Дългокърмеща майка Nо. 1. No comment

  • 4 149
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
Пуснах търсене за кърмене и на какво се натъкнах... click
Няма да коментирам, но пък може някоя от вас да го стори...

И една усмивка от мен.

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 09:03 от Иглика

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
на мен нещо не ми допадна. SickВъзхищавам се на дългокърмещи майки,ама чак пък толкова, уф че неприятно ми стана.......

# 2
  • Мнения: 5 026
Ееее, чак толкова и на мен не ми харесва  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 663
Странно е , но пък децата се чувстваха добре.Явно при някои естествено отбиване се постига в доста късна възраст.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 615
Записвам се, за да проследя коментарите... Моя го дадох по друг повод в друга тема и ме "разкъсаха" Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 576
За дългото кърмене съм. Но това честно да си кажа ми идва в повече  Crazy.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гледано отстрани, изглежда стряскащо. Но пък твърде добре си спомням първия път, когато видях кърмаче на почти 2г (Ирина на Емем Hug), в първия момент също бях шокирана и ми се видя много голяма в сравнение с 8-месечната тогава Ева. Но оттогава много вода е изтекла... и мога спокойно да приема чуждите решения (дори да не съвпадат с моите), без да ги смятам за ненормални.

# 7
  • Мнения: 452
За дългото кърмене съм. Но това честно да си кажа ми идва в повече  Crazy.
Peace

# 8
  • Мнения: 336
Ще кажа какво мисля в едно изречение.
Всеки сам решава как да възпитава децата си.

И всеки може да избере за себе си модел - своите родители, приятели, жена като тази... А също и да отхвърли даден прийом или линия на поведение - пак благодарение на тези хора.

И едно от важните неща, на които считам, че ме е възпитала майка ми, а и сама продължавам да се възпитавам, е да приемам различните. Без да визирам конкретния контекст, понякога ми е трудно, признавам.

Така че се надявам да не бъда разбрана погрешно. Използвам това видео, за да видя, а да видите и вие, как изглеждат нещата от страни. И през ум не ми минава да осъждам тази жена за действията й.

Размишлявайки, все пак, посоката на мислите ми ме отвежда натам, че всеки зрял човек търси в детството си причините за успехите и неудачите в живота си, за това как се вписва в обществото. И понякога и най-добрите намерения на родителите, и проявите на всеотдайна любов и жертвоготовност, се оказват, общо казано, не дотам полезни. Но, идеални хора няма, идеални родители - също.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Хм... не помня точно, но май ААП (Американската Асоциация по Педиатрия) беше, както и нЕкои други специалисти в областта на човешката лактация приемат, че естествена възраст на отбиване е до 7 навършени години Grinning Точно първи клас, както си и знаехме Laughing

п.с. което не иде да каже, че всеки трябва да кърми до първи клас.

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 11:27 от Мис Бу

# 10
  • Мнения: 336
Ще ме извините, с риск да стана досадна, намирам за необходимо да довърша мисълта си.
"Всеки сам решава как да възпитава децата си."
До дадена възраст (нямам фиксирана такава) кърменето, според мен, е най-естественият, природен начин една майка да храни максимално здравословно своето дете. Също и възможност за израз на най-дълбока и любяща близост с него. Оттам нататък, обаче, за мен то вече става елемент от възпитанието. А тук не съм сигурна доколко природата го е замислила така.
И понеже има много теми за дългото кърмене и кой - докога, аз на този толкова ранен етап мога да кажа, без да си поставям срокове, че се надявам да мога да кърмя дъщеря си през първите 12 месеца.
Удовлетворението и емоционалното преживяване на могат да се сравнят с нищо... Пожелавам всекиму възможността и желанието за това.

Simple Smile Прави сте, това "No comment" в заглавието се оказа подвеждащо

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 11:17 от Иглика

# 11
  • Мнения: 6 206
Не знам
Моето попитано от баща си какво иска за подарък отговори
"Цици да ги пия"
А е отбито отпреди една година
Още не е забравил  Crazy

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Циците са си нейни, децата също!

# 13
  • София
  • Мнения: 622
Мда, това и аз го бях пускала в една друга тема. Не ми пречи и не ме възмущава, но на чужда цица и осем години са малко. Аз не бих кърмила толкова дълго.

# 14
  • Мнения: 3 205
Циците са си нейни, децата също!

Това е и моето мнение.
В чуждите цици не надничам.

Общи условия

Активация на акаунт