Как да спрем настинката?

  • 8 340
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 575
Какво може да се направи при малки деца при първи симптоми на настинка???

При мен е лесно - щом се усетя да ме боли гърло, да подсмърчам пия няколко Фервекса, Колдрекс или нещо подобно, и така не успявам да се разболея.
Да, ама тези лекарства са за деца над 6г, какво да правим при по-малките?

Ето моя от няколко дни му е запушено нослето, казва че го боли гърлото, но аз освен билков чай и едни хомеопатични /дето дори не знам дали действат - Ангин Хийл/ не знам какво друго да му дам.....

# 1
  • Мнения: 2 700
Честно казано, такова понятие като "настинка" не съществува. При настинка организмът се охлажда и става податлив на вируси.
Аз лично при първи симтоми давам "Осцилокосинум", но не знам как се дава при малки деца (из форума бях чела, че и при бебета се дава).

# 2
  • Мнения: 2 082
лайка и много сок от лимон и мед...

# 3
  • Мнения: 3 575
Честно казано, такова понятие като "настинка" не съществува.

И аз бях чувала подобно нещо, но забравих научното обяснение.

Но например защо, ако ходиш леко облечен в студено време или те надуха вятър, на другия ден те боли гърло?
Или ако си легнеш с мокра коса "настиваш"?

# 4
  • Мнения: 5 362

Аз лично при първи симтоми давам "Осцилокосинум"
И аз Peace

# 5
  • Мнения: 46 436
Преди 3 дена София се събуди със сополи.
Сложих й капки в носа- "Виброцил".
Давах сутрини вечер по 1 лъжица витамини- "Мултисаностол".
И плодове.

Днес нищо й няма.

Но зависи какво е лепнало детето- някои вируси просто са си леки.

Бързо оздравявне  Peace

Но например защо, ако ходиш леко облечен в студено време или те надуха вятър, на другия ден те боли гърло?
Или ако си легнеш с мокра коса "настиваш"?

Няма такова нещо. Никога не ми се е случвало, не съм наблюдавала подобно нещо и при мъжа ми, нито при детето ...
За да те заболи гърло на другия ден, значи си "хванала" нещото поне преди 2-3 дена.
Повече за настинките можеш да прочетеш тук  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 216
Оксцилококцинум-давах му го през зимата като превантивно средство и да чукам на дьрво не е боледувал. И мьжа ми лекувам с него. Само като усетиш пьрвите симптоми даваш една капсула,след 2 часа още една и след 2 часа още една. Ако няма продьлжение продьлжаваш. На малко дете се дава посьщия начин ,но разтворено в малко вода .

# 7
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 735
Аз също давам оксилококцинум.

# 8
  • Мнения: 3 456
Пробвай с Осцилокоцинум, както са те посъветавли и други мами- при мен помага, при Лорена понякога. Витамин Ц на ампули, чай от лайка ( моята дъщеря пие много трудно чайове, но когато се налага се прилъгавме някак си), мед ( може и  в чая), сок от лимон ( най-добре с мед).
И нещо много ефикасно - прополис. Аз правя "домашен", но съм адавла на Лорена и купен от аптеката ( на капки е ). На опаковката пише , как се разрежда...
Успех !!!

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 12:48 от lorka barborka

# 9
  • Мнения: 729
Давай вит.С.

# 10
Щом детето ти ти казва, че го боли гърлото, значи е  поне на 2-3 годинки. Чувала ли си за Тайлол Хот за деца? Това е от сорта на Фервекс, но с различна съставка. Много е добър! По принцип е за деца над 6г. , но след като се разтвори и самият разтвор се раздели на 2 и се даде на по-малки деца става. Личната ми лекарка, която е и педиатър го изписва така при по-малки дечица. Ако искаш попитай лекуващия лекар на детето!

# 11
  • Мнения: 5 468
Този Оксилококциум и аз съм го давала и то при първите симптоми още, но не й помогна въобще Thinking. Беше ме отчаял, но като чета, ще пробвам другия път (дано е по-далече) отново първо с него.

Общи условия

Активация на акаунт