Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 97 отговора
мами помогнете ми - Малечка ми е с висока температура а няма кой да излезе да ми купи ефералган на свещички. осден вода и оцет кажете нещо друго.дадох панадол но дакато подейства..
Цитирай

Миличка и аз друго освен оцета незнам.
Бети като беше веднъж с 40 я увивах с мокри чаршафи и това свали много бързо температурата.
Цитирай

yosarian,
Калоян редовно ми вдига Т до 40градуса.Никога не му давам нищо.Къпя го с хладка,към студена вода за около 15мин и Т спада,след което и той се успокоява.Винаги действа.
Цитирай

В камерата на хладилника държа две малки бутилчици с вода (около 300 мл). Като имаме температура, увивам шишетата в кърпи и ги слагам под мишниците. Така се държи, докато подейства лекарството.
По същия начин действам и като се ударим, за да избегнем цицините и синините.
В книгата на Хайнерман за лечебните сокове пише, че температура се сваля със сокове от праскови и от круши (разреждам ги с вода, ако са сладки детето ми не ги пие, а сега давам компоти, смятам, че са малко по-добри от изкуствените сокове). Ако температурата е от ангина, е добре да се даде чай или компот от малини (ако не сте на антибиотик).
Има и вариант, да се потопи детето в корито с хладка вода. Искрица Надежда беше писала за него.
Оправяйте се по-бързо!
Цитирай

Забравих да ти кажа, че лекарката от бърза помощ тогава ни каза, че мокрите чаршафи се увиват около детето само до под мищниците.
Цитирай

С чаршафите е много гадна процедурата,много по-щадящо и ефективно е къпането.Аз дори не го къпя в корито,а на мивката директно под струята-тяло,косичка,всичко...и той вече си знае,че така ще му олекне и кротува.Забравих да кажа също,че давам и водичка да пие.
Цитирай

А лекарката какво каза? обади и се - те трябва да са на линия? Кой ви е лекуващ лекар?
Много течност - аз знам за сок от малини и давам на децата от него - имаме домашен. Много харесвам напоследък нурофена - мисля, че е за деца над 6 месеца - ама вие вече сте над тази възраст. Иначе хладката вода е 100% ефикасна - това май ти е най-подръчното.
Цитирай

Ами незнам дали е по гадно , защото направо къпане когато Бети е имала температура не съм пробвала.
Просто лекарката от бърза помощ веднага това ни накара да направим и даде ефект и то незабавен.
Цитирай

Суров картоф - настърган и увит в кърпа (тензухена или пък фина носна кърпа) налагам на челото и слепоочията.
Обикновено комбинирам с кърпа, напоена във вода или вода с малко оцет.

Суров картоф, нарязан на филийки и наложен на слепоочията или челото също действа.

Чувала съм, че много бързо сваля температурата и намазване на петичките с белтък, но аз не съм го пробвала.

Иначе правя и всичко от гореизброените неща - мокри чаршафи, мокри чорапки, хладка баня, панадол, ефералган свещички.
В краен случай, при много висока температура (моите вдигат рязко и много висока температура - редовно ми изкарват акъла с температури от 40 градуса) давам няколко капки течен аналгин (задължително обаче консултирано и контролирано от педиатър).
Цитирай

При нас ползват извара в тензух увита и налагат с тези компреси прасците на детето
Не е толкова стресиращо и доста добре действа.
Охлаждане на табанчетата на крачетата с хладни бутилки и на челото влажна кърпа
От това по нежно не се сещам. Останалите методи са направо зверски.
Цитирай

Благодаря на всички Ви, че се отзовахте толкова бързо. Може би с търсачката щях да намеря поне 10 подобни теми, но беба така се беше отпуснала, че нямах време дя ровя.  
Много ви благодаря Летисия, Искрица , Карамел, Мая, Дебеланка и Мамма. Естествено научих толкова много неща, че си ги копирах. Very Happy
Цитирай

Имам опит с висока темп отпреди няколко дни и мога да ви кажа нещо много ефикасно и изпитано от мен и Бобо. Значи стъпалцата се намазват с мед, обуват се чорапки, отгоре се обуват найлонови торбички и после пак чифт чорапки. След 10 минути всичко ще е наред.Ние така се борихме срещу тая напаст температурата.
Цитирай

Момичета, два дни се видях в чудо. Дребосъков ми направи 39,6 градуса температура и поддържаше над 38,5 близо 36 часа.

Ето какво събрах като съвети освен наприсаното от вас:
- Мокри с оцет и вода чорапи на краката, ръцете и под мишниците.
- Мазане с 1-2 белтъка (сваляло температурата моментално) и след това измиване.
- Моят доктор (който не е педиатър) ми препоръча, ако не успея да  я сваля с обичайните методи, да му дам в краен случай половин ампулка течен аналгин. Температурата на мъжо редовно я оправям с течен аналгин, но не знаех, дали на бебоче може да се дава подобно нещо.

Както и да е ... Въпреки всички опасения за грип и ала-бала и изписаните антибиотици от педиатърките, моят док се оказа прав за "диагнозата"! Wink
РЕЗУЛТАТЪТ СИ СТРУВАШЕ!!!!!!!!!!!!!! ИМАМЕ СИ ПЪРВО ЗЪБЧЕ!!!!!!!  ppp  smile3533
Цитирай

Ами честито ви зъбче тогава.
Ама много висока температура от зъб - възможно ли е? И принципно аналгин се дава на бебе, ако си сигурен, че не е алергично към аналгина. Затова се пробва само с няколко капки и то през устата, за да може да ги повърне в случай на нужда.
Цитирай

Да ви кажа, моето момченце винаги при никнене на горен зъб, вдига невероятни температури, почти 40 градуса, като 2 пъти, докато разберем, че е така, му предписваха дори антибиотик, защото и гърлото му се зачервява, повръща (което също е от високата температура) и всякакви екстри. Като резултат си сменихме личния лекар и реагираме много спокойно на тези неща.  Smile
Иначе за методите за сваляне на температура - всикчки изброени по - горе, ги прилагаме и ние. Smile
Цитирай

1-14 от 97 отговора