Който от фотография отбира, тук при нас се спира! - фотографската тема 7ма част

  • 18 366
  • 597
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 109
от мен за запис една амстердамска закачка (много прегоряла... ама така е, който снима на ръчни без да гледа)

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Lulu, мога ли да те замоля да пуснеш подобно на Пименова описание как си направила портретите на щерката (от предната тема)... Шегувам се... Twisted Evil Не чак толкова подробно... четох там дето си писала, обаче яко се забалтах в някакви червени канали и дотам... Embarassed Embarassed Embarassed

Спаске, чудесни са! Мисля, че писах в предната тема, ама вече с тоя грозен нет не знам кой постинг къде  пристигнал... #Cussing out Наистина пускай една по една да ги коментираме. Тамън ще разкажеш, имаше кадри с много интересни форми, аз съм впечателна от тях...


Jaly, първият кадър на нарциса го виждам обърнат портрет, а не лендскейп. Така като си е да гледа нагоре все едно...
http://jaly1.multiply.com/photos/photo/13/19 и това мног ми допада Grinning

http://jaly1.multiply.com/photos/photo/13/21 това също.. и като кадриране и като цвят. Червеното се снима трудно, трудно се предават нюансите му. Харесва ми кадъра  Grinning

Малена, сладурката е чудна! Хубав портерт.. замислена е нещо много.. Wink

amber, готини са
http://amberka.multiply.com/photos/photo/13/12
А това какво е?

# 17
  • Мнения: 2 957

Саксийката ми с магданоз  Simple Smile

Един линк и от мен:
http://www.erwinolaf.com/
Навярно на някои от вас ви е познат.Такива неща има,че направо... #Crazy

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 14:39 от amber

# 18
  • Мнения: 2 863
Vache, много  ти благодаря, че си отделила време да ми погледнеш снимките:)) 
Знам че като се показват снимки без особено качество е трудно да се коментират, но пък нали все пак темата има и такива цели... ясно се вижда кой снима отдавна и кой не....с ръка на сърцето си признавам, че мен например ме мързи да обяснявам каквото и да е от фотошопа и си представям, че е същото за някой дето мисли  в кадри (както се шегуваха момичетата) но всеки  коментар е от полза Hug

# 19
  • Мнения: 3 595
Да се запиша и аз нищо че сте няколко ери преди мен  Embarassed

Много се гордея, че най-накрая успях да снимам бързодвижещ се обект, движейки си сапунката докато снимам и ми се ще да ви се изфукам  Mr. Green До кадрирането не успях да го докарам, но поне има кроп за тази работа  Whistling




# 20
  • Мнения: 1 258
Трислон, това ми напълни душата Hug Аз нали си падам по портрети, тези много ми допаднаха! В първия момент реших, че пускаш линк към твои снимки с новия апарат и се опулих Shocked Joy


Стига бе!Представяш ли си?

# 21
  • Мнения: 2 109
Иви, усещането ми за двете бързи снимки е виене на свят, приеми го като комплимент!    bouquet

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 17:44 от kalina na kayo

# 22
  • Мнения: 2 242
Ох наминах само да проверя какво сте творили последните дни и … утрепах цял следобед #Crazy!!! Мен бой ме чака, но ще ви измисля и на вас наказаниe Mr. Green, Лилуто пък така ме зариби с този руски сайт че усещам как Зoри и тати ще се гледат довечера  Joy
ПС. всъщност този спам е просто запис… не ми остана време за нищо по-смислено, извинявам се Embarassed

# 23
  • Мнения: 11 314
Трислон   bouquet
Портетите на Били Боб Торнтън и Морган Фриймън са жестоки. Както и останалите, ама те и детските му ме впечатлиха особено.
Отивам да дочета остатъка от старата тема.

# 24
  • Мнения: 750
Спаске, проблемът е че пускайки линкове към всичките ти снимки през последните 2 години на практика коментарите стават невероятно трудна задача. Вътре има страшно много снимки. Цялостно ми правят много приятно впечатление. Като някаква критика бих споменала центални композиции. За толкова много материал на куп, това е горе долу единственото обобщение, което мога да направя Sad Бих ти предложила да пуснеш отделни снимки тук (не само линкове), за които искаш конкретен коментар. Така подозирам, че скоро няма да получиш адекватен съвет, препоръка или каквото и да било.
...

лулу!, май си права!  newsm78
първоначално и аз мислех да пусна отделни неща, но обикновено пускам тези, които по една или друга причина си харесвам аз ...
но ще последвам твоя съвет! щото тииии..., тиииии! (цитирам по памет Робърт де Ниро) Wink


...
Спаске, чудесни са! Мисля, че писах в предната тема, ама вече с тоя грозен нет не знам кой постинг къде  пристигнал... #Cussing out Наистина пускай една по една да ги коментираме. Тамън ще разкажеш, имаше кадри с много интересни форми, аз съм впечателна от тях...
...

Ваче, благодаря! Оценка от теб е ... ехееее!  Hug Ще пускам, но ако ми кажеш кои форми са ти направили впечатление, много ще се радвам. Мога да ги пусна и тук за обсъждане!

# 25
  • Мнения: 2 575
Докато видя новата тема и 2 странички вече заминали ooooh! ooooh!
От мен само запис засега...напоследък нямам муза, никаква, ама съвсем никаква Confused
Но следващата седмица се надявам да ви засипя с пейзажчета и децаааа  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 810
хем да се запиша(барабар магарето с конете...), хем да ядосам пак лулу Embarassed(погледна ли ми ЛС-то?)и да питам другите:

каква архивираща програма ползвате?
Аз умувах вчера къде да напиша vook newsm78
Иначе двата плъгина си сложих, ползвах и много ми хареса- откривм топлата вода Peace

# 27
  • Мнения: 6 472
Спаска много се радвам че си ми разбрала мисълта Hug Хич не исках да останеш засегната че не ти обръщаме внимание, защото снимките ти наистина си заслужават да се видят Heart Eyes Пък ти като пуснеш някои които си харесваш и линкъ към цялото албумче, обикновено се почва "тук много добра, обаче ето тук еди какво си, та по таз причина повече ти харесвам еди кой си снимка...." и някак си поне имаме отравна точка Mr. Green

Ivy, впечатлена съм! Със сапунерка този ефект си е труден за постигане  bouquet

Ваче аз обещах, че ще го постна това обяснение, ама днес бях на едно обучение и обикалях като медарка из София Tired После финиширахме с един коктейл и се довлеках чак сега до компа Rolling Eyes

Та сега ще се опитам да го обясня.

- Отваряш снимката
- стъпваш на layrs, правиш нов абсолютно празен слой
- стърваш на channels - маркираш red - десен бутон - duplicate laye
- ctrl+a (за да го маркираш) - crtl+c (за да го копираш)
- Отиваш на layers - стъпваш на празния слой - ctr+v (пействаш червения слой тук)
- даваш режим на смесване screen. Сега тук идва ред на малко творчество. Ако снимата е станала прекалено светла е добре да промениш прозрачността на този слой на около 80%
- сплескваш всичко (flatern image). ПОлучения резултат ще го наречем Картинка 2 за целите на обяснението
- пускаш един прекрасен екшън  urban acid - той копира картинка 2 в нов документ и я тонира отровно
- копираш резултата
- пействаш го в нов слой в картинка 2
- намаляваш прозрачността на слоя колкото ти е по душа
- сплескваш всичко
- може да си поиграеш малко с кривата за да вдигнеш контраста.
- това е Mr. Green

Дано съм била достатъчно изчерпателна, защото в момента не мисе прави видеоурок Embarassed

От мен да мине качила съм ТУК въпросният екшън, за да не си хабите клавиатурата да питате от къде се дърпа Joy

Трислон, това ми напълни душата Hug Аз нали си падам по портрети, тези много ми допаднаха! В първия момент реших, че пускаш линк към твои снимки с новия апарат и се опулих Shocked Joy


Стига бе!Представяш ли си?

Ммммм даааа представям си го съвсем ясно Mr. Green

Сега отивам да прочета приказка на голямата щерка, че нещо е превъзбудена и неще да спи и ако не заспя и аз ще потормозя снимката на Джали и ще ви се похвало - наоплача, за това как ме насадиха на пачи яйца тази вечер Tired

# 28
  • Мнения: 2 957
Лелеее....лулу!  как помниш стъпка по стъпка какво си направила?!  Shocked
Аз обикновено експериментирам и след това да ме убиеш не мога да кажа толкова подробно кое,как и т.н. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 472
Ми щото тази стъпка с копирането на червения канал ми е много стандартна процедура при ретуш на лице Mr. Green Остава само да запомня че съм пуснала екшъна и примерно съм вдигнала контраста - до токло все още ми стига акъла Joy

Докато се мотам на компа и дребната заспала и без мен Embarassed

Та да ви се оплача сега! Днес на сбирката възникна една идея - на следващия официален коктеил на асоцияцията (1 октомври) да се направи изложба с портретни снимки на всички директори на компании, които членуват в нея. Познайте кой ще ги прави Tired Mr. Green Flutter Rolling Eyes Хем ми е ужасно кеф, че са забелязали нещата ми и всъщност идеята възникна точно заради  мои снимки, хем сега умирам от притеснение ooooh! Говорим за около 30 души - мастити директори във финансовата сфера #Crazy Сега се чудя от къде и как да започна. Мисля да си поговоря с таурус 13 от фото форума. Той е снимал такъв тип снимки и горещо се надявам да сподели идеи за построяване на силно импровизирано осветление в офисно- кабинетни условия Rolling Eyes Това имам чувството, че ще ми е най- тежката задача. До сега съм снимала или в студио, къде си построявам осветление с прожектори, спотове, пчелни пити, софтбоксове и т.н или съм правила нережисирани снимки, като съм използвала наличните светлинни условия. Тази задача ще е някаква компилация от двете #Crazy Само си представям как ще влезна при нашия изпълнителен директор и качествено ще се спека - той обикновено кърти мивки с поглед Twisted Evil

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 22:46 от лулу!

Общи условия

Активация на акаунт