как да стерилизирам помпата в болницата

  • 1 452
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
здравейте!ще ражадм в Аг-Русе и оттам искат да си нося помпа за кърма(спряла съм се на Camera,тип спинцовка засега).добре де,ама ако я стерилизирам вкъщи,как да я запазя?мисля да си взема таблетки за студена стерилизация и на място да измисля нещо newsm78 или там ще ми я стерилизират?

# 1
  • Мнения: 11 003
В болницата ми я донесоха стерилизирана, а след всяко ползване я измивах хубаво с гореща вода и я прибирах в торбичка. Акушерките ми казаха, че това е достатъчно.

# 2
  • Мнения: 110
Аз миех помпичката с гореща вода и сапун.Ти няма да даваш изцеденото мляко,а цицата,така че не е нужно помпичката да е стерилна.Аз ползвам помпа на Авент и съм много доволна,скъпа е,но си струва.Желая ти успех! newsm10

# 3
  • Мнения: 393
И аз смятам,че горещата вода е достатъчна. Не се затормозявай с таблетки и т.н Леко раждане Hug

# 4
  • Мнения: X
Таблетките са най- удобни за целта. Взимаш си и пластмасова кана или друг съд и така. Ако го бях направила и аз (както девойката в моята стая) нямаше да си хвърля коластрата,  Cry Cry защото не можех да накарам бебо да засуче. Успех!

# 5
  • Мнения: 3 423
на мен акушерките ми я стерилизираха в болницата

# 6
  • Мнения: 153
В болницата дори не можех да я измия със сапун или веро, защото нямах гъба. Така, че я изплаквах само с топла вода. Не забравяй, че тя е за теб, а бебо ще суче направо от гърдата ти. След като се изцедиш, просто измии гърдите си с топла вода, може и сапун, но бебешки. От последното обаче могат да ти се напукат зърната, което обаче дори и да не го правиш е много вероятно да  стане, тъй като кърмиш за пръв път. /При мен имаше дори и ранични, но скоро след това всичко приминава/ Ако имаш проблеми купи си "Гармастан" - това е мехлем за разранени зърна и всякакви други проблеми на зърната.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
В болницата дори не можех да я измия със сапун или веро, защото нямах гъба. Така, че я изплаквах само с топла вода. Не забравяй, че тя е за теб, а бебо ще суче направо от гърдата ти. След като се изцедиш, просто измии гърдите си с топла вода, може и сапун, но бебешки. От последното обаче могат да ти се напукат зърната, което обаче дори и да не го правиш е много вероятно да  стане, тъй като кърмиш за пръв път. /При мен имаше дори и ранични, но скоро след това всичко приминава/ Ако имаш проблеми купи си "Гармастан" - това е мехлем за разранени зърна и всякакви други проблеми на зърната.
Защо да мие?! Аз никога не съм се мила след кърмене. Кърмата и в слюнката имат антибактериални свойства. А за здравето на бебето е достатъчна нормалната хигиена - взимаш си душ веднъж дневно и това е. Колкото повече миеш и търкаш, толкова повече ще се изсушава и цепи кожата. Добре е да си вземеш ланолин за кърмачки, той не трябва да се отмива преди кърмене.

# 8
  • Мнения: 1 008
Миех само с гореща вода.
Попитах една от акушерките дали може някъде да ми я стерилизират помпата, защото мъжа ми ми я беше донесал направо от аптеката... А тя ми вика "Ми цицата като я даваш да не я стерилизираш?"  Shocked

# 9
  • Мнения: 873
Миех само с гореща вода.
Попитах една от акушерките дали може някъде да ми я стерилизират помпата, защото мъжа ми ми я беше донесал направо от аптеката... А тя ми вика "Ми цицата като я даваш да не я стерилизираш?"  Shocked
Laughing Joy

# 10
  • Мнения: 205
Аз вече изхвърлих една помпа, защото я сложих в стерилизатора и се стопи уплътнението... Така че я мия вече само с гореща вода и стерилизирам шишето, въпреки че май няма много смисъл след като кърмата минава през нестерилизираната помпа  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 559
Ако няма да даваш на бебето кърмата, която изцеждаш, не е нужно да стерилизираш помпата. Достатъчно е само добре да я измиеш с гореща вода.

И малко отклонение от темата - поискай да ти покажат как да се цедиш на ръка. За мен това се оказа много по-удобен вариант.
А ако бебчето е при теб и суче честичко, помпата може да се окаже излишна.
Моят опит с помпа тип спринцовка е доста неприятен. Съветвам те да проучиш хубаво и да си набележиш и друг вариант.
Аз бих изчакала с помпата да видя дали наистина ще е нужна. И ако се окаже, че ми трябва, бих инвестирала във възможно най-добрата (като пратя таткото или някой друг да ми купи тази, която съм си избрала).

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз стрерилизирах а Амукина хапчета. Но ако няма да даваш кърмата на бебето наистина няма смисъл да се тормозиш Peace

# 13
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
В болницата дори не можех да я измия със сапун или веро, защото нямах гъба. Така, че я изплаквах само с топла вода. Не забравяй, че тя е за теб, а бебо ще суче направо от гърдата ти. След като се изцедиш, просто измии гърдите си с топла вода, може и сапун, но бебешки. От последното обаче могат да ти се напукат зърната, което обаче дори и да не го правиш е много вероятно да  стане, тъй като кърмиш за пръв път. /При мен имаше дори и ранични, но скоро след това всичко приминава/ Ако имаш проблеми купи си "Гармастан" - това е мехлем за разранени зърна и всякакви други проблеми на зърната.
Защо да мие?! Аз никога не съм се мила след кърмене. Кърмата и в слюнката имат антибактериални свойства. А за здравето на бебето е достатъчна нормалната хигиена - взимаш си душ веднъж дневно и това е. Колкото повече миеш и търкаш, толкова повече ще се изсушава и цепи кожата. Добре е да си вземеш ланолин за кърмачки, той не трябва да се отмива преди кърмене.
Аз също никога не съм се мила (това беше вечния спор с майка ми). Мисля че точно това спомогна да нямам абсолютно никакви проблеми с гърдите досега (продължаваме дас е кърмим) - никога не са ми се нацепвали зърната.
А за началото - знай, че е добре да се изцеждаш до дъно първите дни. Преди самото цедене може да налагаш топли компреси за по-бързо потичане на кърмата.....и кърми бебчо често често.
Леко раждане! Peace

# 14
  • Мнения: 1 559
По въпроса за "цеденето до дъно", който споменава AIR:
В началото доста майки имат физиологична хиперлактация и далеч не е добра идея да се изцеждат "до дъно" и да я стимулират още повече.
Ако майката и бебето са разделени и майката иска да поддържа адекватна лактация - да, добре е да се изцеждат колкото може повече и колкото може по-често гърдите.
Но ако майката и бебето са заедно и бебето си суче винаги, когато поиска (или поне достатъчно често, дори и по инициатива на майката), цеденето е напълно излишно (освен до облекчение при поява на напрежение в гърдите) - имам предвид в идеалния случай - когато бебето суче достатъчно ефективно, а майката няма здравословни проблеми, които да пречат на установяването на стабилна лактация.

Общи условия

Активация на акаунт