Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 16 май 2007, 21:43 ч.
  • Преглеждания  383  Мнения  4  Онлайн  1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 106
Искам да попитам след като бъдат изплатени 45 дни болнични, когато и да стане това, следващите пари как се изплащат и въз основа на какво/болничен....?/Нещо много се обърках вече.И по-редовно ли ги изплащат от НОИ майчинските,защото за болничен от февруари още си чакам ooooh!

Реклама
# 1
  • Мнения: 983
След 45-те дни болничен, трябва да получиш още два - от болницата, където си родила и след това от педиатъра на бебето, общо 90 дни, т.е. 135 общо. След тези 3 болнични листа, майчинството до 9-тия месец се изплаща на база разни декларации, които попълваш при твоя работодател и той ги представя в НОИ, но за тях нищо не знам, защото това тепърва ми предстои  Tired

# 2
  • Варна
  • Мнения: 9 482
Основанието е отпуск за гледа не на дете. Може и да не го ползваш ако искаш, ако се върнеш на работа, освен заплатата имаш право и на 50% от размера на обезщетението.

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
С първия болничен лист се подава Декларация за банкова сметка на която да ви превеждат сумите - Приложение 7
С третия болничен лист се подава Приложение 1 – ДЕКЛАРАЦИЯ за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50 и 51 от КСО
След болничните листове се подава Приложение 2 - МОЛБА – ДЕКЛАРАЦИЯ за  изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50 и 51 от КСО за остатъка от 135 до 315 календарни дни

След изтичане на 315 дни се подава Приложение 3 - МОЛБА – ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО за получаване на обезщетение за отпуск за отглеждане на дете до 2 год. възраст в размер на 180 лв. са 2007 г.

# 4
  • Мнения: 5 231
Основанието е отпуск за гледа не на дете. Може и да не го ползваш ако искаш, ако се върнеш на работа, освен заплатата имаш право и на 50% от размера на обезщетението.

Отпуск за гледане на дете дамата ще ползва едва след 280 дни. До тогава, ако се върне на работа, нищо няма да получава като обезщетение.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт