Задграничен паспорт на 2 год. дете при родители без брак?

  • 880
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Трябва ли детето да присъства в полицията, когато се подават документи за паспорт?С таткото ще пътуваме  заедно, при това положение за напускане на страната какви документи са необходими? Ако някой е в такава ситуация, моля да сподели как стават нещата.

# 1
  • Мнения: 25 562
Да, при вадене на паспорт на непълнолетно дете, то задължително трябва да присъства, както и двамата родители. Единият може да отсъства, само ако има подписано нотариално заверено пълномощно.
Трябват ви акта за раждане на детето, снимки, попълнено заявление и присъствието на родителите. Те се подписват там на място, пред служителя на МВР.

# 2
  • Мнения: 1 883
Да, при вадене на паспорт на непълнолетно дете, то задължително трябва да присъства, както и двамата родители. Единият може да отсъства, само ако има подписано нотариално заверено пълномощно.
Трябват ви акта за раждане на детето, снимки, попълнено заявление и присъствието на родителите. Те се подписват там на място, пред служителя на МВР.
Hug Мерси!

# 3
  • Мнения: 1 014
А таксата като за възрастни ли е? Имам предвид обикновената поръчка - за 1 месец.

# 4
  • на пистата
  • Мнения: 5 824
първи паспорт 14лв,втори 30лв,два пти вече вадим на сина ми и никога той не е присъствал.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 893
Ето ти за таксите на личните документи.

http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_10.htm

# 6
  • Мнения: 25 562
първи паспорт 14лв,втори 30лв,два пти вече вадим на сина ми и никога той не е присъствал.

И как служителите са сигурни, че става въпрос за същото дете, след като не присъства пред тях?  newsm78
В момента, доколкото знам, даже не правят бързи услуги за паспорти за деца, само обикновени, т.е. за 30 дни. Поне така е у наше село.
За лична карта на сина ми (14-тодишен) ме викаха с него в РПУ-то при районния инспектор, за да потвърдя, че снимката на заявлението е на моето дете. Какво пък остава за паспорт, с който може да се изведе дете зад граница...
Поне от няколко месеца насам нещата са доста затегнати, така и трябва да бъде, разбира се!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 043
Преди 2 дни питах. Точно така е:

Да, при вадене на паспорт на непълнолетно дете, то задължително трябва да присъства, както и двамата родители. Единият може да отсъства, само ако има подписано нотариално заверено пълномощно.
Трябват ви акта за раждане на детето, снимки, попълнено заявление и присъствието на родителите. Те се подписват там на място, пред служителя на МВР.

Плюс копие от акта за раждане и платена такса за издаването.
Таксата е 8 лв. за 30 дни.
Готовият паспорт може да се вземе от единия родител.
Това, че родителите нямат брак е без значение, ако бащата е записан в акта за раждане.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 737
Ние вадихме паспорт, когато дребо беше на 3 месеца, но процедурата, беше както е описана по-горе.
Само да допълня, че трябваше районния инспектор по местоживеене да дойде вкъщи, да види дали действително детето живее на този адрес и се отгглежда от тези родители, както и тези обстоятелства да бъдат потвърдени от 1-2 съседи. Тези действия са чисто формални и не представляват затруднение за издаването на паспорта в срок.
При пътуването носете паспорта и за всеки случай акта за раждане. Засега само веднъж са ми искали акта за раждане (пътували сме 3 пъти извън страната).

Общи условия

Активация на акаунт