ГРЕЙПФРУТ

  • 6 612
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
Грепфрутът е плод,който може много да ви помогне в борбата срещу мазнините.Препоръчва се приема на половин грейпфрут сутрин на гладно преди закуска,както и 30 мин.преди обяд и вечеря,заради доказаните диетични свойства.Тесе дължат на голямото количество пектин в плода.Пектинът увеличава чувството на ситост,тоест изяждането на половин или цял плод няма да ни позволи да се чувстваме гладни известно време.Нивото на инсулин в кръвта се стабилизира от пиктина.Пектина също спомага за бързото преминаване и усвояване на захарта и мазнините от организма.Важно е да се знае,че белите влакна,които разделят самите резени на грейпфрута съдържат повече пектин,отколкото месестата му част.
В 100г плод се съдържат само 32 калории,като от тях има 1 г притеин и 8 г въглехидрати.Няма наситени мазнини и холестерол.Плода е богат на витамини C,B1,B3,B6,D.E,P,каротин.Той съдържа още желязо,калций,калий,фосфор,магнезий,натрий,йод,плодови киселини,ефирни масла,ликопен и пектин.Много добър антиоксидант поради високите количества на витаминC.Приема стимулира мозъчната дейност и тази на нервните клетки,понижава равнището на "лошия" холестерол.
Грейпфрута е добър избор за вашата диета,намалява чувството на глад и е богат на полезни вещества.Но ако можете да избирате изберете плода,тъй като сока съдържа повече въглехидрати от захари и консерванти.
 newsm10

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Излиза, че е по-добре да го ядем, отколкото да го правим на фреш, нали така?
Добре, отивам да си хапна един Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 127
Ябълките също съдържат пектин.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 816
- Грейпфрутът е с доказани диетични свойства.
Препоръчваме ви всеки ден по един грейпфрут сутрин на гладно преди закуска, той не дразни стомаха така, както лимонът.
Грейпфрутът е богат на соли и минерали. Препоръчва се за отслабване, тъй като ускорява „топенето" на мазнините, ускорява храносмилането.


- Установено е, че високото съдържание на пектин в грейпфрута понижаващ равнището на "лошия" холестерол в кръвта.
Така че, колкото повече от този плод изяждате дневно, толкова повече намалявате риска да ви покосят сърдечносъдови заболявания.


- Доказано е още, че консумацията му спомага за отстраняване на функционалните разстройства на черния дроб, стимулира мозъчните функции и дейността на нервните клетки.

- Глюкозидите в грейпфрута имат антисклеротични свойства, така че той е особено полезен за хората в третата възраст.


- В смес с чист зехтин се прилага като средство за разтваряне на камъните в бъбреците.


- Препоръчва се още при куп болести: артрити, трескави състояния, отоци на долните крайници, възпалителни процеси на пикочно-половата система.


- Добре е сок от грейпфрут да се пие след тежък физически или умствен труд. както и след прекарана тежка операция и инфаркт на миокарда.


- Но към грейпфрута не бива да посягат хората с повишена киселинност на стомаха.


- Грейпфрутът се консумира в суров вид - със или без захар, като сок или цял.
Но той отлично се вписва и в състава на ордьоврите.
Използвайте издълбаната празна чашка от плода като своеобразна купичка за сервиране на майонезена салата от типа руска или с риба, скариди, картофи и кисели краставички. Ако сте решили да сервирате риба, но нямате лимон, използвайте няколко капки грейпфрут като заместител.
  bouquet

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Поци къде забрави ананаса? Laughing
Заинтригува ме комбинацията на грейпфрут с чист зехтин за разтваряне на камъни в бъбреците Thinking.Къде да го диря тоя чист зехтин Thinking?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
http://www.olin.bg/bg/products/olive/pure.html
Чист зехтин може да се намери в големите супермаркети.  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
http://www.olin.bg/bg/products/olive/pure.html
Чист зехтин може да се намери в големите супермаркети.  bouquet
Мерси много  bouquet.Зехтини много и незнам кой наистина е 100% чист,значи ще търся Олин. Wink

# 9
  • Мнения: 4 678
Поци къде забрави ананаса? Laughing
Заинтригува ме комбинацията на грейпфрут с чист зехтин за разтваряне на камъни в бъбреците Thinking.Къде да го диря тоя чист зехтин Thinking?

аНАНСА ЗА МЕН е само нарочен плод за диети,освен за свини и прасета ,аз не бих го ползувал за друго(освен,ракия) Drunk

# 10
  • Мнения: 1 069
Тъкмо си бях решила да похапна грейпфрут, но аз махам ципите, те ми горчат. Освен това са и дебели. Как да ги ям? newsm78

# 11
  • Мнения: 7 723
Тъкмо си бях решила да похапна грейпфрут, но аз махам ципите, те ми горчат. Освен това са и дебели. Как да ги ям? newsm78
Със захар...  Whistling

# 12
  • Мнения: 4 678
Тъкмо си бях решила да похапна грейпфрут, но аз махам ципите, те ми горчат. Освен това са и дебели. Как да ги ям? newsm78
Със захар...  Whistling

Bез захар Sick

# 13
  • Мнения: 7 723
Тъкмо си бях решила да похапна грейпфрут, но аз махам ципите, те ми горчат. Освен това са и дебели. Как да ги ям? newsm78
Със захар...  Whistling

Bез захар Sick
Тогава как да преглътне ципите???  newsm78

# 14
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Аз също не ям ципите , а само плода. Преди бях изкарала 1 седмица само на грейпфрут и ананас ... резултатът беше - 4кг.
А като ще го ядете със захар по-добре не го яжте въобще ... =))

Общи условия

Активация на акаунт