Колко е хубаво да си майка в България

  • 3 636
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 425
Азаф  Peace

Това ми е единственото разочарование от чужбината...нали все я величаеха,но дефакто доста важни неща куцат Confused

# 16
  • Мнения: 291
За мен най- хубавото е, че децата ми растат в своята родина, слушат родния си език, близо са до любимите си хора, заобикалят ги нежността, топлината, грижите и любовта на всички тези хора...Горда съм, че съм българка и се радвам, че децата ми са родени тук!

по-точен отговор трудно може да се даде  newsm10

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Освен всичко това ако майката държи да продължи работа догато си гледа детето може да го направи на граждански догжовор без това да спира правото да получи обезщетение.

# 18
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Да не забравяме и новата програма за детегледачките  Grinning Може да са малко местата за нея, но все пак я има.

# 19
  • Мнения: 67
"Стана ми, обаче, мъчно, че за някои майки предимството на България са само близките, роднините и приятелите ." - Azaf


Мисля, че няма по-важни неща в живота на човек! Всичко останало (като осигуровки, стаж, майчинство) идват след това!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Много хубава тема!Най-накрая нещо позитивно.
И на мен ми харесва да съм майка в България.Винаги съм имала възможност да родя и отгледам децата си "на запад",но реших да не се възползвам.Мамите преди мен са описали много точно административната страна на нещата,която въобще не е за подценяване спрямо други прехвалени държави.
Иначе емоционално-близо съм до родителите си и братята ми,съпруга ми също.Близо съм и до приятелите,които много обичам и искам да контактувам с тях очи в очи,а не по скайп.За мен е несравнима удоволствие да знам,че в хубавото време,като излезна с количката ще се срещна с други майки,ще обменяме опит,ще пием кафе или просто ще пазаруваме.Едва ли това ще ми се случи в непозната държава.
България е чудесно място да отгледам децата си!

# 21
  • Мнения: 9 050
Момичета, много ви благодаря, че ви има. Просълзих се, като ви чета. Много ми стана мило, че все пак има и други, като мен, на които тук им харесва.  newsm51

Вече бях започнала да си мисля, че аз нещо не съм наред, като виждам толкова плюсове, които в чужбина ги няма. При това не говорим за възможности да заобиколиш закона, а за съвсем законни възможности да живееш добре.

Още веднъж ви благодаря, че сте се включили. Утре денят ми ще започне с усмивка  Grinning  Дано и вашия започне така.

# 22
  • Мнения: 4 965
"Стана ми, обаче, мъчно, че за някои майки предимството на България са само близките, роднините и приятелите ." - Azaf


Мисля, че няма по-важни неща в живота на човек! Всичко останало (като осигуровки, стаж, майчинство) идват след това!

Да, така е, но обичта на близките не се определя от граници и разстояния.
Аз съм дете от смесен брак и винаги съм получавала любов, уважение, подкрепа, внимание, грижа и т.нат. и в България, и в Гърция.
Идеята ми е, че при отглеждането на дете има и много други фактори, които са от огромно значение.
А и /понеже със Зина коментирахме проблемите в една друга тема/ знам, че тя има предвид точно това, за което аз написах.
А патриотизма, чувствата и всички други /наистина по-важни неща, но и независещи от самата държава и от политиката й/ са нещо, което много пъти е било коментирано и темата е малко по-встрани този път.
 Peace

# 23
  • Мнения: 2 757
Най-хубавото на БГ са всеотдайните баби. Но това пак не е правило, защото и в БГ има не дотам всеотдайни, а в чужбина също се срещат всеотдайни. Но като процент БГ всеотдайни баби водят.   Peace
Съжалявам ама за друг значителен плюс в сравнение с Дания не се сещам в момента.

# 24
  • София
  • Мнения: 978
Чета, чета и не мога да се начудя, излиза, че едно от основните прекрасни неща в BG  е общетението за майчинство.  И според Вас това е достатъчно за да си майка. Или ниската такса за детската градина, ами да ниска е защото доходите ни са ниски - факт, тъжен, но факт
А защо забравяме за заливащата ни отвсякъде простотия, за агресията у хората и респективно в децата. Надали има друга държава, в която гражданите да се възпитават в неуважение към институциите и то просто защото, няма как да имаш респект при наличието на такива хора, които ги предствляват. За това, как девалвира образованието и нищо чудно синът ми след някоя и друга година да стане ватман, вместо лекар или учител. За съжаление тъжните неща у нас са много повече от хубавите и според да си майка  е изкуство, независимо къде, дали у нас или в чужбина

# 25
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Майчета, много се радвам, че сте настроени така позитивно. Нека и аз да споделя - липсва ми това, че няма къде да излезе на разходка човек - тука трябва специално да ходя с колата до парка и там да се разхождам с количката. Липсва ми семейството - то е най-важната част при изграждането на малкия човек.

Но трябва да ви кажа, че съм съгласна С ТраЛаЛа. Моля не го приемайте като обида, но докато има хора като вас, които колкото и да ги тъпчеш, все са позитивно настроени - няма да се оправим като държава. Вярно е, че законово много добре звучат нещата, но реално колко много майки се сблъскват с проблеми и бюрокрация - проблеми с работодателя още от назначаването, защото били млади и щели да раждат, не си получават навреме майчинството, отношението на мед. персонал в болниците, отношението към дечицата в градините и яслите......... и много други примери.

Гордея се, че съм Българка и ОБИЧАМ страната си, но не бих отглеждала децата си там. Трудно е, може би аз нямам достатъчно сили и нерви. Радвам се, че има хора като вас с неразрушим дух и вечен оптимизъм!   bouquet

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 23:50 от TarikMom

# 26
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не бих могла да знам колко  е хубаво да си майка в България по простата причина че не живея в България.Дано наистина е толкова хубаво , колкото казвате.

Да си майка е хубаво независимо къде си- Майка те правят децата ти , а не адресната ти регистрация.


Вили

# 27
  • Мнения: 795
Сетих се за детската млечна кухня - изключително удобна за майката! Не съм живяла в чужбина, но от такива, които са живяли или живеят не съм чувала да има някъде нещо подобно!  Peace

# 28
  • Мнения: 1 199
Като предимства, и аз ще спомена детската млечна кюхня, голямото майчинство, според мен добрата система на детските градини (това го смятам за голямо постижение за България - че успя да запази доброто им ниво дори по време на прехода). Това са все неща, с които българите трябва да се гордеят и аз ги давам за пример на моите приятели канадците. Обаче като се има предвид че съм била майка и в България и в Канада, за съжаление сравнението е силно в полза на Канада Sad

# 29
  • Мнения: 1 199
Забравих да спомена и възможността личният ти лекар да идва на домашно посещение вкъщи. Тук това отдавна са го забравили. Ако извикаш линейка си плащаш (не във всички случаи де, зависи от сериозността на болестта).

Общи условия

Активация на акаунт