Отбиване и повторно захранване

  • 1 378
  • 13
  •   1
Отговори

Анкета

да продължа ли да кърмя след като съм спряла по здравословни причини

Опции:

  • Мнения: 19
Здравейте! Доста съм обезпокоена и реших да споделя проблема си с Вас. Беба е на 22 дни и преди 4 дни развих мастит на едната гърда.Предписаха ми антибиотик и се наложи на спра да я кърмя. На беба трудно и понасят АМ.Сменихме 4 вида и  решихме  че сме намерили подходящото - Аптамил, но беба взе  и от него много да повръща на фонтани. Докато бяхме на кърма нямахме никакви проблеми . В момента се изцеждам за да не ми спре кърмата защото искама да я кърмя след като спра антбиотика. Сега пък ми казаха че ни бива пак да давам кърма, защото била отбита и щяла да урочасва. Вие какво мислите, някой имал ли е такъв проблем.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Това, мила Светле, са суеверия на прости хора. Не се връзвай на глупости мила, че след това ще последват други подобни измишльотини. Кърми си детето и не позволявай на бабите да ти дават тон в живота. Здравето на детето ти трябва да е по-важно от глупостите им. Няма по-добра храна за твоето дете от кърмата ти. Детето е ТВОЕ и ТИ си човека, който знае най-добре от какво има нужда. Майчиния инстинкт го няма в баба му.
Аз самата съм отбита на 1 година и само 4 месеца по-късно, когато майка ми ражда близнаци, за да може да ги кърми като излязат от болницата ме е  закърмила отново. Нито урочасвам, нито ми има нещо - всъщност има ми, никога не бях влизала в болница преди да дойде време да раждам. С години и от грип не бях боледувала.

А ако имаш проблем с кърменето тук много майки ще ти помогнат със съвети.

Бори се с простотията, за да ти е здраво детето!

# 2
  • Мнения: 19
благодаря ти
сега се чувствам по спокойна

# 3
  • Мнения: 241
Светле, не мисля, че ще има две мнения по въпроса от майките, който ще ти отговорят тук.Боже, в кой век живеем и какви щуротии може да измисли човешкия ум!? Направи всичко възможно да поддържаш лактацията си, докато спреш антибиотика и после смело продължавай да си кърмиш детенце колкото се може повече и по-дълго! Още повече, че АМ, които сте сменили се отразяват доста зле на бебка.Повръщането на фонтан  е  лош признак, че нещо не се усвоява както трябва, а може и да е АБКМ.НЕ СЕ КОЛЕБАЙ! Кърмата е най-полезната храна за твоята беба.Успех Peace

# 4
  • Мнения: 2 829
Кърми си бебето! И не е лошо да се консултираш с още един лекар, тъй като има антибиотици, съвместими с кърменето.
За мен е пълна идиотщина и некомпетентност от страна на доктора да изпише антибиотик несъвместим с кърменето на майка на бебе на 1 месец!!!! #Cussing out
Или пък да не се съобрази с факта, че кърмиш!!!
Аз лично прекарах мастит и пих антибиотик (Оспамокс) без да спирам да кърмя.
Но и да ми се беше наложило да спра да кърмя БЕЗ КОЛЕБАНИЕ бих продължила кърменето след това.
В крайна сметка по-добре бебето ти да е здраво и да урочасва (така другите ще страдат, не твоето бебе Mr. Green), отколкото твоето бебе да повръща и да мине през сума ти проблеми и да не усетите и двамата удоволствието от кърменето. Все ще си намери като порастне някой мъж също отбит и закърмен, да си се урочасват взаимно и да се неутрализират Laughing
Не слушай глупостите на простите хора!!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
хъъммм...това не го бях чувала за урочасването и честно казано ми прозвуча смешно, няколко седмици след раждането  ми се наложи да вляза в болница /бях замразила около 4 литра  кърма и редувах 4 хранения с кърма и 3 с АМ/, така че може да се каже че и аз съм си отбила бебето, защото лежах в болница 1 седмица, после пих антибиотик 1 седмица....и след като свърших антибиотика бебка пак беше на цица....питай само докторите колко време след антибиотика не трябва да й даваш кърма, защото при мен беше 48 часа....така че ми се събира близо 16 дена цедене и хвърляне на кърма...незнам, ама не се отказвай от удоволствието да кърмиш заради бабини диветини / май така се казва/:))))

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
Хм... урочасването ли те плаши?
А за ползата от кърменето - ти сама си знаеш.  Wink
Постави нещата на кантара...

# 7
  • Мнения: 3 760
Това с урочасването винаги ме  Party Пък и не разбирам - и да е вярно, нали няма бебето да Е урочасано, а ще има силато ТО да урочасва  Thinking
Както и да е... момичетата са ти казали - кърми! Наистина това изписване на антибиотик несъвместим с кърменето, особено на майка на толкова мъничко бебче е  #Crazy Но здраве да е! Важното е, че не си се отказала, цедиш и поддържаш лактацията.   bouquet
Колко още ще пиеш съответния АБ? Сигурна ли си, че си развила мастит? Правиха ли ти дренаж? Какво ти казват лекарите?

# 8
  • Мнения: 172
кърми си и не се притеснявай от такива глупости!

# 9
  • Мнения: 5 401
Разбира се, че ще продължаваш да кърмиш! Запуши си ушите за всякакъв род суеверия, които тепърва предстоят. Явно има кой да ти ги налива, затова мисли логично и не им обръщай внимание!  Hug

# 10
  • Мнения: 458
Разбира се, че ще продължаваш да кърмиш! Запуши си ушите за всякакъв род суеверия, които тепърва предстоят. Явно има кой да ти ги налива, затова мисли логично и не им обръщай внимание!  Hug Peace

# 11
  • Мнения: 1 341
Кърми смело и не се притеснявай.
Аз когато карах мастит пих Алгуметин(май така се пишеше),и си кърмих бебка от здравата гърда,а от проблемната не(само изцеждах).

Успех!  Hug

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 12:06 от Попова

# 12
  • Varna
  • Мнения: 603
Преди 7 години не можах да кърмя много голямата ми дъщеричка. Нямаше го форума и нямаше и кого да питам.Кърмата ми намаля, изписаха ми адаптирано мляко(което бебка никак не харесваше), в следствие на което кърмата съвсем намаля. Един ден не можех да изцедя почти нищо - и вечерта дадох само добавката.Сутринта имах кърма ,макар и малко.НЯМАШЕ  с кого да се посъветвам.Само майка беше там и тя каза,че кърмата сигурно вече е престояла, а и детето щяло да урочасва... и приключих с кърменето,за което и до днес съжалявам, защото и тя като твоята на харесваше никак никак АМ. Кърми си детенцето да не съжаляваш един ден като мен!  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 691
Кърми си! Най-много щерката ти да стане магьосница Grinning и да урочасва (естествено в такъв случай ще е много надеждно защитена срещу уроки). Страшно много дивотии за кърменето и изобщо за гледането на бебетата ти предстои да чуеш тези месеци, така че свиквай да не им даваш много ухо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт