Fare la mamma in Italia - 54

  • 11 327
  • 269
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в част 54 на темичката мами в Италия!


Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe
newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ

Friuli Venezia Giulia:                                                 Piemonte:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste                   Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
piccola (КАЛИНКА) - Trieste                  Lindita (ДАНИЕЛА) -Torino
AnGiAr (АНИ) - Chioggia (VE)

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                           Ghery01 (ГЕРИ) - Monzа                             
sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                     
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         

Emilia Romagna:                                                       Toscana:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì                                Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
pilence27 (КАЛИНА) -Cadelbosco di Sopra
svetla_13 (СВЕТЛА) -Firenze
Umbria                                                                        Marche:
Nik77 (НИКОЛЕТА) - Citta'di Castello       makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella           denise(ДЕСИ)-Roma
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma        Vesna 27(...)-Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma

Campania:                                                                 
dessita (ДЕСИ) - Napoli                           
vesi-li(ВЕСИ) -Salerno
Sicilia:                                                                           Sardegna:
milix (МИЛЕНА) - Palermo                        Tsugumi (ДЕСИ) - Cagliari


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32 и половина, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,Част 41,
Част 42,Част 43,Част 44,Част 45, Част 46, Част 47,Част 48,Част 49,
Част 50, Част 51, Част 52,Част 53


Поради големия интерес:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

# 1
  • Мнения: 3 425
Пу първа  Joy
- това е специално за Бибмба и Денис ахахахаха

Влади,и аз се разрових в снимките ти Wink

# 2
  • Мнения: 1 100
Хайде "Пу втора" Кал4е, кат толкоз много знаеШ Mr. Green Майтап Heart Eyes

Ми я кажи какво ти прави миШлето, какви игри си мислите, как ви минава денят, ниЩо не разправяШ напоследък, еййй Wink

Влади, мацка, гледам навакса отсъствието си, само така Hug Много си готина на аватара Flutter А пък Ами е твой образ и подобие, сякаШ е по малката ти сестра Heart Eyes

Ние утре Ще ходим до едно близко град4е (Толфа ,Италин4е) на разход из някаквите там разкопки, музей, абе културна програма...с беб естествено Crazy

Лека ноЩ
  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 425
Ами времето ми е супер кът вече....ставаме кафе-сокче и излизаме навън до 11,че после става топло....обесняваме си,с книжки се занимаваме как правят животните ...сега мисля да купя и книжки за рисуване и тях да ги почваме,защото вече иска 'да прави' нещо...иначе бутаме количка,първи камиончета и колички,приятелчета....определено е по-весело от бебешкия период  Crazy поне на мен ми харесва...нямам търпение и да си приказваме вече  Peace
По-изморително е,но много много забавно  Peace

Забравих на Линдита да и благодаря,че се грижи за моята форма поне виртуално  Crazy

Ще лягам,че утре ме чака още един прекрасен ден....като се изморя започвам да се моля да вали,че да се спрем вкъщи малко  Crazy
От края на месеца отварят плажа пред нас и сме 'първа писта' на пясъчника  Peace

Лека нощ...ще наминавам пак  Crazy

# 4
  • Мнения: 5 462
Пу първа неиталианка !!!! smile3533 newsm44

# 5
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 017
      Оппааа...и аз съм тук!Добро ви утро!Тук вали,а това стана вече необичайно явление за Бг.Дано повечко да повали,че иначе ще пращате помощи-паста-от там Grinning
      Почивайте активно!И тъй като доста бебенца се родиха,а малко се чакат е време newsm78 Laughing някои да се вземат в ръце....

# 6
Добро утро момичета! Grinning

Аз се включвам от дъжд на вятър,ама какво да се прави Rolling Eyes...попрочетох ви по диагонал..гледам за захранване сте говорили...то всеки сам си решава,но все пак ви съветвам да хвърлите едно око в библиотеката на кърмене и захранване...без значение кърмите или не..говоря да се попрочете за захранването..аз моето бебе го захраних на 6 месеца с оризова каша..и нашият педиатър си препоръча така кърма или съответно адапте до 6 месец....сега яде по малки количества зеленчукови и плодови пюрета..вода,сокчета не пием....месо още не съм почвала...все още сме си на изключително кърмене...и да чукам на дърво добре си се развива детето... Laughing
За пъпчиците не се притеснявайте наистина изчезват..кога по -бързо,кога по -бавно...най добре си е лайка и физиологичен разтовор..миликс един съвет недей маза с този крем бебка...  bouquet
Влади на паспорта на Тео не пише ли за съгласието на бащата да пътувате отделно?  Нас изрично.ни попитаха ,като го вадихме поотделно ще пътува ли с всеки един от нас...и съотвено В САМИЯ ПАСПОРТ си пише,че детето може да пътува поотделно с двамата родители! Колко лесно може да бъде разрешен проблема...без нотариуси,декларации и щуротии,както е в бг! #Cussing out И като пътувах април сама с децата ми погледнаха в паспорта въпросната страничка... Wink
А да кажа за коликите...на нас капките не ни помагаха особено и затова и спрях да ги давам...просто нямаше ефект...никакъв Rolling Eyes...но хапвайте финокио...не чай, а си го яжте и така в натурален вид..препоръчва се при колики...боже..колко финокиo   изядох ,като си спомня Crazy...отделно стимулира и лактацията....наистина успокоява е не очаквайте чудеса Wink...това за кърмещите де...а си го правя на салата...с зехтин..сол на парчeнца не е зле...
Хайде това от мен...приятна събота и неделя  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 804
Ха добро утро и от мен !
Влади много е хубава дъщеря ти !-пупупу.
Пожелавам и много здраве и късмет в живота .
Да ви се оплача , нали искам да спра да кърмя и вчера в 8 се започна с рев и ровене по пазвата ми .
Та в 8:55 идва на комшийката мъжа и и ми вика :
- Ми ай рото ле пале !Фа ли зметере а пианджере .
Алора ло риспосто :-ке анке ио ме ли соно рота перке ми ста суонандо пер ле ступидажине .
Не знам какво да правя .
Искам да спра да кърмя , но плаче много , а нощем ще дигне във въздуха квартала .

# 8
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Добро утро момичета,

Как сте днес? Тук вали от три дена и не знам кога ще спре.
Пожелавам на всички приятна събота с повече слънце.

# 9
  • Мнения: 438
Здравейте банда!!!

Маттео е доста по добре, дано да се задържи така и да се подобри. Всъщност още не съм го  оставяла сам, за да разбера дали и той като щерката на Дани ще вдигне квартала от рев. За коликите му давам Лефакс. Това лекарство ми го даде кумата ни, която си го беше поръчала от Германия за нейната дъщеря и доста й помогна. Бяха й останали няколко опаковки и ги даде и на други бебета, които също останаха доста доволни. Последната я пазеше за Маттео, още преди да бъде създаден той. Засега го облекчава детенцето.

Днес преди малко ми се случи нещо невероятно, поне за мен е така. Ако Линдита позволи ще кажа. Тя  е замесена   bouquet

# 10
  • Мнения: 764
Девойки,дайте една идея за рецепта с авокадо или манго/може и за маска за лице Wink/кпих ги за6тото от цветарките в Хоби разбрах как се засаждат,та ми трябваха семките,де CrazyИ ананас си взех,дано да се хванат.
А мъжо запра6и да купува едни летви за констукция на терасада,за да можем да сложим мрежа и да се катерят там жасмина и пассифлората.Ей такива градинарски неволи....

# 11
  • Мнения: 438
Италинке,
виж какво намерих в нета, незнам дали ще ти е полезно

Успокаивающая маска для чувствительной или раздраженной кожи

Вам понадобятся:
∙ Мякоть половины манго или авокадо
∙ 1 ч.л. оливкового масла
∙ 1 ст.л. крахмала

Смешайте все ингредиенты и нанесите на очищенную кожу лица и шеи. Оставьте на 15-25 минут, затем смойте теплой водой.

Манго обладает сильными противовоспалительными и заживляющими свойствами, содержит множество витаминов, энзимов и микроэлементов. Авокадо тоже богато витаминами, а также жирами. Хорошо питает кожу, оказывает на нее смягчающее и успокаивающее действие. Но если нет ни манго, ни авокадо, можно заменить их персиком или абрикосом.

# 12
# 13
  • Мнения: 764
Мерси много  bouquet  bouquet  bouquet
Тарся аз,ама исках не6то изпитано от вас.Сега трябва да ми обясни6 какво е това крахмала Shocked

# 14
  • Мнения: 438
Аааа незнам, аз с руския съм не много на ти. знаеш ли какво ти препоръчвам...влез в готварската книга на бгмамма, там със сигурност има куп рецепти с авокадо или манго.
Маттеочо току що заспа и го оставих сам, да видим колко ще се задържи. Аз отивам да свърша малко домакинска работа, че тея дни хич не успявах нищо да свърша от него.
И все пак съм наоколо, ще хвърлям по един поглед от време на време.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт