Вадене на мъдрец...

  • 1 051 130
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 1 525
Насочват ме към хирург.
Ще направя консултация, пък да видим.
Дали преди или след новогодишните празници ще е.
П.П. За сина ми се интересувам.

# 1 711
  • София
  • Мнения: 1 213
по мое мнение - след празниците! Хем да си хапва спокойно човека от празничните ястия, хем да не го боли през тези хубави дни!

# 1 712
# 1 713
  • Sofia
  • Мнения: 1 732
Не отлагайте, до празниците има 25 дни, всичко ще отшуми дотогава.
Аз препоръчвам д-р Деливерска от Денталния факултет - писала съм доста пъти в темата - тя ми е извадила всичките ретинирали мъдреци.

# 1 714
  • Мнения: 38
И аз тук.
Интересува ме добър хирург за вадене на мъдрец (долу ляво) и един зъб, който се явява допълнителен от същата страна. Мъдрецът леко се е подал, но корените му са към съседния 7-ми зъб. А 'допълнителния' се вижда само на снимката.
Казаха ми, че е препоръчително да се направи една операция за изваждане и на двата зъба.
Та ... търся.
Опитен, добър хирург.
За София.
П.П. Споменаха ми името на д-р Джонов, но не откривам нищо  newsm78

Д-р Румен Събов   Peace

# 1 715
  • Мнения: 38
Насочват ме към хирург.
Ще направя консултация, пък да видим.
Дали преди или след новогодишните празници ще е.
П.П. За сина ми се интересувам.

Аз също бих препоръчала да действате сега. Не е лесно това вадене, но след седмица ще е като нов. А до празниците има време. Цялото хапване и пийване ще замине ако започне някакъв дискомфорт/ болка.

# 1 716
  • Бургас
  • Мнения: 380
в крайна сметка поема ли се от ЗК ваденето на ретинирал мъдрец?
" В случаите, когато зъбът е ретиниран – това е дейност, за която НЗОК заплаща по клинична пътека в условията на болнична помощ."

# 1 717
  • Мнения: 37
Здравейте. Преди 3 дни ми изкараха долен ретинирал мъдрец, като имам и няколко шева след това. Пия предписания антибиотик, който на 5-я ден свършва и го спирам, но вече 3-и ден ме боли, и от време на време изглежда кърви, понеже на 7-я зъб виждам кръв отгоре. Може би след ядене или пиене, раната да се разранява? Първите 2 дни почти не съм ял и не съм си мил зъбите, нито плюене, нито жабуркане. Но сега 3-я ден почнах с допълнителни витамин Б комплекс (понеже и язви ми се появиха и под езика и бузата), елудрин паста и вода ползвам. Отока ми е малък, но без аулин е много некомфортно. Може да се издържи, но защо да си го причинявам. Ползвам Аулин сутрин в 12 и вечер в 12. Нормално ли е да така все още? До колко време може да продължи болката, понеже уж на 10-я ден трябва да ми махат конците, но ако все така ме боли, то раната значи не е зараснала.

Последна редакция: пт, 11 дек 2015, 15:24 от Владислав Цветков

# 1 718
  • Viena
  • Мнения: 3 579
На мен днес ми е осми ден,от както мие изваден и още ме боли.Нямам конци,но доктора каза.че може и до 4 седмици да се чувства дискомфорт.

# 1 719
  • Мнения: X
3-ти, че даже и 8-ми ден е твърде рано, дискомфорт може да има много дълго след това, както беше моя случай например. За болката - да, възможно е на трети ден да имаш все още, до 10-ти почти не би следвало да има. Не яж на тази страна и въобще по-течни храни. Кървене е нормални да има, ако е леко, то колкото и леко да минеш с четката за зъби, няма как да няма леко кръв. Задължително си мий зъбите, колкото и да ти е трудно, като на самото място много леко, почти като погалване. Аз пиех и някакви хапчета с калций, които имат съсирващ ефект, но им забравих името, предполагам в аптеката могат да ти препоръчат нещо или питай стоматолога си. Самата "дупка" или джоб, на мястото където беше мъдреца - могат да минат над два месеца, докато се затвори обратно. През това време можеш да почистваш храната, която остава там с интердентална четка, не е добре там да се задържа храна. Тази манипулация, в зависимост от състоянието ти, ще усетиш кога можеш да я правиш, най-вероятно някъде след 14-ти ден.

# 1 720
  • Мнения: 37
А конците задължително ли трябва да се махнат до 10-тия ден? Да не излезе, че е рано за тях....Иначе като знам, че имам още един такъв мъдрец, и 2 горни за махане, направо... А да питам, мога ли да си дъвчам както му реда, говоря разбира се за другата страна. Понеже аз едва сърбам и сега на 3-тия ден ядането, за да не отварям много устата и да не разраня дупката, или не е проблем да си дъвчам нормално на другата страна?

# 1 721
  • Мнения: X
За конците не си прави експерименти - отиди тогава, когато ти е казал зъболекаря, а той ще прецени. А за дъвченето на другата страна - стига да можеш да си отвориш достатъчно устата и да не изпитваш голяма болка при опит за дъвчене. Аз близо седмица не можех изобщо да дъвча, не пречи да се пробваш, но само на другата страна.

П.С. Ако все пак имаш някакви по-сериозни съмнения за състоянието ти, било то за болка, кървене и т.н., е добре да се обадиш на стоматолога си навреме, ние няма как да ти дадем съвет дистанционно, без да сме лекари.

# 1 722
  • Мнения: 3
Мили хора, безкрайно съм благодарна на всеки от вас за информацията, която сте публикували тук,защото отново ми предстой вадене на мъдрец.
 За съжаление аз вече се опарих жестоко, но поне да предпазя някой друг. НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ЕЛИЦА ДЕЛИВЕРСКА В СТОМАТОЛОГИЧНА АКАДЕМИЯ (до Военна болница) !!! ТЯ НИТО Е ЛЕКАР,НИТО ДОЦЕНТ, ПЪК КАМО ЛИ БИХ Я НАРЕКЛА ЧОВЕК ! Ужасно съм разочарована от отношението и към пациентите,от непукизма и за неистовите ми болки и от надменното и поведение.
Тук прочетох, че плащате по максимум 50лв. за процедурата, а на нея аз лично и платих 200лв. за два мъдреца,който и отнеха точно 5 минути. Чаках я с часове пред кабинета !!! Нямах нито криви корени,нито какъвто и да било проблем с тези зъби.Махнах ги, защото ми бутаха предните зъби и се притесних, че ще ми развалят усмивката. ТЯ ВЗИМА ПАРИТЕ ОТ ПАЦИЕНТИТЕ СИ И ДИРЕКТНО СИ ГИ ПРИБИРА. НЯМА КАСОВА БЕЛЕЖКА,НЯМА ДОКУМЕНТ ЗА ПЛАЩАНЕТО. Абсолютна измамница, която само гледа да прибере парите на черно и нищо друго не я вълнува. Да не споменавам и, че ми изписа лекарства които не съответстваха на проблема ми! Пазете се и бъдете здрави.

# 1 723
  • Мнения: 5 849
Тук прочетох, че плащате по максимум 50лв. за процедурата, а на нея аз лично и платих 200лв. за два мъдреца,който и отнеха точно 5 минути.

За всичко останало - ок, ама това пък къде го прочете в темата. Laughing Повечето сме давала и по-високи суми от 200 лв. и то за един-единствен мъдрец (ретиниран, разбира се). Аз лично платих 400 преди време. Peace

# 1 724
  • Мнения: 3
Изчетох много коментари и не съм сляпа, коментирам какво съм прочела. Погледнете внимателно най-малкото първите 4-5 страници и ще видите. Двата мъдреца не бяха ретинирани- написала съм подробно, че нямах никакъв проблем с тях, премахнах ги с цел естетичен вид. И още нещо..."за всичко останало ок" ?!?!? Не мисля, че е ок. Хубав ден.

Общи условия

Активация на акаунт