Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Привет на всички!
Някой знае ли дали цветната снимка се поема от здравната каса?
Аз съм от малък град и лекуващата ме лекарка каза, че не е необходимо да ходя в друг град.Тук я правят на едно единствено място.Не знам какво да правя. Вече 3 години опитвам да забременея безуспешно. Хомони, хламидии, спермограма...... и всичко уж е наред.Ходих къде ли не и всички лекари казват, че няма причина.Но явно има...... Не знам на къде да продължа.
Цитирай
зависи, аз лично си платих, защото нямали вече лимит  Thinking, но това беше октомври миналата година. обади се там където ще я правеш и попитай, най сигурно е. успех Smile
Цитирай

Първо, в малките градове няма специализирани клиники по стерилитет, така че щом имаш проблем от това естество и то вече три години, задължително трябва да посетиш такава. Аз също съм от малък град  Wink и също загубих три години в лутане. При мен въпроса със здравната каса и цветната снимка изобщо не стоеше, просто реших, че е по-добре да дам повече пари, но да ми я направи специалист, отколкото да е безплатна, но направена от хора, нехаещи за състоянието ми. За това не мога да ти отговоря, дали тази процедура се поема от касата, но можеш да попиташ личния ти лекар. Каквото и да решиш ти пожелавам успех!
Цитирай

Някъде там...

Чувала съм че се поема от касата, но не знам къде би могла да я направиш - може би в някоя по-голяма болница като Майчин дом. newsm78
Аз лично предпочетох да си платя, но да я направя при специалист по стерилитет, още повече че ми предстои ин витро при него.
Цитирай
Моя близка си прави скоро цветна снимка и си е платила всичко!Все пак провери, защото си е скьпичко!  bouquet
Цитирай

Rdimitrova здравей,

Аз също не бих рискувала да направя цветна снимка в моя град (и аз съм от малък град).

А Вие къде правихте спермограма?
Цитирай

Варна

ОТ КАДЕ СИ ПИТАМ ДА МОЖЕ ПОВЕЧЕ МОМИЧЕТА ДА ТЕ НАСОЧАТ КАДЕ ДА УТИДИШ И ПРИ КОИ СПЕЦИАЛИСТ
Цитирай

София

Добре, а колко горе-долу струва? Вярно ли е, че е ужасно болезнено?
Цитирай

Варна

здравей моята цветна снимка е правих в МАЙЧЕН ДОМ струваше ми 140лв преди самата процедура ми сложеха в вената инжекция сигурно беше нещо обезболяващо мога да кажа че немее боля Smile
Цитирай

все още от тъмната страна

Преди 2 години правих тази процедура във Варна при доц.Маркова.Сложиха ми венозно обезболяващо,боли,но за кратко по време на самата процедура.Иначе съм голяма страхливка,но издържах.Важен е резултата,мисли позитивно за него.Иначе ми струваше 120лв,пак напомням,че е преди 2 години.
Успех!
Цитирай

София

Благодаря за инфото. А бих искала също да попитам, дали има някаква вероятност от усложнения, вследствие на тази манипулация, напр. инфекции, запушване на тръбите или матката. Някъде четох нещо по този въпрос, дали е истина? Да не стане вместо да изпиша вежди, да извадя очи.
Цитирай

все още от тъмната страна

Профилактично пих антибиотик след това,но не помня точно какъв.
Цитирай

София

Аз не съм взимала обезболяващи /болката е поносима/, но нищо не пречи да вземеш. В някои клиники слагат упойка. Резултатът беше проходими тръби и може би и за това болката беше търпима. Не са ми изписвали и антибиотик. Преди това, имах направена микробиология и ПКК.
Цитирай

Варна

аз също не съм пила антибиотик мои ята докторка се казва ДАНЕЛА СТАНЕВА
Цитирай

Варна

БЕШЕ МИНАЛАТА ГОДИНА ЮНИ МЕСЕЦ
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора