Ленено семе - здраве отвътре

  • 154 997
  • 320
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ами то това, Помаче си е чист боклук, по - добре с олио, сякаш. Всички си променят състава към по -зле , най - грубо казано.  TiredЧетох, че за пържене най - добро е кокосовото, не знам колко е вярно newsm78

# 16
  • Мнения: 1 426
Лененото семе аз го накисвам в чаша вода, то пуска един лигав сок и набъбва, и сутрин си сръбвам по глътка-две.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Защо да е буклук, това е зехтин извлечен от костилките на маслините.

# 18
  • Мнения: X
Pomace (произнася се „памис” на английски и „помаче” на италиански) – рафинирано маслиново масло от кюспето извлечено с хексан и загряване (в някои случаи се добавя екстра върджин за цвят и аромат). Това е най-нискокачественото маслиново масло с най-малко съдържание на полифеноли.
Няма и следа от полезността на зехтина - когато говорим за здравословно хранене и заместваме рафинираните мазнини с по - полезни, имаме предвид СТУДЕНОПРЕСОВАНИ (екстра върджин и върджин зехтините, шарланът и т.н студено пресовани масла). Помаче не попада в тази категория. Той е подходящ за сапуни Peace

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 12:52 от Анонимен

# 19
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 PeaceПолзвам лененото семе от около месец. Смляла съм го в кафемелачката /някъде из сайтовете прочетох, че за 6-месеца не се променя съставът му, независимо, че е смляно/ и стои на масата до комплектният прибор. Консумирам го или в чаша вода - 1 супена лъжица, или го наръсвам върху салатите - не се променя вкусът им. bowuu
За сега не зная какъв е ефектът, но не ми пречи и не е неприятно!!!  bouquet

# 20
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Забравих да напиша - като си правя диетичен хляб ЗАДЪЛЖИТЕЛНО слагам и ленено семе Laughing Laughing Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз пък не знаех,че трябва да е мляно и досега си го добавях цяло към мюслито ми сутрин.Ще трябва да го врътна на кафемелачката. Simple Smile

# 22
  • варна
  • Мнения: 564
Моят мъж също като мен е ветеринарен доктор и ми обяснява в кухата глава Sickче само с тривитаминола няма да стане ако не се храня здравословно.А аз май въобще не се храня newsm61,а ям само шоколади да ми вдигнат малко кръвната захар.И сега по-темата-мисълта ми е че само с маски няма да станем хубави и с гъсти коси ,защото витамините са само медиатори-трябва да се храним здарвословно,за да се храни кожата и косата ни.Лененото семе е много полезно.Аз го слагам на салатите заедно с 1л зехтин,магданоз смлян и сусам.Става найстина превъзходна шопска салата.Сутрин е хубаво са се закусва кисело мляко с мюсли,на обяд да се изюядат няколко ореха,лешника или фурми преди обяда и това ако се консумира организма в рамките на един месец се пречиства от токсините,холистерола/за това спомагат овесените ядки/и кожата направо светва,а косъма и без много маски става лъскав имено от омега мастните кисилини в ядките. Мисля че се отплеснах от темата,но ме извинете-исках само да кажа че красивата жена си личи по това което консумира или /не консумира./

# 23
  • София
  • Мнения: 3 403
Зизи-Топ, много добра идея да се пусне такава тема, аз от години ям смляно ленено семе, сусам /тахан по-точно/ и изобщо не употребявам олио или други рафинирани мазнини.
Освен това, което сте казали, лененото семе е мощен антиоксидант, така, че и за това включително си заслужава  Wink
Аз също го смилам в кафемелачката, а и купувам и ленено олио понякога.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 220
Слагам го към киселото мляко и си го хапвам, а олиото добавям към салатите и таратора , защото все гледам да го пробутам на семейството за сега малко се мръщят, но ще свикнат… За малки деца е страхотно за кашлица - извлека от накиснато ленено семе прави чудеса стига да го пият.. Thinking

# 25
Искам да отговоря на Вивиан. По принцип всяко масло може да започне да oтделя канцерогенни съставки при топлинна обработка. Разликата е в така наречена "smoking point" или това е градуса, при който маслото започва да отделя пари. специално за екстра върджин тази температра е много ниска и той бързо достига до нея. Дори вдишването на тези пари е опасно. за да си сигурна виж тук-http://www.goodeatsfanpage.com/CollectedInfo/OilSmokePoints.htm
И избери нещо ако е възможно на което на опаковката му пише точно какъв е smoking point.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 858
Зизи топ, благодаря ти за инфото за зехтина. Аз бях гледала в предаването на Иван Звездев и оттам знаех това, но явно не е вярно. Hug

Ланна, можеш ли да обясниш как се приготвя извлекът за кашлица? Може и на лични Praynig
Ще съм ти много, много благодарна!  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
lavv гледах табличката. По нея се оказва, че най-високата Т има рафинираното масло от авокадо, соевото, екстра лайт зехтина, царевичното и др.
Значи ли това, че те са най-подходящи за пържене в тиган например?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Браво момичета,пуснали сте нова и интересна темичка.Започвам да ви следя редовно  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 7 793
Слагам си го на салатите, много е вкусно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт