Пресните картофи

  • 2 556
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Да попитам някой знае ли дали може на деца да се дават пресни картофи и сега в този сезон като старите не са много  читави какво се дава . Питам защото реших да правя на сина си зеленчуковите пюрета в къщи. Предварително благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 441
Аз давам  Peace

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Аз дадох вече , но моя син е по-голям.
Направих ги в тавичка с масло, нарязани и отгоре пак малко масло, копър и вода. Запекох ги докато омекнат и после само ги намачках със сирене.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз вече дадох.Не знам откъде ги внасят,но са много вкусни.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също правя пюре ат пресни картофи, не мисля, че има проблем.

# 5
  • Мнения: 27 524
А защо да не може?  newsm78 Какво им е притеснителното?  Thinking

# 6
  • Мнения: 56
Знам че едните от картофите или пресните или старите , ама престарелите може да съдържат в себе си танин ако не се лъжа , абе беше нещо токсично Thinking

# 7
  • Мнения: 2 673
незнам как да съм сигурна, че пресните \пък и старите\ не са бъкани с нитрати newsm78

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз съм давала...хапва си ги с кеф. Peace

# 9
  • Мнения: 241
Не е танин а соланин, съдържа се в прорасналите стари картофи Laughing
И мен малко ме е страх да давам от пресните, а пък можеше поне от картофи да спестявам малко, че тези Хип........
Едно време имаше едни лентички, с които се проверяваше дали в зеленчуците има нитрати, но сега.... newsm78 Някой виждал ли е  нещо такова?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 044
И аз се записвам за темата ,че от утре мисля да захранвам с картофено пюренце LaughingИ аз го бях чела това за пресните картофи че съдържали много соланин и не било добре да се дават на бебчовците,ама не помня къде съм го чела Embarassedдосега се рових,ама не го намерих Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 27 524
Всички зеленчуци (които може - обелени и нарязани на големи парчета) кисна в студена вода за около половин час. 99 процента от нитратите падат по този начин, така че не се притеснявам  Peace

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Всички зеленчуци (които може - обелени и нарязани на големи парчета) кисна в студена вода за около половин час. 99 процента от нитратите падат по този начин, така че не се притеснявам  Peace
Peaceи аз така
пък и имаше някъде тема за пустите нитрати и там пише подробно как малко , от малко могат да се отстранят от зеленчуците и плодовете  Peace

# 13
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Всички зеленчуци (които може - обелени и нарязани на големи парчета) кисна в студена вода за около половин час. 99 процента от нитратите падат по този начин, така че не се притеснявам  Peace
И аз така !
Миналата година като захранвах , педиатъра ме предупреди да не давам пресни картофи за да не получи разтройство!
Скоро му дадох и нямаше проблеми!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 366
Извинявам се ,че ползвам темата ти, но тогава може ли и пресните моркови? И тях също ли да ги кисна във вода?

Общи условия

Активация на акаунт