В моята къща ще се спазват моите правила

  • 7 515
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Някои от вас живеят със свекърва, по-малко с тъща. Какво ще кажете.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ми така е. В чужда къща съм, спазвам правилата на баба хазайка, пардон-на мама свекърва. Един ден ще се изнесем и ми е интересно какво ще прави, като няма да има кой да и спазва правилата  Crazy

# 2
  • Мнения: 1 532
Не бих могла да живея със свекърва, не мисля, че 2 домакинства могат да живеят съвместно без търкания.Не понасям някой да ми се меси Naughty

# 3
  • Мнения: 552
Ами то и с майка в къщата не е по-лесно  Confused. Винаги трябва да си "на педал" когато живееш с трети човек, независимо кой - не съществува избора дали ще измиеш чиниите вечерта, когато си скапана, или сутрин като станеш напр. Сега ми е смешно като се сетя как с първата ми свекърва въртяхме едно каре на масичката в хола до момента, в който ми каза, че както тя го е оставила, така ще си стои, ама тогава бая бях подпалила.
Случих на втора свекърва, но не бих искала да живеем заедно. Самички си ни е най-добре   smile3521

# 4
  • София
  • Мнения: 1 345
Така се получава на практика. Факта,че виждат който и да е дори чужд човек,че не става неговото се изцепва ми ти си у нас и ще правиш каквото кажа. Аз също съм така,но се надявам скоро да не е . Вече трябваше да сме отделно но нещата се объркаха. След известно време до 1-2 месеца се надявам да се оправи финансофия въпрос. Сега като знае,че се махаме кротна и обърна страницата,но аз вече не се разколебавам

# 5
  • Мнения: 157
Няма такъв вариант да спазвам нейните правила.Дала съм им да разберат , че техния син си има семейство и не е желателно да се месят с каквото и да било.

# 6
  • Мнения: 4 546
и двете страни трябва да се съобразяват. едната - че все пак е в чужда къща и не са длъжни заради нея всички да си променят навиците по неин вкус. другата страна - че като се е съгласила да живее с друго семейство /било то и на собствения й син/, ще трябва да прави компромиси и да се опита максимално да предлазположи снаха си, така че да не се чувства в чужда къща. на теория е това. на практика май почти никога не се получава  Wink все си мисля, че традицията да се ходи при родителите на момчето е кофти. като има  2 жени в къщи, на мъжа едва ли  ще му се вменяват кой знае какви задължения. докато на младата жена й се иска обикновено да се изяви като домакиня.  и съответно като възникват конфликти, много по-лесно биха се решили, ако са с твоите си родители и ако не се чувстваш като чужд човек в къщата.
иначе, че е най-добре отделно е ясно, но не винаги постижимо.

# 7
  • Мнения: 14 654
Като съм живяла в чужда къща съм спазвала доста откачени правила: след баня- задължително да преметеш водата с една малка, мизерна метлица, за забършеш пода с един вехт парцал, който е незаменим и да не ти хрумне да преминеш с мокри крака през стаите. За всяка стая- отделни пантофи, за да не се разнасят боклуци, да събираш трохите от пода със салфетка, че метлата рамазвала водните пръски...
Не можеше да се пуши нито вътре в къщата, нито на двора, който желае да запали- излиза на улицата

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние сме отделни домакинства, на отделни етажи сме. Аз си спазвам мойте си правила, тя- нейните. Опитвала се е да ми казва кое как, но се отказа. Веднъж се разкарахме от там и знае, че отново може да стане, което означава да вижда децата няколко пъти в годината (а други внуци не й се очертават).

# 9
  • Мнения: 315
И ние бяхме така известно време но вече се преместихме и се съобразяваме само когато ходим при тях

# 10
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Напълно нормално и естествено е всяка къща да си има свои собствени правила, изградени от семейството, което живее там. А новото семейство, което ще живее с другото трябва да се съобразява с тези правила колкото и абсурдни да му се виждат.
Представете си - изграждате си дом, живеете 20-30 години по определен начин и в един прекрасен момент пристига някой друг живял в различно семейство по различен начин, влиза във вашата територия, във вашия дом отказвайки да се съобрази с правилата, които сте изградили и ги променя - съвсем естествено е да стават конфликти и после се чудим защо не се понасяме. А как да стане?

# 11
  • Мнения: 451
Живеех една година при свекърва си, но никога не сме имали препирни от битов характер. Това си е нейната къща, нейния ред и аз не мога да я пренебрегна. Така не бих приела някой да ми дойде вкъщи и да ми въдворява своя ред.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Напълно нормално и естествено е всяка къща да си има свои собствени правила, изградени от семейството, което живее там. А новото семейство, което ще живее с другото трябва да се съобразява с тези правила колкото и абсурдни да му се виждат.
Представете си - изграждате си дом, живеете 20-30 години по определен начин и в един прекрасен момент пристига някой друг живял в различно семейство по различен начин, влиза във вашата територия, във вашия дом отказвайки да се съобрази с правилата, които сте изградили и ги променя - съвсем естествено е да стават конфликти и после се чудим защо не се понасяме. А как да стане?
Това е! Какво има да се коментира!? Simple Smile Само се опитай да си представиш как след години на ТЕБ ти се налага да се съобразяваш с някой в собственият ти дом и всичко ще си дойде на мястото си. Simple Smile

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Напълно нормално и естествено е всяка къща да си има свои собствени правила, изградени от семейството, което живее там. А новото семейство, което ще живее с другото трябва да се съобразява с тези правила колкото и абсурдни да му се виждат.
Представете си - изграждате си дом, живеете 20-30 години по определен начин и в един прекрасен момент пристига някой друг живял в различно семейство по различен начин, влиза във вашата територия, във вашия дом отказвайки да се съобрази с правилата, които сте изградили и ги променя - съвсем естествено е да стават конфликти и после се чудим защо не се понасяме. А как да стане?
Става, става... Когато се съгласява с факта, че в домът й идва нов човек, трябва да е готова и тя да се съобразява и да прави компромиси. Не може младото семейство да подчинява живота си на правилата на дъртите.

# 14
  • Мнения: 4 546
Напълно нормално и естествено е всяка къща да си има свои собствени правила, изградени от семейството, което живее там. А новото семейство, което ще живее с другото трябва да се съобразява с тези правила колкото и абсурдни да му се виждат.
Представете си - изграждате си дом, живеете 20-30 години по определен начин и в един прекрасен момент пристига някой друг живял в различно семейство по различен начин, влиза във вашата територия, във вашия дом отказвайки да се съобрази с правилата, които сте изградили и ги променя - съвсем естествено е да стават конфликти и после се чудим защо не се понасяме. А как да стане?
не съм съгласна. ако искат да си живеят на спокойствие , да не са се съгласявали да живеят с друго семейство. много ясно, че всички трябва да проявяват компромиси и да проявяват тактичност.

Общи условия

Активация на акаунт