Осцилококцинум

  • 1 917
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
  Много моля, някой да ми каже, колко време може да продължи даването на това лекарство?  Приемът беше 3 дена по едно на ден на гладно. На четвъртият ден дадох на детето оставащите 3 дози наведнъж (по съвет на лекарката). Целта беше да се "пресече" навреме наченките на разболяването. Наскоро беше болен от бронхит (преди 20 дена). Излекува се напълно и от 3 дена кашля по малко (да кажем до 10 пъти на ден, като след антибиотика за бронхита не кашляше изобщо - това ме кара да мисля, че пак се развива болестно състояние при него).  Та въпроса ми е след като съм дала сега всички дози, мога ли превантивно (и ако да -  колко време) да му давам пак по една доза сутрин. Това крие ли някакви рискове за здравето му? Според моята лекарка, това е напълно безобидно лекарство, което спира в началото развитието на вируса. Не можело да доведе до натравяне дори и при прием на всичките дози на веднъж. Същевременно с това приема Имунобор за деца, вит.С и сироп Мукоплант в малки дози.
Много благодаря!!! Embarassed

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Честно казано за да се пресече заболяването, се прави обратното - първите три дози първия ден, а после по две или по една доза.
Осцилококцинум давам профилактично по една доза седмично целия есенно-зимен сезон - от ноември до април.
Не се привиква Peace. Няма странични реакции.
Давай смело.

# 2
  • Мнения: 1 708
Ами според мен ако се чуства добре е хубаво да даваш профилактично един път в седмицата! Peace

А за даване наведнъж на 3 дози за пръв път чувам.Аз знам за хомеопатията,че ако неможе да помогне,то поне няма да навреди! Peace

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А за даване наведнъж на 3 дози за пръв път чувам.Аз знам за хомеопатията,че ако неможе да помогне,то поне няма да навреди! Peace
Предполагам, че става дума за три дози за деня - през 6 часа...

# 4
  • Мнения: 1 559
Идеята да лекуваш детенцето си с хомеопатия е чудесна. Но съветът ми е да посетите класически хомеопат, който да определи лекарството, което е подходящо точно за твоето дете.
В хомеопатията (също както и в "класическата медицина") няма "напълно безобидни лекарства"! Щом едно лекарство действа, то може да помогне, но може и да навреди.
Хомеопатичните лекарства са (нематериални) носители на информация. Няма значение дали ще дадеш 1-2 гранулки от лекарството или и 6-те флакончета, които са в опаковката. Важното е лекарството да "пасва" на конституцията на точно определения човек (на неговата тоталност от симптоми, на телесните, емоционалните и духовните му симптоми).  Ако лекарството не е правилно избраното, то може не просто да не помогне, а и да навреди.
Хомеопатичното лекарство се дава и се следи действието му (което само хомеопатът, който е запознат със случая ви може да определи). Докато хомеопатичното лекарство действа, то не се повтаря, както и не се дават други хомеопатични лекарства.
При чувствителни пациенти при прекалено чести приеми на лекарството (или прекалено високи потенции), а също и при неподходящите лекарства, може да се получи доказване на симптомите на лекарството, т.е. лекарството да предизвика симптоми, които лекува.

Ако се интересуваш, ето тук има картината на Осцилококцинум: http://www.vlkomarov.info/

И съвсем не по темата - Струва ми се опасно даването на имуностимулатор (Имунобор) на толкова малко детенце. Имунната му система точно сега се изгражда (и то доста динамично). Мисля, че имуностимулаторите биха объркали развитието й.

# 5
  • Мнения: 2 849
Давай по едно на седмица профилактично .

# 6
  • Мнения: 201
Моят съвет е да заведеш детето на класически хомеопат. Няма да съжаляваш, но си избери много добър! Оксилококцинума не винаги помага и не на всеки. Късмет!

# 7
  • Мнения: 55
Искам само да вмъкна нещо, което важи за всички хомеопатични лекарства - трябва да се дават на разстиюояние от храненията. Хубаво е и устата да се изплакне с малко вода преди приема.. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 55
Исках да напиша РАЗСТОЯНИЕ, а то излезе малко по-различно, за което...извинете... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт