Вадене на мъдрец...

  • 1 047 028
  • 3 829
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 325
Малее, цял месец ли newsm78 Аз съм още на 11-ти ден, дъвча леко от другата страна, обаче от болната едни зъби ме болят, все едно имам нужда от пломби...И устата още не мога да отворя

# 391
  • София
  • Мнения: 795
Малее, цял месец ли newsm78 Аз съм още на 11-ти ден, дъвча леко от другата страна, обаче от болната едни зъби ме болят, все едно имам нужда от пломби...И устата още не мога да отворя

най-трудното е минало и аз бях като теб Simple Smile от сега всеки ден ще си по-добре  Hug

# 392
  • Мнения: 307
Жена ми изваряваше смрадлика... и като изстине си промивах ямите... хем спомага за по бързото затваряне, хем чисти и съсирената кръв ...продава се в аптеката дори питай как точно да я ползваш!!!

sote-full, вчера докторът изрично ми каза никакви жабуркания с каквото и да било, вкл. и билки, пък и нали до днес трябваше да пазя една марличка да не падне от мястото, беше нещо като тънка мрежа - действала антибактериално.
desideskata, благодаря за бързия отговор преди обяд. В крайна сметка си измих криво-ляво зъбите и едно студено 3 в 1 изпих, та сега даже и Активия изядох - почувствах се пак като човек. Довечера ми казаха че мога да ям супа и даже хляб. Учудих се и предполагам ще се въздържа от хляба, но пасирана супа няма да откажа.
Мястото, което трябва да зараства е доста голямо - колкото извадени три зъба, та ме предупреди да се настроя за бавно - около месец-два оздравяване.

# 393
  • Мнения: 1 325
Femme, направо съм удивена от напредъка ти. Аз още не мога да си мия добре зъбите. На теб само вадиха или и рязаха?

# 394
  • Мнения: 135
Жена ми изваряваше смрадлика... и като изстине си промивах ямите... хем спомага за по бързото затваряне, хем чисти и съсирената кръв ...продава се в аптеката дори питай как точно да я ползваш!!!

sote-full, вчера докторът изрично ми каза никакви жабуркания с каквото и да било, вкл. и билки, пък и нали до днес трябваше да пазя една марличка да не падне от мястото, беше нещо като тънка мрежа - действала антибактериално.
desideskata, благодаря за бързия отговор преди обяд. В крайна сметка си измих криво-ляво зъбите и едно студено 3 в 1 изпих, та сега даже и Активия изядох - почувствах се пак като човек. Довечера ми казаха че мога да ям супа и даже хляб. Учудих се и предполагам ще се въздържа от хляба, но пасирана супа няма да откажа.
Мястото, което трябва да зараства е доста голямо - колкото извадени три зъба, та ме предупреди да се настроя за бавно - около месец-два оздравяване.
Слушай доктора ,не ме слушай мен.... важното е да се оправиш.... мен стегне ли малко студ и точно тез стари рани почват да ме понаболват!!!!

# 395
  • Мнения: 21
Zdraveite mili hoa.
Az se vkluchvam malko ni v klin ni v rakav v temata,no iskam da spodelia i moia opit ot vadeneto na neponiknal madrec.
Vchera se podlojix na tazi "sladka" operaciiika i bez da iskam niakogo da plasha,premina dosta jestoko:(
Doktora samo kadeto ne mi legna otgore ,za da go izvadi tova chudo.Upoikata ne me darja do krai i poslednite 3-4 min bolkite biaxa kachestveni.
Mislia,che jiveia vtori jivot sega.Tarpia na bolka i pravia vsichki zabi bez upoika,daje mi e priatno,no takova neshto ne bix iztarpiala vtori pat.Ne znam kakvo e po dobre,da si otreja neshto ili da se podloja otnovo na takova izpitanie.Bolkite sled tova sa naterpimi i dnes kato se sabudix/ako izobshto moje da se kaje che sam spala/biax naduta i vse oshte sam.Ustata ne moga da ja otvoria ,da ne govorim za hranene.Sega izpadam v panika ,dali ne sam napravila abces i oshte kakvo li ne.Pobarkvam se,ne moga sa spia.Pia antibiotik i bolkouspokoiavashti i se molia prosto da otmine.
Molia ,ako niakoi ima podobno izjiviavane,da me posavetva,kolko vreme oshte shte prodalji tova pusto vazstanoviavane...
Blagodaria predvaritelno

# 396
  • София
  • Мнения: 795
Zdraveite mili hoa.
Az se vkluchvam malko ni v klin ni v rakav v temata,no iskam da spodelia i moia opit ot vadeneto na neponiknal madrec.
Vchera se podlojix na tazi "sladka" operaciiika i bez da iskam niakogo da plasha,premina dosta jestoko:(
Doktora samo kadeto ne mi legna otgore ,za da go izvadi tova chudo.Upoikata ne me darja do krai i poslednite 3-4 min bolkite biaxa kachestveni.
Mislia,che jiveia vtori jivot sega.Tarpia na bolka i pravia vsichki zabi bez upoika,daje mi e priatno,no takova neshto ne bix iztarpiala vtori pat.Ne znam kakvo e po dobre,da si otreja neshto ili da se podloja otnovo na takova izpitanie.Bolkite sled tova sa naterpimi i dnes kato se sabudix/ako izobshto moje da se kaje che sam spala/biax naduta i vse oshte sam.Ustata ne moga da ja otvoria ,da ne govorim za hranene.Sega izpadam v panika ,dali ne sam napravila abces i oshte kakvo li ne.Pobarkvam se,ne moga sa spia.Pia antibiotik i bolkouspokoiavashti i se molia prosto da otmine.
Molia ,ako niakoi ima podobno izjiviavane,da me posavetva,kolko vreme oshte shte prodalji tova pusto vazstanoviavane...
Blagodaria predvaritelno

прочети темата назад пише много неща за токущо извадени мъдреци... на кратко - отока ще спадне до седмица/10-тина дни зависи дали си си правила студен компрес веднага след ваденето и колко точно е голям отока; да дъвкаш на тази страна ще можеш след около месец (дори и да се чувстваш готова преди това, не е препоръчително);
упойките, който слагат държат по 1 час, че и повече....като си усетила, че те пуска..той не попита ли да ти сложи още?!?!

# 397
  • София
  • Мнения: 365
Момичета, преди известно време имах час при зъбар - отмених го по ред причини. Тогава трябваше да ми извади горен десен мъдрец, защото е с кариес и се счупи. След като отмених часа усетих дупка на горен ляв мъдрец, няколко дни след това и долен ляв се счупи!!! Представете си ужаса, Sad за който се подготвях, след като прочетох 5-6 мнения от тук.
Обаче се подух, така че мърдане нямаше. Бях си избрала зъболекар, защото ми е съученик от гимназията и знаех, че работи добре, та... отидох при зъбаря и... сега съм без двата мъдреца отляво.
Искам да ви кажа, че аз ли извадих късмет, той е наистина добър, не знам, обаче болка нямаше никаква!
Сложи ми, не помня, вероятно 6 пъти упойка, усещах само натиск, а самата упойка ме държа 5 часа след манипулацията! Никога досега не ми бяха вадили зъб и очаквах цвилене от болка, обаче ... даже и сега не ме боли. Снощи изпих само 1 аулин и засега няма болка.
Не искам да звучи като реклама, но аз съм страшно доволна.
Ако някой иска координати да ми пише на ЛС, за да не ме изтрият модераторите:) Stop
Стискайте палци, защото ми предстоят още 2 мъдреца, а единият не е съвсем излязъл. Confused

# 398
  • Мнения: 135
Despo30,  всички с оперативно вадене сме изпитали твоите болки... единственото което ме държеше да не изкъртя стола и да си тръгна с него беше деколтето на сестрата  Laughing.... но както ти казаха, след седмица ще си много по добре а след това остава само неприятния спомен!!!
Желая ти бързо въстановяване  Wink

# 399
  • Мнения: 104
Здравейте! Мисля,че със сигурност настройката на човек играе голяма роля в това как ще протече манипулацията и как ще се чувства след това.Аз съм търпяла много болки-дали от некадърни зъболекари,или просто защото манипулацията си е била болезнена...и въпреки всичко не изпитвам страх,човек трябва да си поддържа зъбките  Mr. Green Та по темата-преди 3-4 години някъде извадих и 4-те мъдреца,защото ми предстоеше слагане на брекети.3 от мъдреците бяха изникнали-останах очарована от стоматолога-още не се бях отпуснала на стола и зъба вече го нямаше  Laughing за седмица извадих и трите.Четвъртия ми го махнаха в стоматологичния факултет,операция беше-нищо не усетих,само придърпването,щото зъбчо се опъваше  Laughing зашиха ме и следващите дни пих 2-3 аулина.Никакви проблеми нямах,за което съм щастлива Simple Smile А до колкото имам спомен след вадене на зъб не трябва да се жабури,за да не се отлепи съсирека,който благоприятства зарастването,само леко оплакване на устата,така да се каже. По-позитивна настройка пожелавам на всички,на които им предстои раздяла с мъдрец  Peace

# 400
  • Мнения: 357
Моят мъдрец си заминава утре сутринта -- старая се да се настроя позитивно, luxx05, дано имам късмет да мина като теб Simple Smile

# 401
  • Мнения: 1 325
Ще ви дам един скромен съвет. Ако не желаете да преживеете това травматично нещо като операция на челюст в пълно съзнание, може да поискате пълна упойка. то е нещо като седиране, аз нищо не помня, какво са прави ли, какво са рязали, не знам. Тъй като все пак бях в съзнание, само усетих лек натиск, явно докато са вадили зъба. Анестезиолога беше през цялото време там, сложиха ми малко кислород в нослето, една банка с нещо течеше и след операцията бях замаяна, но нямах никаква психологическа травма от преживяното. Много съм доволна.

# 402
  • Мнения: 357
Ето ме и мен, с изваден мъдрец и перфорация на синуса (зашита веднага)  Grinning Три седмици трябва да се пазя да не вдигам тежко, да не си духам носа и да не кихам по никакъв повод... Надявам се като пусне упойката да не почне да ме боли -- засега се чувствам супер, като не си чувствам половината лице, дано и после да съм си окей Simple Smile

# 403
  • София
  • Мнения: 795
Ето ме и мен, с изваден мъдрец и перфорация на синуса (зашита веднага)  Grinning Три седмици трябва да се пазя да не вдигам тежко, да не си духам носа и да не кихам по никакъв повод... Надявам се като пусне упойката да не почне да ме боли -- засега се чувствам супер, като не си чувствам половината лице, дано и после да съм си окей Simple Smile

милата, настръхна ми косата  Hug Hug Hug възможно дай-бързо подобряване  Hug

# 404
  • Мнения: 21
Zdraveite mili hoa.
Az se vkluchvam malko ni v klin ni v rakav v temata,no iskam da spodelia i moia opit ot vadeneto na neponiknal madrec.
Vchera se podlojix na tazi "sladka" operaciiika i bez da iskam niakogo da plasha,premina dosta jestoko:(
Doktora samo kadeto ne mi legna otgore ,za da go izvadi tova chudo.Upoikata ne me darja do krai i poslednite 3-4 min bolkite biaxa kachestveni.
Mislia,che jiveia vtori jivot sega.Tarpia na bolka i pravia vsichki zabi bez upoika,daje mi e priatno,no takova neshto ne bix iztarpiala vtori pat.Ne znam kakvo e po dobre,da si otreja neshto ili da se podloja otnovo na takova izpitanie.Bolkite sled tova sa naterpimi i dnes kato se sabudix/ako izobshto moje da se kaje che sam spala/biax naduta i vse oshte sam.Ustata ne moga da ja otvoria ,da ne govorim za hranene.Sega izpadam v panika ,dali ne sam napravila abces i oshte kakvo li ne.Pobarkvam se,ne moga sa spia.Pia antibiotik i bolkouspokoiavashti i se molia prosto da otmine.
Molia ,ako niakoi ima podobno izjiviavane,da me posavetva,kolko vreme oshte shte prodalji tova pusto vazstanoviavane...
Blagodaria predvaritelno

прочети темата назад пише много неща за токущо извадени мъдреци... на кратко - отока ще спадне до седмица/10-тина дни зависи дали си си правила студен компрес веднага след ваденето и колко точно е голям отока; да дъвкаш на тази страна ще можеш след около месец (дори и да се чувстваш готова преди това, не е препоръчително);
упойките, който слагат държат по 1 час, че и повече....като си усетила, че те пуска..той не попита ли да ти сложи още?!?!

Ami ne,ne me popita.Az dadox znak,che veche vsichko useshtam,no toi kaza samo draj se ,pochti sam gotov,hvana me za glavata,grabna kleshtite i resultata veche go znaete:(
Dnes sam malko po dobre,no edvam govoria ,a za jadene ne moje da stava i duma oshte.Blagodaria vse pak za informaciata ......

Общи условия

Активация на акаунт