ямр

  • 22 103
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
здравейте момичета,
наскоро ми отриха високи нива на пролактина и след консултация с акушер-гинеколожка се оказа че трябва да си направя ЯМР. Моля Ви посъветвайте ме къде в Пловдив да си направя ЯМР и болезнено ли е .Предварително Ви благодаря

# 1
  • Мнения: 2 259
Здравей.Не мога да ти помогна със съвет къде в Пловдив се прави,но мога да те успокоя ,че болка няма!Пожелавам ти много добри резултати след изследването!

# 2
  • Мнения: 769
Болка няма, единствено може да те притесни шума от апарата или стоенето неподвижно. Изследването трае не повече от 10-15мин. Успех!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
От много места чувам,че д-р Орбецова от ВМИ била добра.И аз имам висок пролактин,но досега не са ми правили ЯМР,но явно ще ми се наложи и аз смятам да посетя тази лекарка.mipetrova,пък говореше за проф.Павлов мисля,но дано и тя се включи с повече инфо.Успех!!!

# 4
  • Мнения: 1 792
на мен също ми предстой ЯМР.сега ендокриноложката поиска разрешение от здравната каса и като ми излезе решението ще се снимам.незнам къде има но в интерес на истината тая процедура е много бавна аз чакам вече месец и половина да ми дадът разрешение Tired

# 5
  • Мнения: 2 422
Стискам палци изследването да мине добре. fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
УСПЕХ Two Hearts

# 6
  • Мнения: 939
Това не е болезнена процедура, вярно, шумна е доста. Най- добрите томографи са в Правителствена (нали тази беше над хотел Хемус) и след това във Военна болница в Сф. Но за час за първата дават с месеци чакане. Ако на нуждаещите се не им е много спешно, по- добре отидете там.

# 7
  • Мнения: 4 700
Аz правих ЯМР в окръжна. Там е единственият в Пловдив и само там може6 да го направи6.  cafti ти е каzала вече кой ме прати там  Laughing а именно проф Павлов. Той ми каzа, че се прави zапитване до касата, но аz не съм осигурена и си го платих. Заедното с контрастното ве6тество ми искаха 350 лева. А твоят въпрос може би е кой би могъл да те прати на ЯМР и аz предполагам, че това е ендокринолог. Попитай пак гинеколожката си.

А лекарката, която направи иzиследването бе6е др. Димитрова. Много мила жена, всичко ми обясни на компютъра. Дори и аz си видях аденома (дано ти да няма6)

Ако има6 въпроси може6 да отиде6 и да говори6 с нея. Влиzа се от централния вход на окръжна и там веднага в дясно. Описано е много добре. Успех   bouquet

Ако има6 други въпроси към мен, питай.

# 8
  • Мнения: 4 700
Болка няма, единствено може да те притесни шума от апарата или стоенето неподвижно. Изследването трае не повече от 10-15мин. Успех!

15 минути, ако е беz контрастно, ако е с контрасно о6те 15 мин. Доколкото zнам контрастното не се поема от касата, но е добре да се направи с него. Малките аденоми може и да не ce видят беz него.   bouquet Аz съм жив пример, моето е 3 мм.

# 9
  • Мнения: 44
ЯМР в окръжна болница е ужасно стар.Новите апарати са във Военна болница и в УЛТРАСКЕН на ВМИ,а за самото изследване мога да ти препоръчам д-р Семова или д-р Златарева.
mipetrova,запали си една свещичка,че всичко с изследването ти в Окръжна е било наред,защото след техните резултати едва не ме оперираха.

# 10
  • Мнения: 4 700
ами аz доколкото zнаех той бил единствен в Пловдив. Ти сега направо ме смаzа  #Crazy

Но пък наистина съм много доволна от персонала там. Обърнаха ми внимание. Но пък може и да се дължи на това, че в момента си иzвадих 350 лева и си ги платих. Дори Димитрова ми каzа, ако някой иска да ме оперира в никакъв случай да не поzволявам, zа6тото аденомът ми е много малък и не е zа операция.

Теzи лекарки какви са, радиоложки ли? И къде мога да ги намеря?

Ама Чак ужасно стар... преди 5 години го няма6е, zа6тото тогава ходих в София на ЯМР.

# 11
  • Мнения: 3 526
Здравейте, на мен също ми предстои ЯМР. Имам направление от ендокринолог. В районната здравна каса ми го завериха веднага, а час за изследване в Правителствена ми дадоха след 5 дни. След толкова дават и в ИСУЛ, за Военномедицинска - няма часове за май месец, но в понеделник /21.05/ ще записват за юни. И аз останах учудена за бързото записване в правителствена, но е факт, даже избирах ден и час.

# 12
  • Мнения: 1 247
Стискам палци изследването да мине добре. fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
УСПЕХ Two Hearts
fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 13
  • Мнения: 18
благодаря на всички, които се отзоваха на запитването ми за ямр.насрочиха ми час за понеделник в хирургиите в пловдив-надявам се всичко да е наред.след като мине изследването ще опиша дали са добри специалистите там, за да помогна и на други жени с моя проблем.

# 14
  • Мнения: 4 700
Ами успех и да пи6е6. Интересуват ме впечатленията ти, zа6тото след година пак 6те правя.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт