Размисъл и страст за приятелството по инерция

  • 2 537
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 629
Малко ми е неетично да се изказвам по краставичевата болка, ама като утвърдена ССФ, смятам да говоря за себе си  Grinning Прекъсвам контактите без да искам. Просто като я няма по-горе споменатата страст и на мен ми личи. Хората определено разбират, че не е това, което беше и си тръгват.  Понякога ми домилява, понякога не.

# 31
  • Мнения: 3 405
Нямам приятелства по инерция. С тези, с които връзката е силна тя си остава, дори да не се видим с години, а срещнем ли се, сякаш до вчера сме били заедно.
А другите, минали през живота ми и изтляли - те си живеят техния живот, аз моя.

# 32
  • Мнения: 27
То такива "приятели" някакси с времето остават назад и в един момент сякаш сме познати. Не мога да ги нарека приятели.

# 33
  • Мнения: 27
За мен лично е трудно да нарека някой приятел ей така. Сякаш първо трябва да се докаже, но с времето се разбира.

# 34
  • Мнения: 5 103
Приятелите ми не бих загърбила никога, просто познанства ако са били ги прекъсвам

# 35
  • Мнения: 6 417
Моите приятели са хора, на които по което и време на денонощието да звънна, ще дотърчат. Нямам излишно време за приятели по инерция.  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 843
    Разбира се , че имам такива приятелства...  Завиждам на авторките на по-горни постинги за невероятното им усещане за " край" на нещата.   Аз рядко  разбирам.   След години отчитам тази инерция. Не ми пречи.
    Дес,  точно днес, се оказа, че такова "инерционно приятелство"  се оказа ценно. Приятелката ми  от първи клас... до днес / последните 15 години сме ОМ/Особено мнение/    се върна в реалните приятели. Пмоли ме за помощ.... намерих КАК да помогна.   И разбрах, че не е инерция. И и отговорих на много въпроси.  Няма значение каква е ситуацията, важното е че се чувствам ТАКА добре.
    Често  си седим с едни хора и си говорим...  и си омръзваме...  и си говорим... и пак си говорим едно и също.  Инерция.  но , ако закъса някой от инерционните единици... съм насреща.
   Това важи и за форума. По инерция  харесвам даден потребител... дори и да е в ПМС..алогичен , наранен и обиден от нещо си.....
         и се оказвам права в харесването си.

# 37
  • Мнения: 2 353
  Инерцията е нещо естествено. Понякога върви по инерция, понякога трябва да го бутнеш, трети път да го оставиш да си почине...Рядко има приятелства, в които ВИНАГИ всичко е наред. Виж, ако е умряло завинаги, няма смисъл да го насилваш. Насилването и инерцията са различни неща.

# 38
  • Мнения: 3 423
Обяснете ми едно нещо като жени на жена.
Защо няколкото мои приятели мъже си биха
камшика, като се ожених, какво им стана, а?!
Питат за мен, пращат ми поздрави, обаче го
няма контактът от онова време. Що така, не
мога да си обясня. И това ми били приятели...

# 39
  • Мнения: 1 629
Лиске, ти си мъж. Само приятелите на мъжете са такива подлеци. Моите си стоят на линия и се строяват при звуков сигнал. Безотказно.

# 40
  • Мнения: 1 942
Някъде бях чела мисъл дето много ми хареса - Приятелство е това, което остава когато училището и университета са в миналото, децата са отгледани и поели своя път, работите всеки своята работа и пак имате какво да си кажете  Grinning [/i]

И защо Небесната все повтаряш, че като не приемал съвети и не се вслушвал то какво приятелство е? От приятелите си не ща съвети, искам разбиране и съпричастност както в лошо, така и в добро.

# 41
  • Мнения: 648
 Не ми понася подобно нещо на нервата Crazy Смятам себе си за достатъчно активна личност, че да си позволя нещата да се случват по край мен Crossing Arms

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И защо Небесната все повтаряш, че като не приемал съвети и не се вслушвал то какво приятелство е? От приятелите си не ща съвети, искам разбиране и съпричастност както в лошо, така и в добро.

Защото човечката има психична проблема, обаче отрича всичко и не иска да си помогне. Та аз като приятел съм длъжен да му съобщя, че виждам нещо нередно в поведението му. И се старая да му помогна като му говоря и му покажа, че не ми е безразличен, че мога да съм полезна, искам да се поправи, има начини... Обаче удрям на камън. Него му харесва да се носи по течението, има странни разбирания за нещата, ценностната му система е в повреда.. Ужас.. Не ще да си помага, аз как да помогна? Ха, клизма! Да са спасява.
Всъщност, когато казах мисълта си, тя попита къдей приятелството? Е, ми аз за ко съм там да му говоря, ако не съм му приятел? Криворазбран съм. Всъщност вече не ме вълнува, почивка съм, ще си остана с по-малко другари, ама поне разумни. Crazy

# 43
  • Мнения: 4 138
мисля си, че с думата приятел се злоупотребява. познати, добри познати, още по-добри познати.
аз имам една единствена приятелка. и едно приятелско семейство от 25 години. всички останали са добри или много добри познати, които с времето, да речем след десетина години, могат да се превърнат в приятели. познанства по инерция поддържам. когато съм разочарована, не се чувствам предадена. титулуването на всеки по-добър познат като приятел носи разочарования.
състоянието между много добри познати и приятели за мен носи наименованието ДРУЖКА или ДРУГАРЧЕ.

# 44
  • Мнения: 2 051
О, Содом и Гомор!  Колко смях съм са изсмял вече няколко месеца, коремен мускул направих...

Брях, Алма,
покажи тоз мускул, не крий красота само за себе си!
Аз ша покажа моя дето го направих от смях да та чИта!
Ма си много сюриозна днес, много размисъл, много мисъл.... newsm78

Приятелства по инерция не подпомагам и не препятствам, ако не ми точат енергията, ги оставям да се определят самосиндикално - или ще възкръснат или ще мрат.

Общи условия

Активация на акаунт