Първи необходимости за-около бебето като си дойде вкъщи

  • 9 352
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 842
за количката те разбрах, за кошарката такива ли имаш пердвид, че не трябва да се слагат http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_231&products_id=1744
Да,точно такива.

# 61
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Аз искам да попитам за бибероните- залъгалка. Какви да са, силиконови, латексови, анатоми4ни  newsm78. Съ6то, ако не ползвате специално ко64е за мръсните памперси, къде ги хвърляте  Thinking.

# 62
  • Мнения: 22 842
Аз искам да попитам за бибероните- залъгалка. Какви да са, силиконови, латексови, анатоми4ни  newsm78. Съ6то, ако не ползвате специално ко64е за мръсните памперси, къде ги хвърляте  Thinking.
Според детето,аз бях купила от всички модели и материали.Моят син определено хареса каучукови биберони за шишета,както и залъгалки.Формата не беше определяща при него,важното бе да не са силиконови.Единствените силиконови накрайници,които хареса,бяха тези на др.Браунс,със валвулата анти-колики.Около 5-6 месец,обаче,пиеше и смучеше от всякакви шишета и биби. Grinning

# 63
  • Мнения: 9 903
колкото и странно да звучи, мръсните памперси хвърляме на боклука  Laughing

# 64
  • Мнения: 291
Много е полезна тази темичка  Hug Благодарско на всички мами, които споделят такава важна и изчерпателна информация   bouquet

Аз да питам за тези неща - от първа необходимост ли са?

1. Кошче за мръсните дрешки
2. Кошче за пампитата - херметическо
3. Канче за поливане на бебето
4. Бебефон


Аз смятам да си купувам предварително повечето неща и като се приберем с бебко с татко спокойно да си го обгрижваме  Hug Разбира се, смятам да купя най-необходимото, а не толкова спешните неща с времето ще си ги набавяме  Peace

За мръсните дрешки е необходимо да има отделно кошче или каквото там решиш, защото не е добре нещата на бебето да са заедно с тези на мама и тати. За памперсите - това кошче със сигурност ще е полезно, но чак първа необходимост... Аз хвърлям 'гащите' в общия боклук, но увити в още един плик. Канче за поливане - дори, когато го къпя сама, не ползвам канче, действам с подвижния душ. Бебефон - от първа необходимост, само ако детето от първия момент ще е в самостоятелна стая

# 65
  • София
  • Мнения: 3 524
някой пита по -горе за пеленките тензухените- и аз да питам, както и за кошчетата за мръсните пампита и за дрешките- те по-специални ли са или взимате каквото има за целта по принцип? newsm78

# 66
  • Мнения: 291
някой пита по -горе за пеленките тензухените- и аз да питам, както и за кошчетата за мръсните пампита и за дрешките- те по-специални ли са или взимате каквото има за целта по принцип? newsm78

Тензухените пелени се ползват за попиване на бебето след баня, тъй като хавлията, колкото и да е мека, не е достатъчно за нежната бебешка кожичка. Освен това се слагат под главичката, докато спи, с превантивна цел - ако плюе, повръща, да не си цапа директно чаршаф4ето. Продават се в комплект по две с бархетни пелени. За кошчето за мръсни памперси ве4е казах - със сигурност е полезно да го имаш, но няма да усетиш липсата му, ако не си го купиш.
А въпросът за дрешките нещо не го разбирам  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 3 524
Мише аз не съм го задала добре- не за какво се ползват пеленките а откъде се взимат  Peace
А за кошчетата за мръсни дрехи и за памперси- имах предвид дали има такива нарочни за целта ил и си взимаш кош за пране и кошче за боклук каквито и да е? Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 443
elpet , за дрешките стандартно...сигурно има и детски де, но не виждам смисъл. А за пампитата - има специални, които се затварят херметически. Но, както са казали вече разни мами, и в общия боклук да ги хвърляш, все тая Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 276
За съжаление това не е най-добрият начин да разбереш от какво има нужда бебето ти. Всеки може да даде мнение, но доколко е вярно никой не можа да ти каже. Всеки от своя опит - типично по български. Вече има курсове, които те учат да бъдеш една наистина пълноценна майка и когато се запишеш на един такъв курс излизаш оттам до толкова уверена и с такива сериозни, новаторски знания, че не само няма да са ти нужни чужди съвети, ами и като слушаш повечето колко некомпетентно се изказват повечето лошо ще ти става. Аз самата се записах на такъв курс и искам да кажа, че това бе най-правлиното решение което съм взимала някога. Сега като знам от какво съм щяла да лиша детето си, ако не се бях записала ми се къса сърцето. Наистина е важно всички млади майки да разберат, че да се образоваш правилно за отглеждането на едно дете е почти жизненоважно. не забравяйте, че първите седем години са най-важни не случайно и точно тогава не е времето за грешки. А да се учиш на детето си като на опитно зайче е ужасно. Да, в повечето случаи грешките не са фатални, но и при опитните зайчета е така - това не значи че те не страдат. Във времето в което живеем, където ни се предоставя истинска възможност да се образова по въпросите, които ни интересуват, няма извинение за това да не го правиш. Искам да ви кажа, че повечето от нещата, които се практикуват в България в отглеждането на децата са такава невероятна отживелица и толкова вредни за детето, че думи нямам. Всичко това може да се научи в тези курсове. Нали влезнахме в европейският съюз - нека бъдем европейски майки! В Европа децата се отглеждат по съвсем различен начин оттук - ние вече имаме възможността да правим по същия начин, въпроса дали имаме достатъчно силно желание да се образоваме. Информацията е адски важна и полезна. Когато научите всички тези неща ще бъдете най-гордите мами в парка. В много държави тези курсове са почти задължителни и ако една майка не ги мине в книжката и се пише че е неподготвена, след като роди тя е под наблюдение на социалните служби, за да са сигурни че успява да се справя и гледа детето си правилно. Това е самата истина - сами помислете дали е хубаво да минем един такъв курс.

 Confused

Ужас! Никак не съм съгласна с това, което казваш, даже съм малко възмутена от категоричното ти и псевдо-прогресивно мнение. Какъв Европейски съюз, какви европейски майки? Моля ти се, малко по-реално!
Че на БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ какво им е? Защо да не можеш да събереш информация от майка си, свекърва си, приятелки, от книги и интернет и от собствения си инстинкт? Разбира се, навсякъде има и глупости и остарели порядки и мнения, но всяка жена може да прецени за себе си и въз основа на собствената си култура.

Ти да не би да си собственик на у-ще за родители?

# 70
  • Мнения: 173
Момичета, а на размер 0-3 месеца кои номера съответстват? 22 и 50 ли трябва да взимаме или и по големи номера?

# 71
  • Мнения: 3 069
Хавлийка не ти трябва още една, защото и тази която сте взели ще ви омалее много бързо.
Възглавница не сме ползвали все още, не е препоръчително до 1 година, защото има връзка с внезапната детска смърт.Това го бях чела в статия от френски учени.
Вземете си една залъгалка (Авент са много добри), защото може и да се наложи по някое време.
Памперси, термометър за детето, Стери мар за нослето....друго не се сещам в момента Thinking

# 72
  • София
  • Мнения: 1 524
emoli какво е "Стери мар " ??

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Момичета, а на размер 0-3 месеца кои номера съответстват? 22 и 50 ли трябва да взимаме или и по големи номера?

Да тези съответстват. Еми зависи колко голямо бебче очаквате. Ако е по-мъничко ще му станат, но ако е по-едро бебчето рискуваш да не му станат. Аз лично взех и 1-2 по-мънички и 1-2 по-големи, все пак ще е лято и ще има време да ги носи, въпреки че се очаква мъничко бебче.  Peace

# 74
  • Мнения: 22 842
някой пита по -горе за пеленките тензухените- и аз да питам, както и за кошчетата за мръсните пампита и за дрешките- те по-специални ли са или взимате каквото има за целта по принцип? newsm78
Аз имах такъв кош за памперси-удобен е.Няма миризма,събира 28 броя,ако не се лъжа.Купих го,защото тогава бяхме в къща и кофите ги взимаха ведъж на седмица май.Вътре памперсите се умирисваха ужасно,просто не се михаваше около контейнера,а той ни седеше в двора.Взех си херметическото кошче и така имах изхвърлях памперсите в контейнера,когато идваха от чистотата.

Общи условия

Активация на акаунт