на вас натякват ли ви, ако бебето се забави?

  • 3 444
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Ние с мъжа ми спряхме да се пазим от началото на миналия юни. Не мога да кажа, че бебеправим в истинския смисъл, но гледаме по време на предполагаемата овулация да се сме по-активни. Проблема е, че бебето не става. И най-лошото е, че майка ми постоянно ми натяква, че не мога да си имам бебе. Вече ще  #Crazy smile3515 Ходила съм на гинеколог, казвали са ми,че няма проблем.Иначе сме си дали срок до след морето и тогава май ще се ходи на лекар. Та въпроса ми е и вас така ли ви тормозят с подмятания, че бебето не става.Говоря за майки, бащи, свекърви и т.н. Обикновено в моя случай, мъжът ми влиза в положение.Просто искам да чуя и вашето мнение, защото и при моя приятлека е така, но тя има някакъв проблем с яйчниците.

# 1
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
На мен не ми се подмята директно, но откак мина сватбата често се чува : " Хайде вече и вие правете бебето"  и все разни такива, направо от такива приказки откачам, защото ме удрят на болното място.А на майка ми категорично съм и забранила да ми говори за бебета, ако има нещо аз ще й го кажа и така от скоро не ме е подпитвала.Но мисля , че на всички им е ясно че опитваме

# 2
  • Мнения: 1 436
Натякване, че не става няма. Обаче ние сме женени от две години, а започнахме опитите година и половина след сватбата. Ей, тази година и половина се наслушах на "кога ще имате бебе?" Ама виж баща ти как се радва на малки деца, той дядо иска да става горкия. Кога ще ни зарадвате със внуче? Вие какво чакате? Няма ли да създадете семейство? И най-любимото ми: по-млади няма да ставате (в момента сме на по 25, като се оженихме бяхме на по 23 - не точно престарели  Joy)

# 3
  • Мнения: 3 675
Не знам, защо майка ми се държи така. Може би, защото годините си минават, аз през септември ставам на 30, а мъжа ми вече е на 40. През 2005 се омъжихме, ама пак заради майка ми "да ме назначат на постоянен договор" загубихме цяла година. Преди сватбата и дума не можеше да става за бебе, ей така какво ще кажат другите, ако булката е бременна. Mr. Green Дори като ходехме, са ставали гафове. Късали са се презервативи и майка ми тогава  Crazy. Какво щяло да стане, ако забременея бля-бля. А сега не спира с натякванията всеки месец.Сега с нейните камъни по нейната глава. fight

# 4
  • Мнения: 3 675
Забравих да кажа, че тя е жена с две висши образования и ел.инженер, но явно с морал присъщ на средновековието. Animal Chicken

# 5
  • Мнения: 1 494
gitadam , опитай се да и обясниш, че с натякване и вмешателство ще стане по-бавно. Моите наблюдения са, че бебетата стават когато най-малко се мисли за това...Ето, вчера прочетох темата от конкурса "как му казах, че съм бременна" и там повечето жени разказват, че са били улисани в занимания и не са очаквали да стане точно този месец.

# 6
  • Мнения: 1 209
gitadam, да ти кажа да не обръщаш внимание на приказките на майка ти, знам че няма да стане. Но моя съвет е да седнете двете като зрели жени да си поговорите и да и обясниш цялата ситуация, че каквото и да става тя трабва да е зад теб, защото подобни натяквания те съсипват не само теб, но и половинката ти, а нали вие сте главните герои в този филм...

Аз също съм го преживяла това, защото първото ми дете се забави с осем години, не само от близки и познати бях наранена, но и от много доктори...

Успех мила... И дано месец май или юни да успееш да им затвориш устите на всички с едно прекрасно newsm30  в теб... 

# 7
  • Мнения: 3 675
Много благодаря момичета за милите отговори и съвети!Може би сега разбирате, защо съм толкова настоятелна в пускането на теми и питанията ми. Та чак някой от вас се изнервят от моите въпроси. Това все пак си е голямо напрежение за мен и мъжа ми. Той, милия вече започва да се ядосва от забележките на майка ми не само за бебето, а изобщо. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 675
верич, скъпа детенцето ти е много сладко. пу-пу.да ти е живо и здраво. Чакането 8 години си е струвало.

# 9
  • Мнения: 1 765
gitadam Не ти ли се струва, че майка ти твърде много вмешателства във вашия живот, така ми се стори, особено факта, че знае дори и за скъсаните презервативи. Не казвам, че трябва и да я държите съвсем настрана, но наистина както те посъветва Верич, поговорете, разберете се и дано намали малко стреса и напрежението, което ви създава с всичките тези въпроси, подмятания и намеси.

Аз,лично, действах кардинално, с риск да нараня чувствата и на майка ми и на баба ми ( сестра ми по-лесно я отсвирих )..рекох и отсекох.." когато тогава...и като стане ще сте първите, които ще разберете..."

Сега, когато започнахме да работим по-усилено по въпроса, и в същото време се оказа, че има и проблеми за решаване, здравословни...майка ми е в течение, но спря с въпросите окончателно, и само дава съвети, когато и ги поискам!

Спокойствието е много важно, и ти пожелавам съвсем скоро да се случи това, което най-много желаеш... Praynig Hug

# 10
  • Мнения: 802
Аз пък не мога да разбера защо някой друг освен вас двамата трябва да знае, ме имате желание за дете ?!
При мен никога не се е коментирал въпроса с роднини и тем подобни .....

# 11
  • Мнения: 712
На мен ми се наложи да кажа на майка ми - не знам дали помните тук бях искала акъл дали да и кажа, че опитваме за бебе или да премълча. Честно казано, бях решила да не споменавам нищо, но вечерта, когато пристигнахме при тях стана нещастието с котето ми  Cry  докато е опитвах да я спася, тя ме ухапа много дълбоко. Наложи се ваксина срещу тетанус. Наложи се да кажа на мама - не можех да рискувам, защото не знаех дали ако сме успели, няма да увреди бебето. Не съм сигурна дали тя асимилира тогава новината - бяхме много разстроени всички... само се замисли и каза, че и на бременни се прави. На следващия ден повдигнах пак темата. Реакцията и беше: "Щом сте решили, нямам какво да кажа. Съжалявам само, че съм много далече и няма да мога много да ти помагам. Няма да ви е лесно със зимно бебе". Милата ми мамичка беше решила, че като щракнем с пръсти и ще стане...
А аз много се страхувах от нейната реакция - при нас е обратно - аз си мислех, че майка ми няма да е въодушевена, защото ми е рано (не че го е казвала, но така ги усещах нещата - а аз скоро ще стана на 24). От друга страна, баща ми само подпитва  Grinning - все мрънка, че му се бутала количка, ама той си е така още откак станах на 18  Wink И поради това още не сме му казали, щото тогава сигурно ще настане чудо  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 248
НИЕ ОПИТВАМЕ ОТ ДВЕ ГОДИНИ И СЕДЕМ МЕСЕЦА НИКОИ ДОСЕГА НЕ СЕ ОПИТВАЛ ДАНИ НАТЯКВА НЕЩО ЗА БЕБЕТО ЗАЩО СЕ БАВИ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА ДАЖЕ СВЕКЪРА И СВЕКЪРВАТА РАЗБРАХА КРАЯ НАМИНАЛИЯ МЕСЕЦ ЧЕ ПЛАНУВАМЕ ДА СИ ИМАМЕ БЕБЕ КАТО ВЛЯЗАХ В БОЛНИЦА ЗА ЛАПАРОСКОПИЯ

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мъжът ми не споделя толкова лични неща с родителите си, така че те не са наясно. Свекърва ми ме подпита няколко пъти не смятаме ли, че ни е време за дете, но аз и казах, че зависи от сина и кога ще поиска. За опитите ни и ходенето по доктори не знаят. Казахме им, че ходим по работа в София, но напоследък взеха да се досещат, че се опитваме да им спестим нещо Thinking
Майка ми знае. И от нея се опитах да скрия, но тя ми знае и кътните зъбки и ми измъкна информацията Embarassed В началото постоянно говореше пред мъжа ми за бебета, беше питала някакви нейни приятелки за доктори и т.н. Скастрих я веднъж, че това са неща между мен и мъжа ми, и не бих искала целия град да знае през какво минавам. Сега не смее нищо да каже, но постоянно се обажда да ме пита дали ми е дошло ooooh! Скоро ще ми писне и ще и кажа две приказки и за това.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
И най-лошото е, че майка ми постоянно ми натяква, че не мога да си имам бебе.

Нямам думи просто... ooooh!
Не знам как търпиш това.
Вашето бебеправене засяга единствено теб и мъжа ти и всеки, който си вре носа толкова /меко казано/ недискретно, заслужава да бъде поставен на място.

Общи условия

Активация на акаунт