Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 май 2007, 11:08 ч.

как се захранва с месо?

• 463
  • 9
  •   1
Отговори
На 7 месеца сме и смятам да въвеждам месото.Не знам как да започна,дали да дам по 1-2 лъжички от месното пюре или да ги смеся с зеленчуковото и така да ги дам заедно.Мисля да започна с пиле,морков и картоф.Дайте ми съвет колко време трябва да стигна до цялото количество и след пилето мога ли веднага да въведа пуйка или трябва да изчакам малко.Ядем зеленчукови пюрета от 2 месеца,плодови и каша след обяд,не съм въвела още глутен и жълтък.

# 1
Аз давах 2-3 дена по 2 лъжички после цялото пюре.За следващото/пуйката/ пак може да изчакаш 2-3 дена .

# 2
  • софия
Аз ги смесвам, давам първоначално по 3-4 лъжички, след това 1/3 бурканче итака за 3-4 дни стига до цяло.

# 3
  • Белгия/София
Аз дадох цялото бурканче наведнъж. Месото в купешките е малко, птичето месо не е алерген, според мен няма нужда от захранване.

# 4
Благодяря ви мамчета,смятам днес да започваме с месцето.

# 5
  • София
Аз дадох цялото бурканче наведнъж. Месото в купешките е малко, птичето месо не е алерген, според мен няма нужда от захранване.

И аз така дадох от първия път цяло бурканче, месото в купешките е почти в символично количество и основното си е зеленчуци. Но съм следвала принципа за изчакване след всеки вид месо - като дам един вид месо, карам си с него 3-4 пъти (през ден, на втория сме си на чисто зеленчуково), така се събират 6-7 дни след първото даване и чак след това давам друг вид месо. И сме били в тая последователност - заешко, пилешко, пуешко, телешко и доста по-късно свинско.

# 6
  • Бургас
Захраних си както с всяка друга храна-постепенно и с изчакване.

# 7
Първият път половин бурканче, на следващия ден - всичкото.

# 8
  • Варна
Първият път половин бурканче месно пюре смесих с пюре от съответния зеленчук, на по-следващия ден дадох цялото пюре. По добре според мен да изчакаш повече от седмица преди да въведеш ново месо.

# 9
  • София, център
аз вчера за първи път дадох месно пиле със зеленчуци
дадох 2 лъжички и днес додадох останалата част от бурканчето
мисля седмица през ден, два да сме на пиле после вече ще пробвам пуйка

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт