САЧ

  • 45 715
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Момичета,много отдавна исках да си купя сач и днес го направих.Искам да ви попитам има ли някаква специфична обработка преди първото ползване или не?
И ако знаете изпитани рецепти да споделите с мен.  bouquet

# 1
  • Мнения: 386
И друго исках да попитам,става ли за газов котлон или не?

# 2
  • Мнения: 32
Интересни спомени имам от баба и нейните вкусни катми на сач. Какъв  е твоя (глинн, метален) и от къде се купува в днесшно време сач?

# 3
  • Мнения: 386
Ами моя е глинен и го купих от Метро и то за 5,39лв.Мисля че е добра цената.

# 4
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
pep_4o знае - потарси я непременно да не си го развали6 - тук е дала рецепта за катми http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=825.msg13864#msg13864

# 5
  • Мнения: 5 462
Аз моя го развалих и го хвърлих

# 6
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Сача става за газов котлон-ние така ходим н а пикници със сач и газова бутилка  Mr. Green

Като рецептамога да ти дам едно пиленце-аз даже вчер аго правих.

едно пиле си го нарязвам на хапки,като и по кокалчетата оставям  месце малко че да гризкаме после  Mr. Green

После си сложих чесън на прах,черен пипер,червен пипер,малко бира.Аз понеже нямах вчера бира сложих газирана вода Mr. Green ,сол,олио и сух Девисил.
Това го обърках едно хубаво.Като бирата или газираната вода е около 100/150 мл.някъде.

Слагаш сача на газта,или може и тиган/аз вчера в тиган го правих  Mr. Green
наливаш мааалко олио и почваш да си ги пържиш парчетата .до златисто.

Става просто превъзходно пиленцето.А и за гости също е много добро.
Аз Девисилът много го обожавам като подправка и го ползвам постоянно-просто пиленцето стана много сочно и крехко.Не е сухо....

дано ви хареса

# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
Мама прави страхотни катми на сач!
Мммммм, страхотни са и много вкусни!
Всички ги обожаваме, особено с ягодово сладко! bowuu

# 8
Преди да го ползваш  за първи път го намажи обилно с олио. Аз готвя на газова фурна и котлон, така че няма проблеми и при теб. Ползвам го от около година.И аз го купих от "Метро".Страхотни вкусотий стават, много е ефектен за гости.
 Преди всяко готвене  го напълвай с вода и го оставяй да се "напие " за няколко часа, след това мажеш с олио, зехтин или каквото искаш и действаш.  chef  chef

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
За стъклокерамика вероятно не става- или може би на 1 ако се пусне да загрее бавничко ? не ми убивайте надеждите- и аз го гледах в Метро, 5и нещо и стойката за него-10 лева и нещо.

# 10
  • Мнения: 9 092
Аз знам, че не трябва да е на много силен огън/котлон, а също така и дъното на сача да е съразмерно с котлона.
Защото до тук ми отидоха 2, като гледах, че на село правят катмите на огън и реших, че е доста силен. Последния го ползвам вече 3 години и не е мръднал, но котлона повече от 3 не засилвам (обикновен е, не стъклокерамика). До колкото знам са по-силни, така че пробвайте с по-слаба степен.
Преди първото ползване се намазва обилно с олио/или каква да е мазнина и се оставя така да обгори около 20-до 30 мин.  Много дими, но така знам.
И после при ползване - или месото направо вътре с малко мазнина, или катмите, но предварително намазвам всеки път сача с парче ябълка/лук потопени в оило.

Джемма,  не се ядосвай - поне няколко пъти ще успееш да го ползваш, преди да се спука.
Освен това е от голямо значение как е направен самия сач (майсторлъка де) - ако не е хубаво изпечен, както и да го пазиш, ще се спука.

# 11
  • Мнения: 386
Благодаря на всички ви!  bouquetЩе го слагам на газовия котлон пък каквото сабя покаже.Мисля утре или вдругиден да го сефтосам и ще пиша отзиви.

# 12
  • Мнения: 1 283
mchi Здравей? Всичко което ми е готово или останало от месото го правя на сач.Например:
Свинско филе,шунка,лук,чушка,гъби,кашкавал,подправки.
Пресна наденица  с гъби.
Пилешко филе,зеленчуци,сметанов сос, кашкавал,подправки.
Задушени зеленчуци със сметана,синьо сирене, и кашкавал.
Това  се сещам в момента,което съм го правила.

# 13
  • Мнения: 386
Е сега го подготвям за първата употреба.Взела съм пилешко филе,пушено пилешко,гъби,кашкавал,топено сирене.Ще пиша по-късно какво се е получило.БЛАГОДАРЯ на всички който се включиха в темата!  bouquet

# 14
  • Мнения: 386
Добре де,момичета едно не ми стана ясно,сачът не се ли мие въобще newsm78,как така че не мога да схвана??????? newsm78 newsm12 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт