цветна снимка

  • 2 374
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Привет на всички!
Някой знае ли дали цветната снимка се поема от здравната каса?
Аз съм от малък град и лекуващата ме лекарка каза, че не е необходимо да ходя в друг град.Тук я правят на едно единствено място.Не знам какво да правя. Вече 3 години опитвам да забременея безуспешно. Хомони, хламидии, спермограма...... и всичко уж е наред.Ходих къде ли не и всички лекари казват, че няма причина.Но явно има...... Не знам на къде да продължа.

# 1
зависи, аз лично си платих, защото нямали вече лимит  Thinking, но това беше октомври миналата година. обади се там където ще я правеш и попитай, най сигурно е. успех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 763
Първо, в малките градове няма специализирани клиники по стерилитет, така че щом имаш проблем от това естество и то вече три години, задължително трябва да посетиш такава. Аз също съм от малък град  Wink и също загубих три години в лутане. При мен въпроса със здравната каса и цветната снимка изобщо не стоеше, просто реших, че е по-добре да дам повече пари, но да ми я направи специалист, отколкото да е безплатна, но направена от хора, нехаещи за състоянието ми. За това не мога да ти отговоря, дали тази процедура се поема от касата, но можеш да попиташ личния ти лекар. Каквото и да решиш ти пожелавам успех!

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Чувала съм че се поема от касата, но не знам къде би могла да я направиш - може би в някоя по-голяма болница като Майчин дом. newsm78
Аз лично предпочетох да си платя, но да я направя при специалист по стерилитет, още повече че ми предстои ин витро при него.

# 4
Моя близка си прави скоро цветна снимка и си е платила всичко!Все пак провери, защото си е скьпичко!  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 324
Rdimitrova здравей,

Аз също не бих рискувала да направя цветна снимка в моя град (и аз съм от малък град).

А Вие къде правихте спермограма?

# 6
  • Мнения: 1 247
ОТ КАДЕ СИ ПИТАМ ДА МОЖЕ ПОВЕЧЕ МОМИЧЕТА ДА ТЕ НАСОЧАТ КАДЕ ДА УТИДИШ И ПРИ КОИ СПЕЦИАЛИСТ

# 7
  • Мнения: 1 044
Добре, а колко горе-долу струва? Вярно ли е, че е ужасно болезнено?

# 8
  • Мнения: 1 247
здравей моята цветна снимка е правих в МАЙЧЕН ДОМ струваше ми 140лв преди самата процедура ми сложеха в вената инжекция сигурно беше нещо обезболяващо мога да кажа че немее боля Simple Smile

# 9
  • Мнения: 290
Преди 2 години правих тази процедура във Варна при доц.Маркова.Сложиха ми венозно обезболяващо,боли,но за кратко по време на самата процедура.Иначе съм голяма страхливка,но издържах.Важен е резултата,мисли позитивно за него.Иначе ми струваше 120лв,пак напомням,че е преди 2 години.
Успех!

# 10
  • Мнения: 1 044
Благодаря за инфото. А бих искала също да попитам, дали има някаква вероятност от усложнения, вследствие на тази манипулация, напр. инфекции, запушване на тръбите или матката. Някъде четох нещо по този въпрос, дали е истина? Да не стане вместо да изпиша вежди, да извадя очи.

# 11
  • Мнения: 290
Профилактично пих антибиотик след това,но не помня точно какъв.

# 12
  • Мнения: 561
Аз не съм взимала обезболяващи /болката е поносима/, но нищо не пречи да вземеш. В някои клиники слагат упойка. Резултатът беше проходими тръби и може би и за това болката беше търпима. Не са ми изписвали и антибиотик. Преди това, имах направена микробиология и ПКК.

# 13
  • Мнения: 1 247
аз също не съм пила антибиотик мои ята докторка се казва ДАНЕЛА СТАНЕВА

# 14
  • Мнения: 1 247
БЕШЕ МИНАЛАТА ГОДИНА ЮНИ МЕСЕЦ

Общи условия

Активация на акаунт