Имам нужда от вашата помощ

  • 3 048
  • 9
  •   1
Отговори
Преди седмица открих грапавина на лигавицата от вътрешната стена на малките срамни устни. Оказаха се кондиломи, според един лекар, другият не е сигурен, че са.. Как може да се сбъркат с друго не знам. Нямала съм рискови контакти от година, не правя анален секс, въобще не знам как се предават само по полов път като при мен няма така опасност. Освен Хюман Папилома Вируса да си е стоял година, две в организма ми и сега да избива. Смущава ме обаче друго.. този резултат от влагалищен секрет, който не разбирам, а в момента съм неразположена и няма как да отида при гинеколога си да ми лекува кондиломите и да ми разясни изследанията:

ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ: Изолира се в умерено количество Enterococcus spp. /A8/ Не се изолира Candida spp. Mикроскопски препарат за влагалищна чистота : много лактобацили, много епителни клетки, умерено количество левкоцити. 17 Май 2007 г. ///

Ето и резултата от цитонамазката:
Повлекла от суперфициални и спинозни плоски епителни клетки без видими патологични промени. Групи левкоцити. Плоски и цилиндрични кл. с дистрофични промени.

I - II гр. по PAP

Моля ви се за повече информация. Има ли тук такива с подобни проблеми. Нямам ранички и никога не съм имала никакви гинекологични проблеми, но пък сега май се насъбраха доста. Възможно ли е изследванията да не са точни, ако са взети от непрофесионалист в не много хигиенична обстановка. Възможно ли е кондиломите да не се предават само и единствено по полов, сексуален път. Предлагат ми лечение с подофилин и ел. коагулация. Наистина съм се побъркала, а и вече се колебая за бебче.. сега не е момента с тези проблеми. Разяснете ми какво имам коки или кандидоза.. знам, че лечението ще е доста дълго, но съм много уплашена. Мисля да отида на още лекари, кожни, във Вита и не знам и аз.. Дайте някакъв съвет.

# 1
 Здравей, мила, знам, че всичко това ти звучи много страшно, но не се шашкай. Много близка моя приателка имаше кондиломи. Както и теб и нея много я бяха наплашили. Пиеше някакви хапчета - не помогнаха, ходеше да й горят раничките - пак се появяваха, говореха и, че нямало да може да роди и още куп глупости. Тя сега е добре - доколкото си спомням, това, което направи е: много стриктна хигиена, белъото задължително само памучно и изгладено преди да се облече, някакъв крем имаше (оф не си спомням как се казваше, пък не мога да я питам Thinking) и всичко възможно за засилване на имунната система, ама каквото се сетиш - силна храна, мед, мурсалски чай и там всякакви бабешки съвети - пробвай! Основното е, че трябва да си подсилиш организма. Успех и не се шашкай  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Имаш наличие на ентерококи(нормално съществуващи в деб.черво),нямаш кандида(т.е гъбички),цитонамазката ти е нормална като при леко възпаление.Това в най-общи линии от неспециалист,просто много съм препатила,а за кондиломи,ако искаш да си 100% сигурна отиди във кожно-венерологичния диспансер,там са специалисти.Моя приятелка само там и оправиха всички ваг. проблеми,включително и кондиломи,а преди това обикаляше къде ли не без резултат.

# 3
  • Мнения: 288
Докторите казват,че т.нар. кондиломи може да се появят дори след употреба на тампони,така че не е задължително да е по полов път.Нямаш повод да се притесняваш-лекувай се Hug

# 4
  • Мнения: 9 074
Цитонамазката ти е много хубав аи няма гъби - радвай се Sunglasses

# 5
Много ви благодаря. Наистина ме успокоихте и ми давате сили да се лекувам. Наистина имам проблеми с имунната система и всичко явно е резултат от ниското ми желязо, хемоглобин и лека анемия, изкарах и лека настинка. Ще посетя задължително и венеролог, кожен. Продължавам..

# 6
Здравей, Притеснена! Прочетох твоите притеснения и реших да ти пиша и да помогна с нещо и на други, които се интересуват от подобна информация. От два дни се ровя в Нета за информация за HPV-вируса и по твоя случай мога да ти кажа, че тези образувания /т. нар. кондиломи/ са причинени от този вирус и са доброкачествени генитални тумори. Могат да се лекуват по два начина - медикаментозно и хирургично. Това, че са ти открили тези предракови клетки не е страшно, защото съм чувала, че ги има всяка жена водила полов живот. Друг е въпросът дали ще се развият в ракови клетки? Но твоя случай не е такъв! Нещото, което трябва да направиш е, да намериш добър специалист, който да се заеме сериозно с лечението на брадавиците. Казват, че можели да се самоизлекуват от самосебе си, но ти препоръчвам, да не рискуваш в чакане. За да разбереш по-подробно, за какво става въпрос, ето ти един линк - http://www.hpvgard.org
Дано, да съм ти помогнала с това, а и на други заинтересувани. Лично мен това ме вълнува от доста време насам.
Успех с лечението и жени не пренебрегвайте подобни образувания, обърнете им внимание на време!!!  

# 7
  • Мнения: 14 133
Цитонамазката ти е много хубав а и няма гъби - радвай се Sunglasses
Peace Спокойно се лекувай!!!

# 8
  • Мнения: 107
Притеснена,споко Simple Smile,няма нищо страшно в диагнозата:кондиломи.консултирай се с гинеколог или дермато-венеролог,третират се локално с Подофилин/ако го намериш,защото май вече го няма в Бг/ или Кондилин или се електрокоагулират.Малко са досадни,щото не изчезват за ден-два,но не е болка за умиране, Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
И аз имах нещо подобно, два месеца след като родих, ситни пъпчици, но бързо ми минаха и от тогава не са ми излизали, дали да не са кониломи  и дали с микробиологично изследване може да се види, дали има такова нещо? Thinking

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 23:01 от Буболина

Общи условия

Активация на акаунт