Вадене на мъдрец...

  • 1 051 137
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 1 890
  • Мнения: 3
Здравейте, добри хора!  Kissing HeartВчера вадих горен мъдрец. Ваденето стана много бързо и лесно по думите на хирурга. Един-два шева. Не пия антибиотик, понеже отокът едвааа се различава от другата буза. Ако се наложи, чак тогава, че и преди да го извадя пих антибиотик. Имам си един проблем обаче...  newsm78 Кой ден е добре да започна да мия зъбките, че не се търпи аромтът #Crazy Обмислям да напъхам ел. четката само от противоположния край докъм средата. Дали е добра идея?

Последна редакция: вт, 14 юни 2016, 19:15 от ツ Neverland

# 1 891
  • Мнения: 174
Започвай да ги миеш веднага, няма какво да направиш на мъдреца!

Поздрави: д-р Ралев

# 1 892
  • Мнения: 3
Започвай да ги миеш веднага, няма какво да направиш на мъдреца!

Поздрави: д-р Ралев

To че няма - наистина няма, защото самият мъдрец го няма  Laughing Значи да не се притеснявам за мястото, което ме боли и е кажи-речи прясно отворена рана... Притеснявах се да не се разкърви положението, че вчера 6 часа тече обилно. Тръгвам към банята без да мисля повече тогава... Благодаря!  newsm76

# 1 893
  • Мнения: 156

Притеснявах се да не се разкърви положението, че вчера 6 часа тече обилно.
[/quote]

Как така кърви обилно? Само слюнката трябва да ти е розова, не повече!

# 1 894
  • Мнения: 4 275
Може ли да се извадят 3 мъдреца в един ден?

# 1 895
  • Мнения: 522
Може ли да се извадят 3 мъдреца в един ден?

Здравейте! Вадила съм само по един. Не искам да си представя какво е три пъти повече болка, мъки и оток. Аз не ви го препоръчвам. Самото вадене не боли много, но след пускането на упойката започва - не можех да спя, въпреки обезболяващите... Дано при вас е по-леко.
Разбира се всичко е индивидуално, нека специалист да прецени. Успех. Simple Smile

# 1 896
  • Мнения: 3
Може би по 2 от един край на устата - за да можеш да дъвчиш що годе от другия, докато се затворят дупките. Не мога да се съглася, че е болка за умиране - аз лично не търпя на болка, особено при зъбите и редовно пия обезболяващи при най-леко наболяване. Но след ваденето на мъдреца ми не съм взела НИТО едно обезболяващо, просто защото не ме болеше. Единственият дискомфорт - не можеш да си разтегнеш устата и да миеш спокойно до самото място - все пак е рана. Но за болка - не. Едно, че при всеки човек и индивидуално. Второ, че на всеки прагът е търпимост е различен. И трето, много зависи от самия заболекар/хирург. Аз много се бях шашнала в началото с моя изваден мъдрец и капчиците кръв ми се виждаха обилно кървене. Но болки не съм имала след изваждането и след упойката, макар, че беше леко разрушен. Нито след упойката, нито след махането на конците - златни му ръце на хирурга!!! Дори оток нямах. А аз съм определено ГОЛяМА страхливка Simple Smile Махнахме и конците и спомен нямам от стреса преди 2 седмици Simple Smile

# 1 897
  • Мнения: 4 275
На мен ми е странно, че препоръчан стоматолог ми предложи махане на 4-те мъдреца наведнъж  Rolling Eyes

# 1 898
  • Пловдив
  • Мнения: 358
Здравейте! Преди няколко дни ме заболя челюстта и усетих подут лимфен възел на врата. Направих снимка, на която се вижда мъдрец, който расте към съседния зъб. Зъболекарката ми предлага да отида при хирург още в понеделник, да го извадят, но в момента съм с нисък хемоглобин и не ми се ще да рискувам.
Дали бих могла да изчакам няколко седмици? И дали има друг начин да спадне лимфния възел, освен със антибиотик?
Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 30 юни 2016, 21:02 от Blessed To Be Loved

# 1 899
  • Мнения: 34
Привет, бихте ли казали тези,които наскоро са вадили  мъдррц,колко сте платили? Благодаря!

# 1 900
  • Мнения: 5 849
Привет, бихте ли казали тези,които наскоро са вадили  мъдррц,колко сте платили? Благодаря!

Между 50 и 400 лв. ма мъдрец сме плащали пишещите в темата.

# 1 901
  • Мнения: 522
Blessed To Be Loved, лятото май не е много подходящ момент за операции, но хирурга най-добре ще прецени дали е спешно. Вероятно след ваденето пак ще ви изпише антибиотик. Успех!  Wink

# 1 902
  • Мнения: 34
Привет, бихте ли казали тези,които наскоро са вадили  мъдррц,колко сте платили? Благодаря!

Между 50 и 400 лв. ма мъдрец сме плащали пишещите в темата.


Благодаря Ви!

# 1 903
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 5
Аз платих през май 180, а юли 120. Първият път беше по-скъпо заради упойката. Силно препоръчвам зъболекарския кабинет, в който ходя - Елица и Деница Пеневи - в кв. Дианабад - и двата пъти след това не ме боля изобщо. Не работят по каса обаче.

Последна редакция: сб, 09 юли 2016, 14:54 от lalam

# 1 904
  • Пловдив
  • Мнения: 573
Моля да ми препоръчате стоматолог-хирург в Пловдив за изваждане на накриво растящ мъдрец! Все още не се е показал, но трябва да се извади...Може и на лични Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт