По-комплексирани ли са българите в сравнение с други нации?

  • 3 289
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Ами, майсторчета, аз го разбирам по съвсем друг начин : положението е безнадеждно, българин съм, не можете да ми помогнете  Grinning

Е, недей така диагнозно  Mr. Green Може да стане, като във вица за блондинкото състезание по интелект - "Дайте и още един шанс!!! Дайте и още един шанс!!!"  Whistling

# 16
  • Мнения: 11 747
както и факта, че много малко хора пътуват по света и за тях всичко започва и свършва с блока и квартала им и как съседката си е простряла прането, кой каква заплата има и пр.
Съгласна съм!

# 17
  • Мнения: 742
ами, не ми се ще да обобщавам, но.
-в автобуса дебел младеж крещи по мобилния си, че върти далавери с мерцедеси.
-на работа колега се хвали на всички с новата си риза Гучи, а в същото време ми проси цигари.
-на улицата чувам как две жени дъвчат краката на трета, неприсъстваща, защото мъжа й незнамсиквоси, а сина й наркоман.
-на спирката младо момиче псува някого по телефона.
-в един магазин продавачката се е накичила с вериги тип "Златното ми версаче", само че от битпазар.
-колежките ми се организират групово на посещение "в театъра", като после седмица умирам от смях с дълбокомислените им разсъждения, целящи да демонстрират ерудиция, вкус, стил ...
-моя позната не пропуска случая да се запише за поредното образование или квалификация  задочно, дистанционно, по интернет, където  да е, с цел вписване в биографията. Последната наброява шест страници. Важното е да има.
-мой приятел, добър при това, не спира да ме запознава в детайли с безбройните си завоевания, въпреки изричното ми несъгласие. Знам му размера на пишката, цената на моб.телефон и отношението към живота- всичко това не се пропуска да се подчертава... Ама нали е приятел.

абе ако продължа, сигурно списъка ще стане ....

освен това, си признавам, че и аз съм комплексарка. Искам да съм много богата, много красива, много умна, но имам комплекс за посредственост. Как, по дяволите да се справя с това , като знайно е , че винаги " това е по-силно от мен"


# 18
  • Мнения: 27 524
Все още да, за съжаление, но това си има и някои положителни страни - стараем се да изглеждаме добре. Тук не виждам гримирана или добре облечена жена. Не им пука, ама и затова се разхождат като мазни повлекани  Tired

# 19
  • Мнения: 3 423
Отговорих с "не".
Не сме по-комплексирани от другите нации.
Имам наблюдения върху няколко. Просто
комплексите ни са друг тип. Ако един българин
може с лека ръка да каже, че по улиците са
плъзнали толкова много хора, че са като хлебарки,
то един германец не си го позволява. Щото някога
Хитлер наричал някои нему нелицеприятни хора така.
Та така. Доста от нещата, за които говорите, че ги
има българинът, не са комплекси, а някакви неврози.

# 20
  • Мнения: 920
Като се сетя как се дивяхме на Некерман и на всеки вносен парцал, как няма да сме. А келнерите лазеха пред германските туристи за някоя марка. Но нещата се променят. Ако докарването е признак на комплекс, дано не стигнем толкова далече. Бях шашната в какъв вид се разхождат, че и на работа ходят у Щатите.
А това Какво ще кажат хората го има навсякъде. По GTV даже върви англ. сериал.

# 21
  • Мнения: 3 376
По-комплексирани сме и за това не умеем да общуваме с други нации. Мислим се или за нещо повече от тях (а те са "смотльовци", "лигльовци", и пр), или обратното, боготворим ги, а ние самите се чувстваме като нищожества. Работя в мултинационална компания и знам как работим с колегите от чуждестранните офиси. Все мислим, че са ни онеправдали, защото сме българи, все се оплакваме, че ни прецакват, но иначе като ни питат за мнение мълчим като пукали... По телеконференции българите се държим вдървено и официално, докато немци, израелци и т.н. пускат шеги, смеят се от сърце, забавляват се...

# 22
  • Мнения: 2 792
  Честно казано не познавам други нации и ми е трудно да преценя...
   Аз лично се опитвам да не съм комплексирана и също да дам на децата самочувствие, не възможно ми е да обгрижа цяла нация, а и нямам желание всъщност...
Вижте, как са строени къщите на село. Високи зидове, та никой да не види какво става в двора ти, докато в други части на Европа, отпред има малки дворчета с цветни градинки и ниски огради.
Къщите са строени така поради простата причина, че се е целяло ограничаването на определен достъп (турски). За това и прозорците са чак на втория етаж....

# 23
  • Мнения: 2 891
"Да не се изложим пред чужденците"  Mr. Green

Къщите са строени така поради простата причина, че се е целяло ограничаването на определен достъп (турски). За това и прозорците са чак на втория етаж....

Така са строени и по-късно къщите - около 40-те и натам. Пък турската връзка я споменах в началото на темата  Grinning

# 24
  • Мнения: 677
Нямам много наблюдения върху другите нации..

Силно впечатление ми прави обаче поведението на спечелили в ТВ игри..
Тук се усмихват загадъчно, сякаш се притесняват, че сега всички ще им искат пари на заем..
А другите си се радват..
Що така?!

# 25
  • Мнения: 3 423
Сопрано. В Германия наградата е 1 милион.
У нас са само 100 000. Лева, мисля. Е, ти няма
ли да се радваш, ако набъбнеш с 1 милион, а?
Чак аз ще ти се зарадвам!

# 26
  • Мнения: 5 539


Силно впечатление ми прави обаче поведението на спечелили в ТВ игри..
Тук се усмихват загадъчно, сякаш се притесняват, че сега всички ще им искат пари на заем..
А другите си се радват..
Що така?!


А чувал ли си поговорката: "Много хубаво не е на хубаво"? #Crazy Типично БГ патент

# 27
  • Мнения: 677
А: "Не се смей много-ще плачеш!"?!
Комплексарска нация сме, който не вярва да влезе в темата за Евровизия  Grinning

# 28
  • Мнения: 2 792
А чувал ли си поговорката: "Много хубаво не е на хубаво"? #Crazy Типично БГ патент
Синдромът с поговорките на мен ми е много интерес, българските са все едни примиренчески или тарикатски.
  "Мирна главица, сабя не я сече"
  "Балък лозе копа, юнак вино пие"
  "Да би мирно седяло, не би чудо видяло"
  интересно нещо са поговорките...

# 29
  • Мнения: 2 195
Вижте, как са строени къщите на село. Високи зидове, та никой да не види какво става в двора ти, докато в други части на Европа, отпред има малки дворчета с цветни градинки и ниски огради.

... и отворени пердета , дори без пердета  Peace

Общи условия

Активация на акаунт