Слънчевата алергия

  • 58 467
  • 76
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 936
От около 2 години започнаха да ми се появяват обриви по ръцете от слънцето. И така откакто стане по-топличко, та до късна есен съм така.
Преди това нямах проблеми, дори можех да стоя на плаж без да се мажа със слънцезащитен крем и направо да почернявам, без проблем /за последно съм била на море 2003 г./.
За първи път от 3-4 години насам ходих в неделя с къси панталони. И ми се появиха червени пъпчици и по краката, от коленете нагоре.
Кожата ми е тъмна, мажа се със слъцезащитен крем с SPF 16.
Та кажете ми, ако има между вас такива, какво да направя, за да се излекувам от тази алергия. Каква би могла да бъде причината тя да се появи.
Искам да я излекувам до лятото, за да мога да отида и на море  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 581
Аз бих отишла на кожен лекар, за да изпише най-подходящото лечение за конкретния случай.Мисля, че слънцезащитния фактор ти е нисък.Аз нямам алергя и се мажа с SPF30 и успявам да почернея.Според мен с всяка изминала год. слънцето става все по- силно и все по-опасно.

# 2
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Lodsi, и аз съм като теб, едно към едно. Даже днес са ми излезли, а още не е толкова студено. Сега се около китките, от вътрешната страна, където кожата е по-нежна.

Не знам решение, но явно вече ще се мажа със слънцезащитен крем.

# 3
  • Мнения: 537
Аз съм с такава алергия от малка, пъпки ми избиват дори долу по краката между каишките на сандалите. Мажа се по 2 пъти минимум а SPF над 10, лятото повече. Ако се изрина много пия алергозан, на мас не ми помага. Знам, че хомеопатията помага, но не съм ходила на такъв лекар.

# 4
  • Мнения: 143
От миналата сряда и аз имам такъв проблем. Тогава ми изби около китките. След няколко дни пак бях с къс ръкав - обривът обхвана цялата ръка. В неделя бях с 3/4 дънки - обрив на краката до коленете, включително и на горната част на стъпалото. Бях на лекар - нищо конкретно не ми каза. Даде ми да пия противоалергични хапчета и да мажа един кортизонов крем. И това. Понеже в деня, когато ми изби, бях с една гривна, тя каза, че може и към метала да съм алергична ( гривната я имам от 2 години и досега не съм имала такава реакция към нея... Whistling), а аз се усещам, че щом ме напече малко слънцето и се обривам - все пак не нося гривната и на краката  newsm78
Та, питам я аз: "Ако е слънчева алергия, как трябва да се предпазвам? Да се мажа ли с някакъв слънцезащитен с по-висок фактор? Thinking Все пак е убийствено да нося дълги ръкави и дълги панталони в тая жега?!.." А отговорът беше : "Еми, аз ще ти предпиша сега тука едно кремче, ама не е и хубаво много висок фактор да се ползва..." И след повторно питане от моя страна, какво да правя, как да се пазя, тя ми казва "Еми няма да излизаш, за да не те напича слънцето, нали не е проблем?"  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Какво да ви кажа...аз се мажа с крем "Здраве" и той ми успокоява сърбежа и намалява обрива. Не знам какво да правя просто! И аз съм се отчаяла, защото досега не съм имала никакви проблеми с кожата, а сега...От половин година нещо се промени и не знам какво да правя - обиколих сума ти кожни лекари в града, всеки казва различно, предписва различно - аз пия, мажа и ..файда няма.
П.П. Който и да питам с такава алергия как се пази, отговорът е следния: "Няма лекуване, крия се от слънцето, а на морето - под чадъра!"  Sad Не искам така...

# 5
Отиди на лекар задължително. Майка ми има подобен проблем от години. Алергията започна със страхотни обриви , тя е с бяла кожа. После се появиха и едни големи ...блънди, които си стоят и през зимата, но просто са по-малки. По принцип използва поне 40 фактор. Тази алергия ако наистина е алергия може да навлече големи неприятности, така че кожен лекар може най-добре да те посъветва.

# 6
А сега се сетих може да пробваш има енда "техника" за деалергизация чувала съм , че действа на някои хора. Постепенно за малко време, но редовно всеки ден се показвай на слънчице. Печи се примерно 5 минути, а през останалото време ходи с дрехи, които те покриват колкото е поносимо. Така прави всеки ден и ако забележиш,че т и понася започни по 10 и после по 20. Постепенно увеличавай времето.

# 7
  • Мнения: 1 069
И аз имам алергия, която се появява само на морето, ако се пека на друго място, няма проблем. Години наред се прибирах от море с бяла гуша и деколте, докато не открих детското Cabana sun. Това е слъцезащитно мляко с фактор 30, ако добре си спомням, няма никаква миризма, но за сметка на това предпазва и от насекоми. Много съм доволна от него! За алергията също препоръчвам Зиртек, мног по- добър е от алергозана!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Моя позната има такава алергия от десетина години. В последните две използва някакво противоалергично мляко на Еусерин/май беше 25-ти фактор/ и мисля, че не се е обривала.

# 9
  • Мнения: 215
Аз също съм с такава алергия от няколкко години, даже вчера забелязах обрив в областта на шията. Преди две години ходих на кожен лекар и ми изписа някакви лекарства и едно мазило, но се оказа че някъде съм запиляла рецептата и сега се налага отново да ходя, че поне да изкарам едно по-спокойно море. Съветвам да се консултираш с алерголог или специалист по кожно-венерически болести.

# 10
  • София
  • Мнения: 504
Моят проблем не беше точно същият,но подобен.Бях на 3-4 години(вече съм на 16),и имах алергии от толкова много неща,че сега като си помисля и ми се струва невъзможно.Като за начало-слънце,освен това яйца,мляко,шоколад...Избиваха ми огромни червени печати и нямаше нещо,което да ми помогне.Обиколихме дузина лекари,докато накрая една разумна жена,лекарка се сети да попита къде живеем.Като чу Костенец,реакцията и беше толкова неочаквана-започна да ни се кара,че при положение че живеем до минералните извори там,сме тръгнали по лекари ooooh!И така-почна се едно ходене два пъти седмично в минералната баня в Костенец и за една година без каквито и да било лекарства,нямах вече и спомен от алергии,и така до днес.

Незнам дали цялото това нещо ще ти помогне,но не винаги изхода е в химията,която продават в аптеките.Успех в лечението!  bouquet

# 11
  • Мнения: 416
Писах ти на ЛС

# 12
  • Мнения: 428
От няколко години и аз съм с такава алергия. Ситни пъпчици, най вече по ръцете. Преди това не съм имала никакви проблеми, лятото ставах като мулатка, да не говорим че нямам спомен майка ми де ме е мазала с нещо като малка..
Ходих на лекар, само като ме видя ми постави диагноза, каза ми да пия алергозан и да се мажа с лусион с висок защитен фактор.
Забелязвам, че при мен проблема е докато хвана тен, след това рядко се обривам. 

# 13
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И аз имам такава алергия от 2-3 години. Избиват ми мнооооого ситни пъпчици по ръцете/от горната страна на дланите/, а от тази година и по лицето в областта на носа, под очите и почелото. Сърби ме ужасно. Задължително преди да изляза на слънце се мажа със слънцезащитен лосион / така и на морето не съм имала проблеми/. На мен лично алергозан не ми помага, но пия капки Фенистил и от тях обривите изчезват. Много е неприятно, но слънцето става все по-вредно за кожата  Confused

# 14
  • Мнения: 5 362
И аз имам такава алергия.Обостря се,когато съм на море.
Пия алергозан и се мажа с 30-ти и нагоре фактори.

детското Cabana sun. Това е слъцезащитно мляко с фактор 30, ако добре си спомням, няма никаква миризма, но за сметка на това предпазва и от насекоми. Много съм доволна от него!
По препоръки на valieta,това лято ще се мажа с това мляко.
А сега ползвам на малката 50-тия фактор Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт