да си ядяло от там, но с разранено зърно и инфекция не ми се струва, че е редно. Като цяло е спокойно дете ( да чукна на дърво). Вчера го изкарахме навън за 1ви път и се държа много прилично - спа през цялото време  Laughing
Калида, от няколко дни не е валяло..... чак да не повярва човек  Laughing Да си призная нямам много време да гледам телевизия и да следя прогнозите. Но то тук дъжда си е част от ежедневието  Grinning .... нещо като аксесуарите към прекрасна дреха.

Весело изкраване на Каролина, Гаргамелчо и на всички, които ще се прибират по родните места.

Шеметче, леко пакетиране. Знам какво напрежение си е едно преместване. В такъв момент разбрах колко боклук имам и е перфектният момент за прочистване  Wink

Пчеличка, четох някъде че да не се обръща внимание много много на хорските приказки за развитието на твоето дете. Важното е че е здраво и че си пълни памперса добре. Според мен бебчо си знае най-добре. Успех на вас!

Хайде аз ви оставям и ще пиша пак   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 271
Да пожелая на всички пътуващи много весело изкарване и хубава почивка на родна земя. Да се отядете на плодове и зеленчуци Simple Smile

дензъл, разкошно ти е бебето. Живи и здрави и дано проблемите са зад вас. За разранените гърди дадоха ли ти крем? Гармастан, ако го има там е супер. И Линола (това съм го виждала!)

# 4
  • Мнения: 2 959
Каролинка, сигурна бях че няма да ни забравиш преди тръгването Си. Леко допакетиране Ти желая и стиснати палци за полета, ако не се включиш! Ти къде ще бъдеш при мама или при племенницата и сестричката в София?
Нади, лек полет и на Вас с Дени и приятни мигове на Сливенска земя!
Шеметче, най вероятно някъде из Канада ще ходим или до съседна Калифорния! А Вие нямаше ли да ходите към БГ?
Дани, добре дошла сред нас, вече във Ванкувър бройката на пишещите тук расте!
Дот, за гарант за паспорт ние ходихме на адвокат- нотариус.
Век, де, задължително да покажеш абитурента. Кога е голямият ден?
Пчелице, поздравления за извуюваното обезщетение! Честит Ти нов подпис, Фло е една малка принцеска и много дяволито се е усмихнала! Щастливка си ти, имаш си безколиково бебче. Майчето как е, харесва ли й Монтреал?
Янадарк, да оздравява малкият Дани и да се насладите на красотата на цветният празник. И като се видите с бременната Мама на сладката Софийка да я поздравиш от нас, Тя забременя и ни забрави вече покрай новата работа, моля!
Дензълче, аз ползвах Пурлан100, и според мен няма нищо лошо да храниш бебо от засегнатата гърда, единствено за Теб ще е неудобството че ще боли, но кърмейки от таз страна по- бързо ще се разсее мастита, казвам Ти го от личен опит! Дано скоро Ти премине болката и да се радваш пълноценно на съвместните мигове с Победителя си!
Как сте Бременелките- Щастливче, Росист, Силви, Кивито, Роземонтия?
СуйтиП, Криси доволна ли е от градинката, как е с езика, свикнали с английският?

Приятен следобяд Ви желая!

# 5
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте  Hug
denzul, честит ти син!   bouquet Да е жив и здрав и много да ви радва! Желая ти бързо възстановяване! И бързо да се оправяш от мастита.
Цитат
Розмонтия, къде се изгуби
Как къде, Пчеличка, из Уест Айлънд.  Wink Преместихме се преди повече от 2 седмици, а вкъщи още има за подреждане. Е, на мен след работа не ми се захваща и остават само уикендите, ама все някак ще се оправим. И тепърва ни предстои закупуване на доста неща...
Много целувки на Фло, кога ще ни покажеш още снимки? И наистина, как са вашите? Успяхте ли да ги разведете насам-натам или все още предстои?
shemet_neveroiaten, честита ви къща! Да сте много щастливи в нея! Ние сме още далеч от момента на покупка, та има шанс за промяна, но засега мъжа ми като чуе за извън острова и веднага започва да ми говори за мостове и задръствания, а на мен ми се струва такава идилия... размечтавам се  Simple Smile

Лек път на прибиращите се в България и приятно изкарване там!
Kalida, много мило, че се сещаш за нас.   bouquet Аз покрай това местене сякаш позабравих, че съм бременна. Simple Smile Е, като ми натежи, се сещам. Wink

Добре дошла на dani!

До скоро! А ако не е толкова скоро: хубав лонг уикенд ви желая! Възползвайте се да отидете някъде!

# 6
  • Мнения: 319
Моите мама и татко са добре, харесва им тук, свикнаха и сега им е малко тъжно, че трябва да си тръгват след 2 седмици Sad Все пак внучката им остава тук Rolling Eyes Из Монреал не сме обикаляли много, защото през седмицата мъжа ми е на бачкане, и няма кой да ни развежда с колата. Остава време само уикендите. Ходихме в Отава и Квебек, а този уикенд ще бъдем на Ниагара, като на връщане ще спрем за малко и в Торонто. С една дума програмата е натоварена. Но пък съм много доволна, че раждането ми се забави и така почти отначало имах голяма помощ вкъщи Peace Ще пробвам да ви сложа сега 2 снимки тук Sunglasses



# 7
  • Мнения: 398
P4eli4ka, снимките са много весели и готини. Понеже и Дот пита - за гаранта за паспорта може и да е приятел, но за него попълваш специален формуляр - написано е в инструкциите. Приятелте ти трябва да знаят че почти 100% ще им се обадят от паспортното да потвърдят че се познавате и знаят какво е бебето, как се казва и от къде се познавате. Иначе другият документ в паспорта и снимките на бебето ги заверихме при комисер дасарментасион - има ги във всяка община или министерство на имиграцията и е безплатно.

Да ви питам с Дензъл кога задействахте процедурата за покана на родител - колко време преди исканата дата. По колко долара родителите декларират, че ще носят. Предполагам, че минимума е поне 1500 на месец newsm78 Какво пишете като цел на визитата им - туризъм ли.

Калида, не съм ви забравила - чета и аз редовно- но не съм много в настроение да пиша. Във фирмата всички по-опитни напуснаха и цари хаос- клиентите криви - не се знае кой какво прави - всеки гледа да набута другия да свърши работата Confused Аз си лягам с малката в 21 часа, явно се уморявам повече.

Роси, ти нещо се загуби- как си и какво става из Монреалско Sunglasses

На всички пътуващи мами -  весело изкарване и от мене.

# 8
  • Мнения: 417
 Poupon, за моята майка от момента на подаване на документите в консулството до издаването на визата отне 2-3 седмици. много бързо и не са я викали на интервю. Майка не е декларирала никакви пари. Към документите се попълва свободен текст лист (така казват да се направи във формуляра когато се попълва), че тя е поканена и че ние ще я финансираме докато продължава престоя й. В декларацията на самолета тя е попълнила, че неноси пари и скъпи ценности. Не сме споменавали, че съм била бременна, просто визита-туризъм.

P4eli4ka, много сладки снимки. Фло е голяма сладурана, пу-пу  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 163
Да са живи и здрави всички бебчета! Честито и на техните родители!    bouquet
Броя на Българите в Канада определено нараства със всеки ден Laughing
Калида, Криси трудно се адаптира към детската градина, но сега изведнъж се промени и почва да се отпуска, чак като я преместиха в Junior класа където са нейните връстници.  Говори и на двата езика и понякога става манджа с грозде и излизат едни бисери.....Но съм доволна.  Вече уча за ЕСЛ  учител и официално превеждам. Беше дълъг път до тук, но дано да си заслужава.  Как е Дана? Тя как е с езика, сигърно говори много?
Хубав ден на всички!

# 10
  • Мнения: 274
Дензъл, пробвай с Грамастан , за зърната както ти е казала Милена , мноог бързо помага и с добър резултат.

Калида, а как е в Едмънтън, дъждовно ли е или е като при нас тук.

На мамите които отиват в родината весело изкарване на лятото и се насладете на българските плодове и зеленчуци.

Шеметче , честит Ви нов дом, много щастие мир и спокойствие да цари в него.

Поздрави на всички останали мами

# 11
  • Мнения: 3 271
p4eli4ka, разкошни снимки! Живи и здрави да сте!

# 12
  • Мнения: 2 959
Пчелице, много са Ти хубави снимките. Как блажено са заспали и Фло и Тати, сладуранка Ти е. Изченаха ли пъпчиците?
Миленко, как са децата, ще имат ли тържества за 24.05.?
Янадарк, ами времето в момента е разкошно, но за почивните дни го дават с дъждове, явно май в цяла Канада ще се радваме на дъждовен победителски ден?!
Пупонка, най добре е поне 1- 2 по- рано да изпратиш док- тите за Майчето си, най- вероятно няма да се стигне до интервю. А за пари, и при нас беше със цел гости/ туризъм/ и пари трябва Ти да покажеш че ще можеш да я финансираш по време на визитата й. Успех Ти желая, за колко време мислиш да викаш на помощ баба?
Дензълче, оправи ли се мастита? За разранени зърна забравих да Ти пиша че обикновено винаги оставах да засъхне кърма по тях, много помага. Как е Майчето Ти, доволна ли е от Ванкувър, успяхте ли да обиколите малко с бебо и баба? Чуваш ли се с Мамамаша и Филип, как са Те?
СуйтиП, поздравления за преводаческата практика. Успех и с ЕСЛ учителстването, колко курса трябва да вземеш, признават ли Ти нещо от БГ? А и Дана като и Криси сега ги ръси едни бисери- смесица от БГ и английски, понякога и на мен ми е трудно да ги дешифрирам.
Роземонтия, честита Ви нова квартира. Как вървят сега наемите в Монтреал?
Дидко, много късмет и успех Ви желая с Миро и Викича и Микито, и ако имаш възможност драсни 1-2 реда когато се успокоят нещата, моля, ние си те помним!
Нади, как мина полета?
Каролинка, Гаргамелчо, късмет и лек полет утре!

Хубав следобяд Ви желая!

# 13
  • Мнения: 449
Минавам набързо само да ви кажа чао, че утре едва ли ще ми остане време. Пожелавам ви весело лято, слънчево време и много пикници.

Пчеличке, много е сладка Фло.
Дензъл, Калида ти е дала много добър съвет с кърмата. Аз също така правих. Гермастан не знам дали ще намериш тук, но можеш да си купиш LANSINOH. Много съм доволна от него и не е необходимо да го измиваш преди кърмене.

# 14
  • Мнения: 417
Калида, както и всички останали мили мами, много благодаря за съветите.... действаме по тях  Hug
Болната гърда се пооправи и вече му давам да суче от там.... поразсеяха се бучките и намаля червенината, но то аз съм и на антибиотик, което действа допълнително.
Обаче нашия господин иска да яде на 1-2 часа, а явно немога да му произвеждам достатъчно кърма, която да го нахранва хубаво и е един кисел.... цял ден си показва рогата  Rolling Eyes
Решението с формулите е най-лесно, но някъкси не ми се ще да се отказвам лесно.... дано се поправят нещата и да почне да циркулира повечко млекце, че да си се наяжда.  Не ми се иска да го оставям и гладен..... може би това са и някакви кризи на растежа ...

Каролина, весело лято и на вас. Да си изкарате прекрасно!

Общи условия

Активация на акаунт