Вадене на мъдрец...

  • 1 051 748
  • 3 850
  •   3
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 1 656
и аз така мисля, да оставя нещата така  Crazy

# 1 441
  • Мнения: 47 973
На мен мъдреца ми опираше в другия зъб, имало е джобче което задържа храна и ми развали много съседния зъб
Сега мъдреца ми е изваден, а съседния зъб- умъртвен и с отчупена стена
Ако не бях чакала, щеше да е здрав или поне по-малко развален

# 1 442
  • София
  • Мнения: 30 124
здравейте,

и аз съм с изваден долен мъдрец с операция и 3 шева (преди 3 седмици). Отокът не се забелязва, но при напипване е малко втвърден, имам още чувствителност на мястото на операцията. Ходих отново на преглед и ми казаха, че е нормалко. Костта ми е оголена, мястото зараства и меките тъкани ще се приберат, но време трябва. Въпреки това съм притеснена, че толкова бавно стават нещата при мен. Отокът е малко под челюстта.  Confused Пия АБ.

# 1 443
  • Мнения: 5
Здравейте! Преди 2 дена и на мен ми вадиха мъдрец с операция. Беше от тези "полегналите"  Grinning  Бих казала,че операцията мина доста леко. Продължи час и половина. Аз така се бях наплашила,че очаквах всичко най-лошо- нищо подобно. Изобщо не ме боли. Да,леко подута съм и конците ми опъват доста,но не е болка за умиране. Операцията ми излезе 220 лева,но съм много доволна от екипа  Peace Толкова лека и безболезнена се оказа цялата процедура,че си запазих час за след 2 седмици за другия звяр (пак долен ретиниран мъдрец). Лятото ще вадя и два горни мъдреци отново с операции. Да не повярва човек,че мога да придобия такава смелост,още повече щом се отнася до зъболекари  Joy

# 1 444
  • Мнения: 1 656
На мен мъдреца ми опираше в другия зъб, имало е джобче което задържа храна и ми развали много съседния зъб
Сега мъдреца ми е изваден, а съседния зъб- умъртвен и с отчупена стена
Ако не бях чакала, щеше да е здрав или поне по-малко развален

много съжалявам за това което е станало  Sad
искрено се надявам да не е така в моя случай, още не се е показал мъдреца, но това едва ли е гаранция
но какво да правя, това го казва хирург, сега да ходя да се бутам че искам операция....

# 1 445
  • София
  • Мнения: 9 918
И аз много отложих - дайте предложение къде да ги започна (оперативно), докато не е станало пак жега - в София?
Колко дни отпуск/болнични да си подготвя?

# 1 446
  • София
  • Мнения: 30 124
Има ли някой, който се в възстановявал повече от 3 седмици при оперативно вадене на мъдрец? Имал е все още лек оток и болка/дискомфорт напр.

# 1 447
  • Мнения: 5
Има ли някой, който се в възстановявал повече от 3 седмици при оперативно вадене на мъдрец? Имал е все още лек оток и болка/дискомфорт напр.

На мен ми обясниха,че в продължение на много време (дори месеци) може да усещам дискомфорт, тъй като при самата операция се отстранява част от костта (при ретиниран мъдрец), а процесът на възстановяване на костта е продължителен. И все пак по-добре е специалист-хирург са се изкаже в частност за случая Simple Smile

# 1 448
  • София
  • Мнения: 30 124
Има ли някой, който се в възстановявал повече от 3 седмици при оперативно вадене на мъдрец? Имал е все още лек оток и болка/дискомфорт напр.

На мен ми обясниха,че в продължение на много време (дори месеци) може да усещам дискомфорт, тъй като при самата операция се отстранява част от костта (при ретиниран мъдрец), а процесът на възстановяване на костта е продължителен. И все пак по-добре е специалист-хирург са се изкаже в частност за случая Simple Smile
Точно това ми обясни и на мен хирург, но като чета/слушам, че повечето се възстановяват за седмица и се притеснявам.   Rolling Eyes

# 1 449
  • Мнения: 96
И аз много отложих - дайте предложение къде да ги започна (оперативно), докато не е станало пак жега - в София?
Колко дни отпуск/болнични да си подготвя?

В никакъв случай при д-р Уляна Кирякова.

С 2 ръце съм "ЗА" за ВМА, там са добри специалисти и съм доволен.

Последна редакция: пн, 26 яну 2015, 11:57 от iliev84

# 1 450
  • Мнения: 125
Здравейте,
Препоръчайте ми добър стоматолог в София за вадене на мъдрец  или по-точно корените на почти липсваща горна част на мъдрец. Моля за конкретни имена на специалисти във ВМА или други, както и приблизителни цени!

# 1 451
  • Мнения: 401
Привет и от мен!

Аз съм на 27 години и имам все още 4 изобщо непоникнали мъдреци, долните разбира се са леко полегнали, горните на снимката ми изглеждат прави, но докотра каза, че нямали място и нищо нямало да "поникне" само, така че трябва да се махнат. Особено, че и аз искам да слагам (на дърти години) брекети....Така че няма отърване, още съм във фазата, че събирам смелост да го направя. Забравих да кажа, че живея в Германия и тук май здравната каса поема махането на мъдреци, въпреки че съм студентка... Не съм много сигурна. Мисля скоро да посетя още веднъж специалист ортодонт за брекетите и той вече да ми изготвя план програма, и да се почва... Но толкова много ме е страх, че не е истина, а дори още нямам утоянен час!!

Радвам се, че открих тоя форум, много по-добре ми действа от немските форуми  Grinning

# 1 452
  • Мнения: 5
Привет и от мен!

Аз съм на 27 години и имам все още 4 изобщо непоникнали мъдреци, долните разбира се са леко полегнали, горните на снимката ми изглеждат прави, но докотра каза, че нямали място и нищо нямало да "поникне" само, така че трябва да се махнат. Особено, че и аз искам да слагам (на дърти години) брекети....Така че няма отърване, още съм във фазата, че събирам смелост да го направя. Забравих да кажа, че живея в Германия и тук май здравната каса поема махането на мъдреци, въпреки че съм студентка... Не съм много сигурна. Мисля скоро да посетя още веднъж специалист ортодонт за брекетите и той вече да ми изготвя план програма, и да се почва... Но толкова много ме е страх, че не е истина, а дори още нямам утоянен час!!

Радвам се, че открих тоя форум, много по-добре ми действа от немските форуми  Grinning
В Германия (а и на много други места в Европа) има тази практика да се вадят всички мъдреци с пълна упойка наведнъж. Което е доста по-малко стресиращо,поне според мен

# 1 453
  • Мнения: 96
Привет и от мен!

Аз съм на 27 години и имам все още 4 изобщо непоникнали мъдреци, долните разбира се са леко полегнали, горните на снимката ми изглеждат прави, но докотра каза, че нямали място и нищо нямало да "поникне" само, така че трябва да се махнат. Особено, че и аз искам да слагам (на дърти години) брекети....Така че няма отърване, още съм във фазата, че събирам смелост да го направя. Забравих да кажа, че живея в Германия и тук май здравната каса поема махането на мъдреци, въпреки че съм студентка... Не съм много сигурна. Мисля скоро да посетя още веднъж специалист ортодонт за брекетите и той вече да ми изготвя план програма, и да се почва... Но толкова много ме е страх, че не е истина, а дори още нямам утоянен час!!

Радвам се, че открих тоя форум, много по-добре ми действа от немските форуми  Grinning
В Германия (а и на много други места в Европа) има тази практика да се вадят всички мъдреци с пълна упойка наведнъж. Което е доста по-малко стресиращо,поне според мен

С пълна упойка? Т.е. има и анестезиолог по време на операцията?
Звучи добре, но не съм голям фен на пълните упойки. Стават неприятни неща понякога.
По-добре да се помъча малко с местна анестезия. Simple Smile

# 1 454
  • Мнения: 401
Здравейте! Преди 2 дена и на мен ми вадиха мъдрец с операция. Беше от тези "полегналите"  Grinning  Бих казала,че операцията мина доста леко. Продължи час и половина. Аз така се бях наплашила,че очаквах всичко най-лошо- нищо подобно. Изобщо не ме боли. Да,леко подута съм и конците ми опъват доста,но не е болка за умиране. Операцията ми излезе 220 лева,но съм много доволна от екипа  Peace Толкова лека и безболезнена се оказа цялата процедура,че си запазих час за след 2 седмици за другия звяр (пак долен ретиниран мъдрец). Лятото ще вадя и два горни мъдреци отново с операции. Да не повярва човек,че мога да придобия такава смелост,още повече щом се отнася до зъболекари  Joy

И горните мъдреци ли са на една страна? Питам, защото моите само долните изглеждат проблемни, но зъболекарят каза, ако махаме долните, то по-добре и горните... ама за какво да ги махам, като нито ме болят, нито са давали признаци , че ще поникнат.... ох, пусти страх...  Cry

Общи условия

Активация на акаунт