Бяла техника-Ariston,Gorenje или Siemens?

  • 22 094
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 11 692
Предстои ми закупуване на хладилник с фризер,съдомиялна за вграждане,плот+фурна също за вграждане и абсорбатор.
Чудя ме се между тези три марки.Коя да избера като предпочитам доколкото е възможно уредите да са от една и съща марка.
Вие коя бихте ми препоръчали,особено ако имате личен опит с тях?
Благодаря!

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 08:26 от Многознайница

# 1
  • Мнения: 3 153
Половината неща са ни Аристон, другата-Горение, нямам оплаквания и от двете.

# 2
  • София
  • Мнения: 750
Аз съм фен на Gorenje

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Bosch - тава е луксозна марка и съответно с най добро качество. От Аристон имам лоши впечатления, а от Горение съм чувала много оплаквания.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Най добрите хладилници са LIEBHERR
всичко останало GORENJE .

# 5
  • Мнения: 1 449
На първо място Сименс/ Бош

# 6
  • София
  • Мнения: 11 692
Благодаря на отговорилите до сега.Вчера и онзи ден обикаляхме и сега вече съвсем не знам на какво да се спре избора ми.Мъжът ми хареса вариант на AEG/Elektrolux/.Има някаква промоция в Техномаркет и сега вече само стоя и смятам цени,чудя се и се мая  newsm78... дано се включат повече мами.Т.е. включих още една марка към терзанията си...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Промоцията в Техномаркет е добра. За плот и фурна бих се спряла на AEG или Gorenje. Electrolux също е добра марка, но нямам отзиви за плота и фурната, трябва да са добри а и са на по-добра цена от AEG. За миялна и аз се чудя между Electrolux и Gorenje.
Всъщност от изброените марки само за Ariston съм със съмнения.
Защо държиш всички уреди да са от една марка? Ако е заради промоцията си заслужава Peace
Абе ако можеш да си го позволиш вземай AEG или Siemens/Bosh, ако търсиш малко по-евтино Electrolux или Gorenje - всички тези марки са добри, само цените им са различни Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 11 692
И аз не знам защо държа всичко да е една марка,просто ми е влезнало в главата и ми се иска така да бъде, доколкото е възможно.В момента не е така!Не е заради промоцията в Техномаркет.
В момента съм с пералня и съдомиялна Аристон,нямам оплаквания.Затова съм се и спряла на тази марка като варинат.
На Сименс се спрях,защото единсвено техните и на Бош фурните се отварят като чекмеджета.
АЕГ-то ми влезна в главата заради промоцията.
Абе май и аз не знам какво искам.... newsm78

# 9
  • Мнения: 794
Siemens - имам пералня , хладилник и прахосмукачка (това май вече не е бяла техника  Mr. Green) -  много съм  доволна.

Освен че са функционални, имат готин дизайн, а и цените им са приемливи.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
От изброените не бих си взела повече Аристон у дома никога!Продуктите на Мерлони изцяло имам предвид.След две купени скапани перални-Индезит и Аристон ми се изпари желанието към тази марка и не бих рискувала повече.
Иначе-АЕГ или Сименс/Бош.Много хора са доволни от Горение също.Аз вкъщи съм с котлони и фурна-Сименс.Съдомиялна и хладилник-Бош.Дотук съм доволна от всичко.Всички по-дребни кухненски уреди са ми също Сименс/Бош.Съжалявам,че не си взех и аспиратор от тях,а се набутах близо 900 лв. за един Фабер от когото не съм доволна.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сегашните продукти на Мерлони групана са леко нефелни, да.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
На Сименс се спрях,защото единсвено техните и на Бош фурните се отварят като чекмеджета.
Ако имаш предвид телескопичните страници, не е вярно, много фирми правят такива фурни Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 11 692
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.
Да,и аз не съм виждала такъв тип отваряне на други марки фурни,освен Бош и Сименс.Когато купувахме нашата доста се чудихме за такава фурна,дали ще е удобно? newsm78 Предполагам,че зависи от височината на фурната-ако е под плота-мисля,че може и да е удобно,но ако е на нивото на очите? newsm78 В края на краищата ние се спряхме на стандартното отваряне.Знаеш ли,за фурна също е много удобна пиролизата-поне така чета тук-моята няма.Ако действително действа както го описват в рекламите,си е едно голямо предимство.

# 15
  • Мнения: 6 155
Нашите са на Аристон. Нямам оплаквания Peace

# 16
  • Мнения: X
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.

Ами точно на това се казва телескопична врата!
Моята фурна също е Сименс.Когато я избирах ,много исках да е с телескопично отваряне,но дистрибуторите ме разубедиха.За това си взех със стандартно отваряне.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 692
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.

Ами точно на това се казва телескопична врата!
Моята фурна също е Сименс.Когато я избирах ,много исках да е с телескопично отваряне,но дистрибуторите ме разубедиха.За това си взех със стандартно отваряне.

Няма да споря,така ми обясниха в прествителството на Сименс.Телескопичната система преставлява издърпването на тавичките,а те са прикепени чрез приспособления за страниците на фурната.
И защо те разубедиха,да не си взимаш фурна с такова отваряне на вратата?

# 18
  • Мнения: X
Това е като издърпаш вратичката, излиза и тавичката на фурната?Ама как го написах само ooooh!!Нали това ти обясниха?
Разубедиха ме,защото това беше нещо ново при фурните тогава(преди 3 години някъде).
И нямали още наблюдения,дали е успешно или не!Пък и не се знаело след известно време, дали няма да се отрази на уплътнението на вратичката.Беше ни познат единия,та затова си каза притеснението човека.
Та това ми стигаше,за да се откажа.Обаче от тогава са минали 3 год.Питай ги, дали имат наблюдения при уплътнението след време!Просто съвет! Peace

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Категорично съм за Gorenje.

# 20
  • Мнения: X
С това ''телескопично отваряне'' забравих да ти отговоря на въпроса по темата. ooooh!
Фурната и котлоните за вграждане са ми Сименс.А аспиратора е Бош.3 години вече нямам забележки.
Преди фурната Сименс имах печка на Горение.Само че от белите,не от тези за вграждане.
Фурната хич не ми печеше хубаво.Затова и не повторих с тази марка.Та аз не съм доволна от Горение.Иначе съм забелязала, в този форум най-много хвалят Горение.Сложи ли се анкета за марка уреди,тя бие рекорда Mr. Green
Еми аз не съм от тях.За мен от немското качество няма по-добро. Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 571
А някой може ли да каже къде се произвеждат Siemens, Bosh и Electrolux. Чух че всичко произвеждали вече в Турция, но дали е вярно инфото newsm78

# 22
  • Мнения: 678
Gorenje - признавам ги за ФРИЗЕР ( хладилник )

# 23
  • Мнения: X
Имат заводи и в Турция,но това не означава,че не са качествени!Смешно е да мислим,че като са открили  завод в Турция,такива големи и доказани   във времето марки,ще правят компромис с качеството!Те може да имат заводи навсякъде,но контрола си е контрол.
На моите уреди пишеше,че са произведени в Германия.Но и да пишеше Турция,нямаше да се притесня Naughty.

# 24
  • Мнения: 22 786
На първо място Сименс/ Бош
Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
А някой може ли да каже къде се произвеждат Siemens, Bosh и Electrolux. Чух че всичко произвеждали вече в Турция, но дали е вярно инфото newsm78
На всичките ми големи уреди от тези марки си има щемпел-произведено в Германия.На по-дребните уреди-миксер,кафе-машина,фритюрник и т.н. си пише-произведено в Китай.За мен също това няма значение,вярвам,че имат строг контрол.От всичко тяхно съм доволна.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 692
А някой може ли да каже къде се произвеждат Siemens, Bosh и Electrolux. Чух че всичко произвеждали вече в Турция, но дали е вярно инфото newsm78
На всичките ми големи уреди от тези марки си има щемпел-произведено в Германия.На по-дребните уреди-миксер,кафе-машина,фритюрник и т.н. си пише-произведено в Китай.За мен също това няма значение,вярвам,че имат строг контрол.От всичко тяхно съм доволна.
И аз така разбрах,че имало печати като щампи,че уредите са произведени в Германия.Става въпрос за фурните.

nikij1979 a би ли казала кои са твоите модели?

# 27
  • Мнения: 2 495
Ако става въпрос за хладилник+фризер, Горене е най-доброто за мен Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Разбира се!
Сименс Фурна-НВ 370560-тя е само със сензори,няма копчета,сигурно си я виждала.
Сименс Котлони-ЕТ 737501
Бош миялна-SGI 45 M 15 EU
Бош хладилник-КGS 36360
Кафе-машина-Бош Барино,на другите дребни трябва да им търся гаранциите за да ти напиша по-точни модели,но ти като цяло се интересуваш от едрите,предполагам.
Кухнята ми е на 2 години,но виждам,че ги продават тези модели и сега.Фурната няма пиролиза,ако сега трябва да купувам бих избрала модел с пиролиза. Wink

# 29
  • Мнения: 19 473
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.
Да,и аз не съм виждала такъв тип отваряне на други марки фурни,освен Бош и Сименс.Когато купувахме нашата доста се чудихме за такава фурна,дали ще е удобно? newsm78 Предполагам,че зависи от височината на фурната-ако е под плота-мисля,че може и да е удобно,но ако е на нивото на очите? newsm78 В края на краищата ние се спряхме на стандартното отваряне.Знаеш ли,за фурна също е много удобна пиролизата-поне така чета тук-моята няма.Ако действително действа както го описват в рекламите,си е едно голямо предимство.

Кажи ми нещо повече за тази "ПИРОЛИЗА", ако може, защото аз не съм в течение.

# 30
  • Мнения: 22 786
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.
Да,и аз не съм виждала такъв тип отваряне на други марки фурни,освен Бош и Сименс.Когато купувахме нашата доста се чудихме за такава фурна,дали ще е удобно? newsm78 Предполагам,че зависи от височината на фурната-ако е под плота-мисля,че може и да е удобно,но ако е на нивото на очите? newsm78 В края на краищата ние се спряхме на стандартното отваряне.Знаеш ли,за фурна също е много удобна пиролизата-поне така чета тук-моята няма.Ако действително действа както го описват в рекламите,си е едно голямо предимство.

Кажи ми нещо повече за тази "ПИРОЛИЗА", ако може, защото аз не съм в течение.
Система за самопочистване.Представлява програма,която нагрява фурната до над 500 градуса и така всичката мазнина и мръсотия с нея изгаря.После само се минава с един влажен парцал и фурната блести.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
Марките, които си посочила са от съвсем различни класове като цени и стандарти на качество.
Не бих могла да избирам между Аристон и Сименс-Бош, ако мога да си позволя последното, нон-сенс е просто.
Моят съвет е да решите, колко сте склонни да похарчите и след това да се спрете на ценови клас.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 011
Система за самопочистване.Представлява програма,която нагрява фурната до над 500 градуса и така всичката мазнина и мръсотия с нея изгаря.После само се минава с един влажен парцал и фурната блести.
PeaceА дали действително действа?Предстои ми правенето на нова кухня,а търкането на фурни не е любимото ми занимание. Sick
По този повод до се допълня-на моята фурна Сименс много лесно се сваля вратата,справям се и сама без помощ.Това донякъде улеснява почистването.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 692
Марките, които си посочила са от съвсем различни класове като цени и стандарти на качество.
Не бих могла да избирам между Аристон и Сименс-Бош, ако мога да си позволя последното, нон-сенс е просто.
Моят съвет е да решите, колко сте склонни да похарчите и след това да се спрете на ценови клас.
Да зная,че са различен ценови клас,но разликата идва основно от хладилниците,поне за моделите,които аз съм избрала за Аристон и Сименс.

Започвам да се замилсям и за пиролизата или т.нар. активен филтър.Ако сама се почиства...е-е-е-х мечти-мечти.Сега хващам книжката на Сименс и Бош и започвам да се просвещавам.

# 34
  • Smallville
  • Мнения: 994
По повод самопочистването  на фурната,да се изкажа-имам приятели,които си купиха такива фурни и са много доволни,а аз нямам такава екстра и се дупя през ден да си чистя фурната  Tired,а колко я изчиствам...... Thinking.
За сведение Аристон е,керамичен плот и многофункционална фурна,но......следващата ми печка ще е самопочистваща Peace

# 35
# 36
  • Мнения: 22 786
Система за самопочистване.Представлява програма,която нагрява фурната до над 500 градуса и така всичката мазнина и мръсотия с нея изгаря.После само се минава с един влажен парцал и фурната блести.
PeaceА дали действително действа?Предстои ми правенето на нова кухня,а търкането на фурни не е любимото ми занимание. Sick
По този повод до се допълня-на моята фурна Сименс много лесно се сваля вратата,справям се и сама без помощ.Това донякъде улеснява почистването.
Деиства,изпитано е,имах такава фурна.Иначе сега съм като с Твоята,лесно се чисти с този еко емайл..Пръскам с препарат ,оставям да поседи и после минавам с парцала.Вратат също е направена удобно.Фурната я почиствам винаги след готвене и досега си е като нова.

# 37
# 38
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
SIEMENS!

# 39
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Горение - хладилник+фризер

# 40
  • София
  • Мнения: 2 381
Като гледам има мн. доволни от Горение - хладилник и фризер. Майка ми има готварска печка с ПИРОЛИЗА и си е много доволна. За съдомиялните нищо не мога да кажа.  Thinking
Обаче в темата има много различни препоръки. Дано да направиш правилния за себе си избор!

# 41
  • Мнения: 534
 newsm18Горение newsm18
Според мен е най-добрата марка

Общи условия

Активация на акаунт