За културата на шофиращите

  • 4 311
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 733
В повечето случаи спират скъпи и лъскави коли Laughing
Ама съвсем ли им угасват колите? Mr. Green
В този ред на мисли, случвало ли ви се е при кофти дъждовно време, кола минаваща покрай вас уж случайно да мине през локвата след като е видно че ще ви изпръска ooooh!

# 46
  • Мнения: 920
Косвено
- жените-шофьорки са по-гадни...

Аз пък си мисля, че не спират, защото после няма да могат да потеглят  Joy

Женомразка, антифеминистка, антишофьорклъкса. Мъжете много ще ти се зарадват. Права си. Откъде тръгна тази глупава идея, че жените могат да карат. От нас!!!
Искам шофьор.


Когато нямах кола, пазарувахме заедно. После - ти нали си имаш кола, мъкни 5 кила домати и всичко друго.
Новата съпруга не може. Шофьор я вози.

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 14:26 от Мадам Гоца

# 47
  • Мнения: 3 405
Женомразка, антифеминистка, антишофьорклъкса.

Е недей така крайно де, жена съм, шофьорка е малко силно да ме наречеш. Сигурно и аз няма да спирам, ако ме е страх, че няма да мога да тръгна после  Grinning


И аз - млад, красив, усмихнат, чистоплътен и да дава път на пешеходците  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 6 360
Намислила съм да си лепна надпис "Аз давам предимство"...

никой няма да ти прочете надписа, уви.

имаме залепени 2 триъгълника "бебе в колата", виждат се повече от ясно. онзи ден, возим бебето на доктор, вижда се чудесно кошницата с бебето през задното стъкло. бутна ни един отзад, щото много бързаше да се присламчи на светофара. обърнах се и го изгледах - нищо, седи като сфинкс. посочих му с пръст триъгълника и той ми вдигна ръце с физиономия тип - "е кво толко беееееее".

а можеше поне да направи жест на извинение.

# 49
  • Мнения: 920
Намислила съм да си лепна надпис "Аз давам предимство"...

никой няма да ти прочете надписа, уви.

имаме залепени 2 триъгълника "бебе в колата", виждат се повече от ясно. онзи ден, возим бебето на доктор, вижда се чудесно кошницата с бебето през задното стъкло. бутна ни един отзад, щото много бързаше да се присламчи на светофара. обърнах се и го изгледах - нищо, седи като сфинкс. посочих му с пръст триъгълника и той ми вдигна ръце с физиономия тип - "е кво толко беееееее".

а можеше поне да направи жест на извинение.

А мъжО ти като е сам маха ли лепенката ?

# 50
  • Мнения: 7 110
На пешеходните пътеки засичам всякакви дремещи и будни, говорещи по мобилници и пушещи зад волана. Имат рефлекси и спират.
 jam , въобще не правиш впечатление (виртуално) на човек, който ще остави нещата така.   Peace

# 51
  • Мнения: 488
А светофари на кръгово виждали ли сте? Има го.

Мда, има го, ама във Франция и Испания... И колкото и да са огромни градовете и натоварено движението, хората си карат културно и е удоволствие да шофираш, дори и да се загубиш  Laughing
В Пловдив е отвратително да се кара, не че в София е по-добре, но там забелязвам все пак маааалко повече търпимост, може би защото хората вече привикнаха на задръствания и много трафик. А у наше село... всеки се прави на велик, то няма място вече по улиците от коли, но бързат, бързат, много е важно да минат на светофара, на кой му пука, че вече почти е светнало червено?!?
Имам чувството, че аз съм единствената, дето спира на пешеходци... а, и ДеВаня  Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 6 999
От доста време съм шофьор, а пешеходец даже по-отдавна.  Забелязала съм, че когато пешеходните пътеки са видими /сиреч боядисани/ шофьорите са по-склонни да спират. Пешеходците и пешеходките дори с бебета са най-вече склонни да пресичат където им скимне, а не там където е обозначено да го правят.

На мен самата винаги ми спират на пешеходна пътека, но пък аз си вървя като перде.  Mr. Green

На пешеходни пътеки /или поне там където знам, че има такива/ спирам, но на всеки, на който му е хрумнало да си пресече просто някъде си - никога не спирам. Особено ме дразнят майките с деца...Възпитават още едно поколение пресичащи непrавилно  #Cussing out

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 15:41 от Isa

# 53
  • Мнения: 1 425
Аз също винаги спирам на пешеходци, и не ми пука че след мен натискат клаксоните. Аз съм била пешеходец и то с бебе в количка и знам колко е неприятно да седиш, и да чакаш някой да ти спре за да минеш.
Прави ми впечатление, че напоследък хората с по-скъпи(нови) коли започнаха да спират по често, докато тези с ладичките и трошките, не спират ако ще незнам какво да стане.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 032
Съгласна съм, че културата на шофиращите не подлежи на коментар, просто е страшно по нашите улици. Но смятате ли, че културата на  пешеходците е по-висока? Активен шофьор съм и в повечето време съм от страната на шофиращите, е на какви "пешеходски" безумства съм се нагледала  #Cussing out думи нямам. И то въпросните пешеходци са убедени, че са в правото си да прескачат мантинели, да пресичат по булеварда, независимо, че има подлез, да притичат пред колата, защото гонят автобуса, да се разхождат (когато не са на пешеходна пътека и ти си имал благоразумието да им дадеш път) все едно се намират на алея Яворов и много, много примери мога дам. А изобщо не ми се обсъждат майките с колички или с детенце за ръка, минаващи на червено и с наглото убеждение, че с нещо си им задължен. Монетата има две страни, може би нещата наистина зависят от произхода и манталитета ни на българи.

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
В Пловдив е отвратително да се кара, не че в София е по-добре, но там забелязвам все пак маааалко повече търпимост, може би защото хората вече привикнаха на задръствания и много трафик. А у наше село... всеки се прави на велик, то няма място вече по улиците от коли, но бързат, бързат, много е важно да минат на светофара, на кой му пука, че вече почти е светнало червено?!?
Даааа бееее... в Пловдив още добре се кара въпреки масовото малоумие с книжки на 20 учебни часа - а в София освен масовото малоумие с книжки на 20 часа като добавиш як трафик и куп народ и става мазало. Мноу по-зле е там Crossing Arms

# 56
  • България-София
  • Мнения: 573
След 5 г. каране в чужбина смятам, че съм с "насаден страх" от пешеходци. Просто той е като крал - винаги с предимство. Ако не дай си боже бутнеш някого там - апартамента ще му изплатиш /за леко произшествие/, ако загине..... жална ти майка... Така, че в БГ аз спирам - и честно казано доста често самите пешеходци ме гледат с невярващ поглед. Спирам и на хора, които не са на пешеходна пътека - да, не е редно да пресичат там , но кой не го прави и струва ли си дискусията осакатяването /да не казвам и най-лошото/ на човек, само щото не са прави или защото бързам да си взема децата от градина. Помислете ако се вкарате в такъв филм какъв ще бъде вашият живот от тук нататък.
Само не си мислете, че защитавам безумците, рязко изкачащи на пътя да пресекат, защото рейса примерно е на спирката. От псувните ми и пандисчия ще се изчерви, но си обичам и спокойствието, и живота такъв, какъвто е. Затова и карам с 50-55 км/ч. по уличките в града - да мога да реагирам.
Колкото до културата на шофиране на българите - няма такава. Защото сме тарикати - сакън да не ни "преварят", да не сме будалите, прецаканите, някакви мании сме развили - не е истина...

# 57
  • Мнения: 19
Според мен в културата не ножем да се делим на шофьори и пешеходци. Който има правилно отношение към човека не създава предпоставки за злополука и при едните и при другите.

# 58
  • Мнения: 7 837
Още ми е навик да се оглеждам, преди да пресичам и дори чакам шофьора да ми даде знак. Много малко хора тук го правят...

# 59
  • Мнения: 5 228
Преди 2-3 дни дадох предимство на една овца, която излизаше от малка уличка, а за се движех по път с предимство. Тя ме напсува и мина. Направо ми идваше да я настигна и да я измъкна през прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт