Бременна съм

  • 2 128
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Вчера вечерта си направих 2 теста, днес още един. Двете черти просто ще ми избодат очите. Какво да правя от тук натам обаче - идея си нямам. Малко като гръм ми дойде.. На лекар трябва да отида възможно най-скоро, знам, а друго???????
На бащата казах - радва се много. Но семейството ми няма да го приеме. Не знам как ще им кажа. За всички от семейството ми на 22 години съм прекалено малка и това задължително ще означава, че родя ли - ще си съсипя живота. Така ли е наистина?
Много съм объркана... И бая ми се реве. Най-много от страх!!!

# 1
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Миличка,аз на 20 се омъжих и на 21 родих.Когато трябваше да кажа на родителите ми какво решение съм взела относно брака(не бях бременна още)и аз си мислих,че реакцията им ще е ужасна,но се оказа,че не беше така.Сега не можеш да си представиш всички колко се радват на детенце,е друг е въпроса,че с мъжа малко сбърках,но....любов и това е.Ако си сигурна,че познаваш добре човека и ще бъдеш щастлива,действай,няма какво да те спира.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 567
Мила, недей се шашка щом го искате това дете се радвайте! То си е ваше , а не на родителите ви, вие ще си решавате живота!
Аз също съм на 22г. и след два месеца ще стана майка живот и здраве, и мога да ти кажа че никога не съм била по щастлива и моя баща си мисли много неща, но да си ги запази за себе си! Аз решавам живота си, кога да имам дете и с кого да живея, уча, работя и не ми дреме за мнението на хората, щом аз и приятеля ми го искаме така ще бъде!
Много хубави моменти ти желая и гледай на теб да ти е добре!

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Здравей!
аз бях на 21 когато забременях и  когато казах на родителите ми, бяха мн щастливи (а преди това ме съветваха "поживейте си още, не бързайте с бебе, за всичко си има време и т.н. ...), и изцяло ни подкрепиха (както и родителите на съпруга ми)...
Вярно е, че живота ти се преобръща на 180 градуса, когато разбереш че ще имаш бебе, а още повече и  като се роди, но щом се чувстваш ТИ самата готова за това - няма нищо по-хубаво!   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Честита вест!Много щастие ти желая с бебока!

# 5
  • Мнения: 270
Честито желая ти едно прекрасно бебче няма нищо по-хубаво от това и аз съм на 22 не се шашкай и се радвай на бременността си. Hug

# 6
  • Мнения: 814
 Честито  bouquet. Пожелавам ти лека бременност и не се притеснявай, важното е ти самата да си готова да станеш мама- а от това по голямо щастие няма.

# 7
  • Мнения: 63
Много ви благодаря. Но около мен се почна вече от член на семейството - луда ли си - правиш аборт задължително! Ти ще си луда, ако родиш - само на 22??? И най-любимото ми - СКАПВАШ СИ ЖИВОТА!
Знам, че тепърва от майка ми и баща ми ме чака същото и не знам психически как ще издържа!
И ме е страх много - не знам какво да правя. Кажете - освен на лекар, друго?

# 8
  • Мнения: 3 116
Родих за пръв път на 28 години и с мъжа ми съжалихме че сме чакали толкова много Wink

22 години е перфектна възраст за раждане Simple Smile

Надявам се че с помощта на мъжа ти, ще успеете да се преборите и да задържиш бебчето  Hug

Леко бременеене  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 273
Честито.   bouquet
Най-важното според мен е да се разбирате с таткото и да се обичате. Не си малка според мен. Аз съм с моя съпруг от 17 годишна. Според мен възрастта не е голям фактор, а как се чувстваш. Да ли си готова за брак и деца. А ти очевидно си готова  Peace Нормално е да те е страх и да ти се плаче. Всичко това ще отмине. Каквото и да ти кажат родителите ти не им се връзвай много, мисли за теб и бебо. Според мен те ще се зарадват, дори и в началото да не реагират добре  Peace
влизай във форума и пиши, тук винаги има кой да те подкрепи  Hug
За сега само на видеозон да те види лекар и да потвърди, че всичко е ок. И да ти пусне изследвания. Друго не се налага. Даже някои доктори пускат изследванията по късно, така че да не се шашнеш.
Лека бременност ти желая и здраво бебче  Hug

# 10
  • Мнения: 128
Честито, не се притеснявай, след като видят внучето си няма как да не се разчустват. Наистина едно дете променя много живота ти, но за добро. Ако ти го искаш, значи ще се справиш. Трябва да вземеш направление от личния си лекар и с него да отидеш при избран от теб гинеколог, който ще наблюдава бременността ти.

# 11
  • Мнения: 260
Честито!   bouquet
Най-важното е какво искате двамата с таткото. А роднините ще свикнат с мисълта за бебе. После като го видят няма да можеш да ги изгониш от вас. Няма как да не се влюбят в малкото човече.  Heart Eyes
Стискам палци всичко да се нареди.
Желая ти лека и безпроблемна бременност!  Hug

# 12
  • Мнения: 1 733
Честито! Виж какво ще ти кажа, щом бащата на детето е щастлив и двамата го искате това дете, няма значение какво казва семейството ти. Оттук нататък мъът ти и детето ще са твоето семейство, хората, с които ще прекарваш по-голямата аст от времето си. Така че те са най-важните!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 392
milli_vanilli, аз пък съм от другата страна.
Смятам, че първо трябва да си сигурна, че човекът до теб е подходящ да прекараш живота си с него.
Защо, след като цялото ти семейство е против, ти смяташ, че всичко е наред?
Нямам представа защо са против, но ще ти кажа, че имам дъщеря и във никакъв случай няма да ми е безразлично дали е щастлива или не.
Затова не мога да дам съвет "Да- раждай го" или "Не- не го раждай", ако това ти е въпросът.

# 14
  • София
  • Мнения: 679
Освен на лекар, ако не си приемала фолиева киселина започвай веднага много е важно за бебчо през първите 3 месеца на бремеността другото като отидеш на лекар. Успех с вашите дори и да се сърдят ще им мине, важното е твоето решение и разбира се на таткото на бебето.
Лека и безпроблемна бременост.

Преди година когато сестрами ми съобщи, че ще става майка, а току що беше навършила 21 направо онемях, и аз изкарах една тирада по въпроса, че още е малка, да си поживее точно след седмица две свикнах с мисълта и сега заедно си гледаме бебчетата разликата им е 10дни.

Общи условия

Активация на акаунт