Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
180-194 от 320 отговора
Да се включа и аз в темата.
Малко ще се отклоня от темата - имам куче каракачанец. Един ден го храних с варени шийки и то милото получи такова невероятно разстройство - чак до кръв. Така се изплаших.... Но ветеринаря ми каза да взема ленено семе, да го накисна 1 с.л. семе в 100 мл. вода за около 4-5 часа. След което да му дам 20 мл. да изпие. Няма да ви излъжа, ако ви кажа, че ефекта беше за минути. Веднага му се оправи коремчето. Четох даже, че е добре при киселини и гастрит.
Веднага, след като прочетох цялата тема, си смлях от семето и си забърках с кисело мляко и мед. Много е вкусно. Ако не се отрази на друго, се надявам да ми облекчи гастрита.
Зизи Топ, благодаря за прекрасната тема. Много е полезна
 bouquet
Цитирай

И аз се зарибих по лененото семе - от почти две седмици си купувам и си го меля и си хапвам.
Но ми се струва, че хапвам повече, от колкото чета тук - 14 грама. Аз си хапвам ... ами около 40 гр- две големи супени лъжици с мед, понякога с мляко, друг път на салата ... Да не би да прекалявам?! И ако е така - има ли негативни последствия ?!
Цитирай

Много ми хареса темата newsm10 smile3501
моментално се зарибявам и започвам-но с едно допълнение и препоръка-към сместа с меда и със или без сусама може да се добави 1 суп лъж медицинска сяра-от аптеката и много хубаво да се разбърка-тя също е за коса нокти и особено кожа-"пречиства кръвта"-според една доцентка дерматоложка.
"Лененото масло на капсули въздейства върху метаболизма и организма изгаря лошите мазнини и калории.Чрез омега-3 киселините Flex Oil кара стомаха ни да задържа много по-дълго храна в сравнвние с нискокалоричните храни и тези без мазнини.Така мазнините престояват в стомаха по-дълго и помагат за стимулиране на синтеза на холецистокинин-хормон,който сигнализира мозъка ни да спре да яде.
Грижи се за доброто изграждане и функциониране на клетъчните мембрани.Когато те са здрави ,транспортират по-добре кислорода-един от ключовите елементин на ежедневното изгаряне на мазнини.А бързият метаболизъм е най-важното условие за справяне с излишните калории.
Лененото масло има способността да понижава холестерола и като цяло да поддържа мастния баланс на организма. много от хората,които приемат капсулите,забелязват първите резултати от действието му чрез буквално стапяне и разнасяне на подкожни мастни образувания.
За постигане на реален ефект при намаляване на теглото е необходимо да се приемат поне 5-6 капсули от по 1000мг дневно,като количеството може да стигне и до 9 капсули.Тази добавка не е чудодейно средство за драстично и опасно отслабване.Чистото и нерафинирано висококачествено ленено масло просто помага на тялото ни да функционира правилно и да набави липсващите в морерното хранене омега-3 мазнини."  Край на цитата! Peace Thinking bouquet
« Последна редакция: Ср., 25 Юли 2007, 12:24 от teo_71 »
Цитирай

Опааа това ми трябваше  Hug

Зизи благодарско  Love трябва да е подръка в Диетичния подфорум  Thinking
Цитирай

Здравейте!  Hug
От днес и аз минавам на ленено семенце...Запасих се с 400 гр. Не знам докога ще ми стигне, надявам се до края на месеца поне.
Искам да попитам кога започва да проличава ефекта от него?  Praynig
Цитирай

И аз се зарибих по лененото семе. Не го слагам само в салати, а го прибавям и към основното ядене, когато го сваля от котлона. Прибавям го като подправка. Но гледам да не прекалявам, защото сосчето придобива малко лигав характер. Ще видим какъв ще е ефекта...
Цитирай

Искам да попитам кога започва да проличава ефекта от него?  Praynig
Индивидуално е, но от няколко седмици до няколко месеца (зависи за какъв ефект говорим) Peace
Цитирай

Аз разбрах, че се отслабва от лененото семе, освен че се отразява и добре на косата и кожата.... Чакам ефекта на отслабването Crazy
Цитирай

10-те страници не изчетох, но статията е интересна Very Happy
Аз лично ям по 1 лъжица ленено масло. Продава се по магазините , на фирма Белко мисля че беше. Ако ядете ленено семе трябва да е смляно на много ситно! Иначе не се усвояват полезните вещества. И понеже ме мързи да го смилам, предпочитам маслото Very Happy Very Happy
Цитирай

10-те страници не изчетох, но статията е интересна Very Happy
Аз лично ям по 1 лъжица ленено масло. Продава се по магазините , на фирма Белко мисля че беше. Ако ядете ленено семе трябва да е смляно на много ситно! Иначе не се усвояват полезните вещества. И понеже ме мързи да го смилам, предпочитам маслото Very Happy Very Happy
Ти за какво го ядеш? Имам предвид какъв ефект очакваш?
Цитирай

Защото е от най- добрите растителни източници на Омега- 3 и Омега -6. За по -добро функциониране на мозъка, за здрава кожа и т.н. Smile По 1 ч.л на ден ям. Не бива да се прекалява.
Цитирай

Като се има предвид как забравям, май ще ми се отрази добре. Ще видим...
Цитирай

Аз пък засега го пия само на капсули-ще упорствам 90дена-както е препоръчително Hug
Цитирай

La Fornarina,искам да попитам  тези 7 $ за 1 опаковка ли са или за цялата поръчка.Днес се регистрирах в vitaminlife.com и поръчах 5 опаковки за които ми искат  Subtotal: $78.35.На тази сума 7 $ ли ще платя или 35$?Ти поръчвала ли си повече от 1 опаковка?
Цитирай

Като се има предвид как забравям, май ще ми се отрази добре. Ще видим...
Хапвай и орехи тогава Wink
Цитирай

180-194 от 320 отговора